| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 لمینت دندان

لمینت دندان

دی ۱۲, ۱۴۰۰ | جراحی سر و گردن | ۱۵ دیدگاه ها

لمینت دندان

لمینت دندان یک راه حل فوق العاده برای داشتن لبخندی زیبا می باشد که می تواند اعتماد به نفس را به ارمغان آورده و یک تاثیر مثبت ماندگار را بر جای گذارد. اصلاح طرح لبخند با لمینت بعنوان یک روند دندانپزشکی زیبایی بدون درد، می تواند دامنه وسیعی از دغدغه های رایج در دندان را درمان کند. لمینت از مواد سرامیک با دوام و بسیار نازک ساخته شده است، به جلوی هر دندان پیوند خورده و یک لبخند طبیعی زیبا را خلق می کند. در بسیاری افراد، درمان مشکلات طاقت فرسای دندان و برخورداری از لبخندی زیبا، می تواند یک تجربه تغییر دهنده زندگی محسوب شود. راز جراحی با ارائه مقاله ای جامع و کامل، به عنوان یک راهنما برای دستیابی به نتیجه ای شگفت انگیز شما را در این مسیر همراهی می نماید.

انواع لمینت دندان

یکی از رایج ترین و موثرترین درمان ها در حوزه دندانپزشکی، لمینت دندان می باشد که می تواند برای دندان هایی که بدشکل، کج، بد رنگ، پریده و غیر یکنواخت هستند مورد استفاده قرار گیرند. برخی از انواع لمینت های دندان عبارتند از:

 • لمینت پورسلین

این نوع لمینت های دندان که از سرامیک سفت شده با کیفیت و ساخته شده به صورت دستی تهیه شده است، یک راه حل قابل اعتماد برای همگان محسوب می شود. لمینت پورسلین برای چندین دهه مورد استفاده قرار گرفته است. البته نمونه های قدیمی آن، نازک تر بوده و اغلب بعنوان فرمی از سفید کردن دندان مورد استفاده قرار می گرفته اند. امروزه نیز این ماده هنوز بعنوان شکلی از درمان سفید کردن دندان برای افرادی که از لکه های دندانی رنج می برند، قابل استفاده می باشد.

 • لمینت کامپوزیت

لمینت های کامپوزیت از مواد مورد استفاده در پر کردن دندان ساخته شده اند و در صورت شکسته شدن به راحتی قابل ترمیم می باشند و عمر متوسط آنها بین ۲ تا ۵ سال است. این فرایند شامل به کار گیری لایه هایی از کامپوزیت بر روی دندان می باشد. این لایه ها سپس، تراش داده شده و به شکل مورد نظر و مطلوب در آورده می شوند.

 • لمینت Lumineer

این لمینت که از ماده ای با عنوان Cerinate Lumineer ساخته شده است، بسیار نازک و در عین حال مقاوم می باشد. روند درمان با این محصول بدون درد بوده و هیچگونه سوزن یا ابزار حفاری و تراش دادن در آن استفاده نمی شود. بنابراین این فرایند بدون نیاز به بی حسی قابل اجرا بوده و در طول دو ویزیت تکمیل می شود. این محصول به علت دوام و مقاومت بالا، تا بیش از ۲۰ سال ماندگار می باشد.

با توجه به توضیحات مطرح شده دیر باید فرق لمینت و کامپوزیت را بدانید، اما اگر توضیحات مطرح شده قانع تان نکرده است می توانید به دندانپزشک مراجعه کنید و توضیحات تکمیلی را از او نیز جویا شوید.

کاندیدای مناسب برای لمینت

تقریباً کلیه افراد دارای سلامت دندان و مینای دندان کافی، می توانند بعنوان یک داوطلب ایده آل برای لمینت دندان محسوب شوند. ماهیت نگهدارنده این روند، آن را به یک فرایند ایده آل برای ارتقاء زیبایی تبدیل کرده و در دامنه وسیعی از درمان های دندان، مورد استفاده قرار گرفته است. اگر هنوز در خصوص بهره مندی از این درمان دچار تردید هستید می توانید با مطالعه این مقاله درست ترین تصمیم را اتخاذ کنید.

