| خانه 4 جراحی بدن 4 عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

مهر ۱۰, ۱۴۰۱ | جراحی بدن | ۰ دیدگاه

عمل لیپوساکشن یکی از رایج ترین روندهای زیبایی جراحی می باشد که به دست جراحان پلاستیک، قابل اجرا می باشد. لیپوساکشن یک روش استاندارد طلایی برای خلق کاهش دائمی چربی و بهبود کانتور و زاویه سازی در نواحی می باشد که به دلیل وجود رسوبات چربی اضافی، دچار بدشکلی شده اند. سلول های چربی نمی توانند به نقاط دیگر بدن مهاجرت کرده یا تکثیر شوند و زمانی که برداشته می شوند، دارای قابلیت برگشت نمی باشند. بنابراین، هر گونه بهبود به دست آمده در کانتور و زاویه سازی بدن از طریق لیپوساکشن، یک بهبود دائمی بوده و حتی در صورت بالا رفتن وزن، ماندگار خواهد بود، در صورتی که قصد انجام این روش لاغری را دارید توصیه میکنم این مقاله از راز جراحی را حتما حتما حتما مطالعه کنید.

لیپوساکشن

البته این درمان، یک روش مناسب برای دستیابی به کاهش وزن نمی باشد. هر چند لیپوساکشن دارای قابلیت کاهش دادن وزن است، و اغلب هم این کار را انجام می دهد، ولی نقش عمده تر آن، به ایجاد انگیزه در بیماران در بهبود دادن رژیم غذایی و الگوهای ورزشی قبل از جراحی، نسبت داده می شود.

اگر تلاش شما برای رهایی از شر توده های چربی با ورزش و رژیم های سخت غذایی بی اثر بوده و انگیزه خود را از دست داده اید و داشتن اندامی زیبا، برای شما به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است، راز جراحی این مژده را به شما می دهد که می توانید با مطالعه این مقاله کامل و جامع و مشاهده ویدیوی جذاب این پکیج اطلاعاتی، دانش و اطلاعات خود را در زمینه آشنایی با روش های از بین بردن توده های چربی سر سخت کامل نموده و با قدم گذاشتن در یک مسیر صحیح مبتنی بر یافته های علمی و مستند، رویای دست نیافتنی خود را به واقعیت تبدیل کنید. قطعاً یک زیباجوی آگاه از اعتماد بیشتری برخوردار بوده و می تواند تصمیم های منطقی تری اتخاذ کند. هدف راز جراحی، خلق این دامنه آگاهی در زیباجویان می باشد. پس در ادامه با ما باشید.

مراحل لیپوساکشن

پیشرفت ها در تکنیک های جراحی، لیپوساکشن را به یک روند کمتر تهاجمی و یک روند جراحی زیبایی دقیق تر در طول سال ها تبدیل کرده است.

این روند در یک ناحیه یا نواحی چندگانه قابل اجرا می باشد و می توان آن را با سایر روندهای غیر جراحی نیز ترکیب نمود. تکنیک های مختلفی برای انجام لیپوساکشن موجود می باشد، ولی مراحل پایه در روند، تا حد زیادی در هر مورد، ثابت می باشند.

در طول جلسه مشاوره قبل از جراحی، جراح تمام مراحل روند لیپوساکشن را برای زیباجو شرح می دهد. به این ترتیب، جراح گامی مفید در زمینه کاهش دادن بخشی از اضطراب پیش از جراحی در زیباجو، بر می دارد.

مرحله ۱ : بیهوشی برای عمل لیپوساکشن

لیپوساکشن با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قابل اجرا می باشد، ولی با استفاده از تکنیک های جراحی نوآورانه، اجتناب از نیاز به استفاده از بیهوشی عمومی، امکان پذیر خواهد بود.

لیپوساکشن با لیزر، سونوگرافی یا RF، کمتر تهاجمی بوده و تحت بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد.