لمینت دندان راز جراحی

لمینت دندان برای پوشش دادن یک دندان یا مجموعه ای از دندان ها بمنظور جوانسازی شکل ظاهری لبخند، قابل استفاده می باشد. این روند می تواند بهبود های زیبایی قابل ملاحظه ای را به همراه بیاورد. لمینت می تواند انواع متعددی از نقص ها از جمله موارد زیر را درمان کند:

 • پریدگی دندان
 • ترک های دندان
 • نامنظم بودن دندان ها
 • فاصله بین دندان ها
 • لکه های عمیق و تغییر رنگ های شدید در دندان ها
 • دندان های دارای شکل نامنظم و غیر یکنواخت
 • دندان های کوتاه یا شکسته شده

در برخی موارد، لمنیت دندان حتی برای بهبود شکل ظاهری دندان های کج به جای ارتودنسی نیز قابل استفاده می باشد. در طول جلسه مشاوره، دندانپزشک با دقت نواحی مورد نظر را آزمایش کرده و ارزیابی های لازم را  جهت تشخیص مناسب بودن این روند بعنوان بهترین گزینه برای دستیابی به بهبود های مورد نظر در دندان ها، انجام می دهد.

روند اصلاح طرح لبخند با لمینت اغلب در یک دوره زمانی شامل سه ویزیت، تکمیل می شود. قدم اول، برگزاری جلسه مشاوره بوده و پس از آن جلسات آماده سازی دندان و خلق لبخند آزمایشی موقتی، و در نهایت، پر کردن و جایگذاری لمینت دندون سفارشی شما انجام می شود. اگر با مشکلات زیر در دندان های خود درگیر هستید، داوطلب خوبی برای بهره مندی از درمان لمینت محسوب می شوید:

 • دندان های زرد یا بد رنگ

دندان های بد رنگ و خصوصاً دندان هایی که بر روی آنها لکه افتاده است، به درمان های سفید کردن دندان واکنش مطلوبی نشان نمی دهند. این دندان ها برای درمان با این روش، گزینه خوبی محسوب می شوند. گاهی در اثر عوامل ژنتیکی، دندان های شما سیاه می شود و گاهی در اثر مصرف تتراسایکلین، لکه های عمیقی بر روی دندان های شما ایجاد می گردد. لمینت دندان به طور دائمی می تواند این دندان های بد رنگ شده را پنهان نماید.

 • دندان های کوتاه و لبخندی که باعث دیده شدن لثه ها می شود

لمینت دندون به همراه لیفت لثه می تواند به بیماران دارای دندان های ریز که در موقع خندیدن بخش قابل ملاحظه ای از لثه آنها دیده می شود، کمک کند. این درمان ها می تواند شکل ظاهری دندان ها را بلند تر کرده و خط لثه را دوباره شکل دهد. بدین ترتیب، تناسب در لبخند خلق می شود.

 • دندان های بد شکل، دچار پریدگی شده یا آسیب دیده

لمینت می تواند به شکلی زیبا، فرم ظاهری دندان هایی را که تا حدودی دچار آسیب دیدگی شده اند، درمان کند. شما می توانید با بهره مند شدن از این روش، از نتایجی خوشایند برای مدت زمانی طولانی بهره برده و لذت ببرید.

 • دندان های نامنظم

لمینت می تواند به سرعت شکل ظاهری دندان های کج، شلوغ یا فاصله دار را درمان کند. لمینت ساده ترین روش برای درمان مشکلات بی نظمی دندان ها بدون نیاز به صرف مدت زمان طولانی برای درمان های ارتودنسی می باشد. لمینت دندان اغلب گزینه فوق العاده ای برای بیمارانی که نتیجه مطلوب را از درمان های ارتودنسی به دست نیاورده اند، محسوب می شود.

طول عمر لمینت دندان

میزان طول عمر لمینت دندان شما به نحوه برخورد و مراقبت از آنها وابسته است. در اینجا نکاتی در خصوص مراقبت از لمینت هایتان در اختیار شما قرار داده می شود:

۱ . اجتناب از ساییدن

آیا شما به ساییدن دندان ها به هم عادت دارید؟ پزشک به شما توصیه می کند تا در طول شب محافظی را بر روی دندان هایتان قرار دهید تا از آسیب دیدن آنها در اثر ساییدن شان به هم، پیشگیری کنید.

۲ . به طور مرتب دندان های خود را مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید.

دندان های خود را به طور مرتب مسواک بزنید و پس از مسواک زدن، بین آنها را با نخ دندان تمیز کنید. در صورت تجربه کردن هر گونه مشکل در دندان های خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

۳ . از حفاظ های دهانی استفاده کنید.

اگر ورزش می کنید،  از محافظ های دهان بمنظور جلوگیری از ترک خوردگی یا پریدگی در لمینت های دندانی خود استفاده کنید.