جراحی پلاستیک لیپوساکشن Tumescent، یک تکنیک رایج می باشد که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

در این تکنیک از برش های کوچک تر استفاده می شود و می توان آن را تحت بی حسی موضعی انجام داد. البته، مورد هر فرد، متفاوت می باشد و تصمیم نهایی در خصوص نوع بیهوشی، تصمیمی است که پس از بررسی میزان چربی مورد نیاز برای برداشته شدن و فاکتورهای دیگر اتخاذ می شود.

مرحله ۲  : ایجاد برش در جراحی لیپوساکشن

پس از بیهوشی، برش های کوچکی در نواحی هدف که چربی های سرسخت باید از آن نواحی برداشته شوند، ایجاد می شود. اندازه برش ها معمولاً یک چهارم یا یک سوم اینچ می باشد. یک جراح ماهر، برش ها را در موقعیت های استراتژیک قرار می دهد. هدف او از استقرار برش ها در این موقعیت ها، به حداقل رساندن جای زخم بر جای مانده یا اسکار بعد از جراحی و خلق نتایج بهینه به یک روش حداقل تهاجمی می باشد.

مرحله ۳ : برداشت بافت چربی

از طریق برش های ایجاد شده، جراح یک کانولای باریک را برای برداشتن چربی های نامطلوب یا سلول های چربی سرسخت، وارد می کند. با فرو برده شدن کانولا در لایه های چربی عمیق تر، جراح به آرامی ان را به عقب و جلو حرکت می دهد تا سلول های چربی را در محل خود، سست کند. وقتی سلول های چربی اندکی از موقعیت خود جابجا شدند، یک پمپ متصل به انتهای دیگر کانولا، چربی را به بیرون مکیده و از بدن خارج می نماید.

تکنیک های لیزر، سونوگرافی و RF نیز در برخی موارد برای تبدیل کردن سلول های چربی به مایع، با یک فرایند حرارتی دقیق و کنترل شده، مورد استفاده قرار می گیرد.

این تکنیک ها امکان برداشته شدن بافت چربی هدف به یک روش کمتر تهاجمی را فراهم می کنند، چون برداشته شدن چربی های مایع آسان تر است. در طول فرایند، بیمار برای جبران هرگونه از دست رفتن خون و مایعات، سرم دریافت می کند.

مرحله ۴ . بستن برش ها

وقتی روند لیپوساکشن خاتمه یافت، جراح با دقت برش ها را با استفاده از بخیه می بندد. لوله های تخلیه ترشحات موقتی در زیر پوست در ناحیه برش ها قرار داده می شود تا مایعات اضافی جمع آوری شود. در طول یک دوره یک هفته ای تا ده روزه، لوله های تخلیه ترشحات و بخیه ها برداشته می شوند.

اگر لیپوساکشن در ترکیب با دیگر جراحی ها از قبیل لیپوماتیک یا لیفت بدن انجام شود، چند مرحله دیگر هم به روند لیپوساکشن اضافه می شود.

تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روند جدید برای برداشتن چربی از بدن می باشد که نتیجه آن در مقایسه با روش لیپوساکشن، به طرزی باور نکردنی، متفاوت می باشد. در این تکنیک، سلول های چربی در ابتدا به یک روش کاملاً فیزیکی به حالت تعلیق در آورده می شوند و به آرامی برای کمک به پیکر تراشی بدن، از بدن تخلیه می شوند.

لیپوساکشن راز جراحی

تفاوت عمده لیپوساکشن و لیپوماتیک در این است که در روش لیپوساکشن پس از برداشت چربی، در صورت پایین بودن سطح خاصیت ارتجاعی پوست، کانتور مورد نظر حاصل نمی شود، ولی در لیپوماتیک، همانطور که از نامش پیداست، هدف کاهش چربی به همراه خلق کانتورینگ در بدن می باشد.

مزایا و معایب لیپوساکشن

لیپوساکشن که تحت عنوان کانتورینگ بدن یا لیپوپلاستی نیز شناخته می شود، یک روند زیبایی برای خلاصی از شر چربی هایی است که از بین بردن آنها با رژیم غذایی یا ورزش، ناممکن بوده است. البته با توجه به حساسیت این روند زیبایی، قبل از جراحی، بیمار باید تحت تست های سلامت جهت تعیین داوطلبی او برای انجام جراحی قرار گیرد. هدف از انجام این تست ها تعیین واجد شرایط بودن زیبا جو برای بهره مند شدن از نتیجه این جراحی زیبایی، به حداکثر رساندن سطح مزیت های قابل حصول از این روند و به حداقل رساندن معایب احتمالی ناشی از قرار گرفتن تحت این جراحی می باشد.

مزایای لیپوساکشن

 • لیپوساکشن نواحی الزامی از بخش های مختلف بدن یک فرد را که کاهش دادن چربی در آنها دشوار می باشد، پوشش می دهد. این نواحی شامل ران ها، شکم، کتف ها، گونه ها، غبغب، سینه ها، چانه، چربی های زیر بغل، پهلو ها و کمر می باشد .
 • بخش های فوق الذکر، در پی جراحی لیپوساکشن، به شکل مطلوب در آورده می شوند.
 • این روند جراحی به طور کامل می تواند تومورهای چربی خوش خیم را که تحت عنوان لیپوماز شناخته می شوند، از بدن خارج سازد.
 • این روند به پیشگیری از عرق کردن بیش از حد در ناحیه زیر بغل و سایر نواحی از قبیل ران ها، کمک می کند.
 • این روند در درمان سندروم لیپودیستروفی – اختلال در متابولیسم چربی که در آن چربی اضافی در هیچ جای دیگری از بدن جز برخی نواحی خاص وجود ندارد- مفید می باشد.
 • این روند، مقرون به صرفه می باشد.
 • چندان دردناک نمی باشد.
 • تاثیرات لیپوساکشن می تواند بسیار ماندگار باشد، آنقدر ماندگار که وزن بیمار بعد از روند، دستخوش تغییرات سریع نشود.
 • این روند در درمان ژنیکوماستی بسیار موثر است. روند لیپوساکشن می تواند مقدار بافت چربی اضافی در سینه ها را برداشته و شکل مردانه ای را در سینه های مردان خلق نماید.
 • لیپوساکشن باعث کاهش بیماری های مزمن از قبیل دیابت یا تیروئید می شود.
 • برداشتن چربی اضافی از احتمال ابتلا به مشکلات قلبی عروقی و آسیب دیدگی های زانو به علت سنگین وزن بودن پیشگیری می کند.
 • اعتما به نفس شما مستقیماً با نوع شکل بدن در ارتباط است. بنابراین لیپوساکشن از طریق کانتورینگ و زاویه سازی بدن، می تواند به تقویت اعتماد به نفس شما کمک کند.
 • لیپوساکشن می تواند شکمی با شکل ظاهری بسیار طبیعی و اصطلاحاً سیکس پک را در شما خلق نماید.

معایب لیپوساکشن

 • تورم ۲ تا ۳ روز طول می کشد.
 • نا همواری هایی در کانتور سطح بوجود می آید که فروکش کردن آنها به اندکی زمان نیاز دارد.
 • این روند می تواند در ابتدا باعث تغییر رنگ یا عدم تقارن در ناحیه درمان شده و به تدریج به حالت نرمال در آید.
 • افراد مسن به دلیل از دست رفتن طبیعی بخشی از حالت ارتجاعی در پوست، در روند بازگشت کشش پوست به حالت طبیعی، با مشکلاتی روبرو می شوند.
 • در صورت پایین بودن حالت ارتجاعی پوست و یکنواخت برداشته نشدن بافت چربی، ناهمواری هایی در پوست ایجاد می شود.
 • عفونت پوست جزو موارد بسیار نادر بعد از جراحی لیپوساکشن می باشد. در صورت بروز این مشکل، انجام عمل جراحی الزامی می باشد که خود گاهی می تواند باعث بر جای ماند جای زخم شود.
 • اگر بیمار به برخی داروها و مواد استفاده شده در طول جراحی، حساسیت داشته باشد، بروز واکنش های آلرژیک، دور از انتظار نمی باشد.
 • حرکت دادن کانولا در اثر اصطکاک، گاهی باعث بروز سوختگی ها در پوست یا اعصاب می شود.