۴ . سطوح سخت را گاز نزنید.

هرگز از دندان برای بازکردن قوطی، شل کردن گره یا کارهایی از این دست، استفاده نکنید. همگی این کارها باعث آسیب دیدن لمینت دندان شما می شود.

اگر نگران شکل ظاهری دندان های خود هستید، می توانید از لمینت به عنوان یک راه حل فوق العاده و یک روش بادوام بهره مند شوید. میزان طول عمر و ماندگاری لمینت های شما به نحوه مراقبت از آنها و دقت در نگهداری وابسته است.

مزایای لمینت دندان چیست - راز جراحی

مزایای لمینت دندان چیست ؟

به خواندن مقاله راز جراحی ادامه دهید تا شما را با دلایل رایجی که دندانپزشکان بیماران را به استفاده از لمینت دندان توصیه می کنند، آشنا کنیم:

۱ . لمینت می تواند پریدگی ها، ترک ها و بدرنگ شدن دندان ها را پوشش دهد

لمینت می تواند مشکلات کوچک زیبایی که در زمان خندیدن یا صحبت کردن آشکار می شوند را پوشش دهد. در طول مشاوره، دندانپزشک شما می تواند داوطلبی شما را برای بهره مند شدن از لمینت دندان تعیین نماید. برای مثال، وی این درمان را برای پوشش دادن فاصله بین دندان های جلو نیز توصیه می کند.

۲ . لمینت دندان طبیعی به نظر می رسد.

مگر در حالتی که خود شما به دیگران بگویید که دندان های خود را لمینت کرده اید، کسی متوجه انجام این درمان در دندان های شما نخواهد شد. آرامش خیالی که از طبیعی بودن شکل ظاهری این درمان و عدم متوجه شدن دیگران به انجام آن در شما ایجاد می شود، واقعاً با ارزش است. شما از لبخند خود لذت می برید و این لذت، هدیه ای است که لمینت دندان به شما می دهد.

۳ . در لمینت تنها مقدار اندکی از مینای دندان برداشته می شود.

خوشبختانه، در درمان لمینت، تنها بخش جزئی از مینای دندان برداشته می شود. اگر مینای دندان برداشته نشود، بعد از قرار دادن لمینت، دندان ها بزرگ و بیرون زده به نظر می رسند. از آنجاییکه لمینت دندان یک درمان غیر تهاجمی است، در هیچ مرحله از اجرای آن بی حسی مورد نیاز نمی باشد.

۴ . آنها می توانند از بدرنگ شدن دندان ها جلوگیری کنند.

با رعایت صحیح بهداشت و آگاهی از غذاهایی که می خورید، می توانید به ماندگاری لمینت دندان خود کمک کنید.

ماندگاری این درمان تا حد زیادی به غذاها و نوشیدنی های مورد مصرف تان وابسته است. نگهداری از دندان های طبیعی حائز اهمیت است، ولی در خصوص مراقبت، همانگونه که با دندان های طبیعی رفتار می کنید باید از لمینت نیز به همان شکل، با دقت و حساسیت مراقبت کنید. برای مثال اگر تکه ای یخ را گاز بزنید، ممکن است لمینت شما دچار پریدگی شود.

۵ . لمینت دندان می تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد.

روند لمینت در دو مرحله انجام می شود. در طول ویزیت اول، دندانپزشک، مقدار کافی از مینا را از جلوی دندان بر می دارد تا فضای کافی برای قرار دادن لمینت ایجاد شود. اگر مینا برداشته نشود، لمینت باعث بزرگ و برجسته به نظر رسیدن دندان های شما می شود.

سپس در آزمایشگاه، متناسب با ساختار دهان شما، لمینت ساخته می شود. تا آماده شدن لمینت های دائمی، دندانپزشک، لمینت های موقتی را در دهان شما قرار می دهد.

وقتی لمینت ها آماده شد، پزشک اقدامات لازم را برای اطمینان از متناسب بودن آن با ساختار دهان شما انجام می دهد.

در انتهای فرایند، شما می توانید از طرح لبخند خود لذت ببرید.

۶ . لمینت به نگهداری اندکی نیاز دارد.

هر چند لمینت های دندان در برابر لکه مقاوم هستند ولی دوبار در روز به مسواک زدن و یکبار به نخ دندان زدن برای بهداشت دهانی خوب نیاز دارند.