اگر جراحی خود را به دست یک جراح پلاستیک و زیبایی با تجربه بسپارید، همه موارد فوق الذکر، به مواردی تبدیل می شوند که وقوع آنها بسیار بعید خواهد بود.

لیپوساکشن نه تنها می تواند شکل ظاهری بدن شما را بهبود بخشد، بلکه در ارتقا دادن جنبه های بسیاری از قبیل رفاه کلی، عدم سایش برخی از نواحی بدن به یکدیگر، عرق کردن، سندروم لیپودیستروفی، و بسیاری موارد دیگر، مفید می باشد. البته مثل همیشه راز جراحی شما را به مشورت با یک جراح پلاستیک و زیبایی برای کسب اطمینان از مناسب بودن روند برای شما، تشویق می نماید.

نواحی که می توان لیپوساکشن کرد:

منظور از یک ناحیه از بدن، هر دو طرف بدن می باشد. برای مثال، بخش داخلی ران ها در سمت چپ و راست یا رسوبات چربی در هر دو سینه، در طول فرایند لیپوساکشن درمان می شود. در طول روند لیپوساکشن برای اطمینان از ایجاد تقارن و ارتقا دادن شکل بدن، هر دو طرف بدن تحت درمان قرار می گیرند. از طرف دیگر، هیچ کس دوست ندارد که مثلاً یکی از ران های او لاغر بوده و ران دیگر، حاوی مقدار فراوانی چربی باشد.

اگر از بالای بدن شروع کرده و به سمت پایین حرکت کنیم، نواحی که در طول لیپوساکشن با استفاده از تکنیک های پیشرفته امروزی قابل درمان می باشند، به شرح زیر خواهند بود:

 • صورت و گردن
 • بخش پایینی صورت – برداشتن چربی در این ناحیه، به اصلاح ویژگی های صورت کمک کرده و باعث لیفت صورت می شود.
 • گردن – لیپوساکشن در گردن به خلاص شدن از شر غبغب و اصلاح پوست شل و افتاده مثل گردن بوقلمون کمک می کند.
 • قوز – این ناحیه بین پشت گردن و کتف ها می باشد. مقدار اضافی چربی در این ناحیه در افرادی که برای دوره های طولانی جهت درمان مشکلات پزشکی مزمن، داروهای استروئید مصرف کرده اند، رایج می باشد.
 • نیم تنه
 • قفسه سینه – سینه ها در مردان و زنان با استفاده از لیپوساکشن قابل درمان می باشد. در مردان، این عارضه تحت عنوان ژنیکوماستی شناخته می شود.
 • بخش فوقانی شکم – این ناحیه در بالای ناف در زیر خط سوتین قرار گرفته است.
 • بخش تحتانی شکم – این ناحیه در زیر ناف قرار گرفته و اغلب به شکل توده چربی آویخته در خط کمر نمایان می شود.
 • بخش بالای ناحیه شرمگاهی – لیپوساکشن در این ناحیه چندان متداول نمی باشد، ولی در برخی افراد برای برداشته شدن چربی اضافی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • پهلوها – برداشته شدن چربی در ناحیه پهلو ها می تواند به میزان قابل ملاحظه ای در شکل دهی و کانتورینگ بدن موثر واقع شود.
 • بخش تحتانی کمر – این ناحیه در زیر خط سوتین قرار گرفته و اجرای لیپوساکشن در این قسمت در زنان در مقایسه با مردان از رواج بیشتری برخوردار است.
 • بخش فوقانی کمر – لیپوساکشن در بخش فوقانی کمر، در بالای خطر سوتین قرار داشته و سلول های چربی اضافی که بین زیر بغل و ناحیه سینه لانه کرده اند را مورد هدف قرار می دهد.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

گاهی حتی با دنبال کردن بهترین سبک زندگی، بسیاری از زنان و مردان نمی توانند به فیگور و اندام مطلوب خود دست پیدا کنند. علت، وجود چربی های زیر جلدی است که به ورزش و رژیم غذایی ، هیچ واکنش مثبتی نشان نداده و ظاهراً دوست ندارند بدن شما را ترک کنند. لیپوساکشن یک گزینه بی خطر و سالم برای برداشتن چربی های ناخواسته واضافی، راهکاری کارساز برای اجرا در تقریباً تمام نواحی بدن می باشد. با اجرای این روند، بیمار می تواند به بدن تراشیده ای که همیشه آرزوی داشتن آن را می کرده است، دست پیدا کند. البته، این تمام ماجرا نیست. مراقبت های بعد از لیپوساکشن، بخش لاینفک پروسیجر لیپوساکشن است که نقش فعالانه شما در آن، بسیار مورد تاکید بوده و با اجرای دقیق مراقبت های ، می توانید نتیجه بهتری از فرایند را انتظار داشته باشید.

 • رژیم غذایی متعادل بعد از لیپوساکشن

خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند به بدن، در داشتن یک دوره بهبود بهتر بخصوص بعد از جراحی لیپوساکشن کمک کند. این اقدام می تواند در حفظ فیگور و اندام جدیدتان نیز مفید واقع شود. بیماران باید غذاهایی را میل کنند که حاوی مواد مغذی زیاد و محتوای چربی کم بوده و همچنین باید از میل کردن کربوهیدرات های ساده اجتناب نمایند. برخی دستورالعمل های مربوط به تغذیه بعد از جراحی لیپوساکشن عبارتند از:

 1. میزان مصرف نمک را به حداقل سطح ممکن برسانید. نمک باعث می شود که بدن، آب را بازیابی یا اصطلاحاً احتباس نموده و همین امر باعث تشدید تورم و کبودی در ناحیه درمان می شود. با خوردن غذاهایی که حاوی مقادیر اندک سدیم هستند می توانید به کاهش سطح تورم بعد از جراحی، کمک قابل ملاحظه ای نمایید.
 2. از مصرف نوشیدنی های انرژی زا خودداری کنید. نوشیدنی های انرژی زا حاوی محتوای سدیم بالا می باشند و همانطور که در بالا ذکر شد، احتباس آب را منجر شده و تورم را افزایش می دهند.
 3. برای تسکین درد، غذاهای ضد التهاب میل کنید. برخی غذاها از قبیل شکلات تلخ، ماهی سالمون و ماهی های مشابه، سبزیجاتی از قبیل بروکلی، گردو، چای سبز و بسیاری غذاهای دیگر، برای دوره مراقبت های بعد از لیپوساکشن مفید می باشند.
 4. از میل کردن غذاها و مصرف نوشیدنی های شیرین خودداری کنید. قند تاثیر منفی بر روی سیستم ایمنی برجای گذاشته، تعادل مواد معدنی بدن را به هم ریخته و به شکلی منفی بر روی سطح قند خون شما، تاثیر می گذارد. در طول دوره ریکاوری، به شما توصیه می شود که از خوردن غذاهایی از قبیل فست فودها بخصوص آنهایی که محتوای قند بالایی دارند، خودداری کنید.
 5. محتوای پروتئین زیادی را در رژیم غذایی تان بگنجانید. پروتئین باعث تشدید فرایند بهبود، تقویت عضلات و ترمیم پوست می شود. خورن اسنک یا میان وعده هایی که حاوی مقادیر زیاد پروتئین هستند نیز می تواند به سرعت یافتن روند بهبود بعد از جراحی لیپوساکشن، کمک کند.
 6. وعده های غذایی تان را به تعداد وعده های زیاد و مقدار کم غذا در هر وعده، تقسیم کنید. به جای خوردن سه وعده غذای زیاد، می توانید وعده های غذایی تان را به تعداد بیشتر، و مقدار غذای کمتر در هر وعده، تبدیل کنید. این کار به جلوگیری از حالت تهوع و رفع نیز احساس نفخ بعد از میل کردن غذا کمک می کند.
 • فعالیت فیزیکی پس از عمل لیپوساکشن

بلافاصله بعد از جراحی لیپوساکشن می توانید قدم زدن ملایم را آغاز کنید. این کار، به کاهش سریع تر تورم و نیز احتمال بروز هماتوم کمک کرده و فاکتور مهمی در مراقبت های بعد از لیپوساکشن محسوب می شود.

تا زمانی که از داروهای مسکن استفاده می کنید، از رانندگی کردن خودداری کنید.

لازم است برای فرصت دادن به بدن برای به دست آوردن انرژی لازم جهت بهبود صحیح ناحیه درمان، به اندازه کافی استراحت کنید. به همین منظور، باید برای مدتی از محل کار خود مرخصی بگیرید.

بعلاوه، اجتناب از فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین و آنچه بر روی ناحیه درمان، فشار وارد کرده یا فشار خون کلی بدن را افزایش می دهد، الزامی می باشد.

هزینه لیپوساکشن

بهترین اقدام برای اطلاع از هزینه لیپوساکشن مشورت با جراح پلاستیک جهت آگاهی از هزینه نهایی می باشد.

مظنه قیمت جراح برای لیپوساکشن، به تجربه او، نوع روند استفاده شده و موقعیت جغرافیایی مطب وابسته است.

بیشتر طرح های بیمه هزینه های لیپوساکشن یا عوارض ناشی از این درمان را پوشش نمی دهند.

برخی فاکتورهای تاثیر گذار بر روی هزینه نهایی لیپوساکشن شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه های بیهوشی
 • هزینه امکانات جراحی یا بیمارستانی
 • تست های پزشکی
 • گن های بعد از جراحی
 • داروهای تجویز شده
 • مظنه قیمت جراح

عوارض لیپوساکشن - راز جراحی

عوارض لیپوساکشن

عوارض جانبی لیپوساکشن به دلیل ساده بودن ماهیت این روند، محدود می باشد، ولی آگاهی از آنها قبل از قرار گرفتن تحت درمان، امری ضروری است.

عوارض جانبی لیپوساکشن عبارتند از:

 • بی حسی
 • عفونت
 • امبولیسم
 • ادم ( تورم )
 • واکنش های آلرژیک

راز جراحی با هدف آشنایی کامل شما با روند لیپوساکشن و ارائه اطلاعات در خصوص تمام جوانب این روند زیبایی، بر آن برآمده است تا با نمایش ویدیویی این روند، آن را برای شما به شکل دقیق تری موشکافی نماید.

آیا لیپوساکشن بی خطر است؟

علیرغم کمیت های درمان انجام شده در زمینه لیپوساکشن، بسیاری از افراد هنوز این سوال را می پرسند که آیا لیپوساکشن بی خطر است؟ پاسخ این است، بله، البته مشروط بر اینکه به دست یک پزشک با تجربه و با استفاده از تکنیک های جراحی مناسب انجام پذیرد.

فراموش نکنید که لیپوساکشن یک روند تهاجمی است و تاثیر واقعی را بر روی بدن بر جای می گذارد. خطرات بالقوه زیادی از قبیل خونریزی، عفونت، و آسیب دیدگی اعصاب وجود دارد. بنابراین جدی گرفتن درمان و اجرای صحیح آن امری حیاتی محسوب می شود. جراحان پلاستیک مجرب که دوره های آموزشی طولانی، آزمون ها و الزامات کسب مدرک را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، برای اجرای یک روند بی خطر بر روی بدن زیباجویان، آماده و تعلیم داده شده اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن (Buttock implant) که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم...

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...