معایب لمینت دندان

در بالا مزایای لمینت را بیان کردیم. باید بدانید که لمینت دندان دارای معایبی نیز می باشند که افرادی که قصد دارند آنها را بر روی دندان های خوب نصب کنند، باید با این معایب آشنا شوند تا تصمیم درستی را اتخاذ نمایند. این نقاط ضعف عبارتند از:

۱ . لمینت دندان می تواند دچار آسیب دیدگی شود.

یکی از مشکلات این درمان این است که گاهی اوقات لمینت های دندان دچار ترک خوردگی یا پریدگی می شوند. گاز زدن ناگهانی و بدون ملاحظه برخی غذاها، می تواند لمینت را دچار آسیب دیدگی کرده و عمر آن را کوتاه کند.

۲ . نصب لمینت بر روی دندان، یک فرایند غیر قابل برگشت می باشد

بمنظور نصب لمینت بر روی دندان، دندانپزشک، لایه نازکی از مینای دندان را بر می دارد. یکی از نقاط ضعف این درمان این است که این فرایند غیر قابل برگشت است و شما دیگر نمی توانید دندان های قبلی خود را مجدداً داشته باشید.

۳ . لمینت می تواند باعث حساسیت دندان شود.

وقتی دندانپزشک لایه نازکی از مینای دندان را بر می دارد، این امر باعث افزایش حساسیت نسبت به نوشیدنی ها و غذاهای گرم و سرد می شود. بنابراین پس از دریافت این درمان باید جهت اجتناب از ایجاد حساسیت، از نوشیدن و خوردن غذاهای گرم و سرد خودداری کنید.

۴ . عمر لمینت دندان در مقایسه با تاج و بریج دندان کمتر است.

این بعنوان یک نقطه ضعف برای لمینت های دندان محسوب نمی شود، و تنها در مقام مقایسه با درمان های دیگر از قبیل تاج و بریج دندان، دارای طول عمر کمتری می باشند.

فیلم لمینت دندان

اقدامات قبل از لمینت دندان

قبل از اقدام به لمینت کردن دندان ها، قرار ملاقاتی را با دندانپزشک خود مقرر کرده و درباره گزینه های مناسب برای شما و تعداد لمینت های مورد نیاز تان گفتگو کنید. در برخی موارد، اگر دندان ها کج یا غیر یکدست باشند، شما باید قبل از لمینت دندان، از بریس استفاده کنید تا بعد از سپری شدن دوره مورد نیاز، دندانپزشک بتواند بر روی دندان های شما، لمینت قرار دهد.

دندانپزشک اغلب در این مرحله برای ارزیابی کردن دندان ها و سلامت آنها، عکس اشعه x از دندان های شما می گیرد. او وجود علائم مربوط به پوسیدگی دندان ها، بیماری لثه ها، یا نیاز به ایجاد کانال های ریشه را مورد ارزیابی قرار می دهد. اگر یکی از این موقعیت ها در شما وجود داشته باشد، داوطلب خوبی برای لمینت دندان نبوده و باید قبل از بهره مندی آن به رفع این مشکلات اقدام نمایید.

برای به دست آوردن اندازه دقیق لمینت، در قرار ملاقات بعدی، دندانپزشک شما، در حدود نیم میلی متر از دندان ها را با استفاده از ابزار مخصوص برمی دارد. البته در واقع مینای دندان، برداشته می شود. این کار قبل از قالب گیری دندان های شما انجام می پذیرد. سپس قالب برای درست کردن لمینت های سفارشی متناسب با سایز دندان های شما به لابراتوار فرستاده می شود.

خطرات لمینت دندان

نقاط ضعف لمینت دندان به شرح زیر می باشد:

 • بالاتر بودن هزینه لمینت در مقایسه با باندینگ رزین کامپوزیت
 • ناممکن بودن قابلیت ترمیم لمینت در صورت پریدن یا ترک برداشتن لمنیت در اکثر موارد
 • حساس شدن دندان ها به نوشیدنی های و غذاهای گرم و سرد به دلیل برداشته شدن مینای دندان
 • ناهماهنگ بودن رنگ دندان لمینت شده با دندان های طبیعی، زمانی که لمینت بر روی دندان ها قرار داده می شود، تغییر رنگ دادن دندان ها ناممکن خواهد بود. اگر می خواهید دندان های خود را سفید کنید، باید قبل از لمینت کردن دندان های خود را سفید کنید.
 • در موارد بسیار نادر، ممکن است لمینت از جا در آمده و بیافتد. برای به حداقل رساندن میزان وقوع چنین موقعیتی، از جویدن ناخن، مداد، یخ، و دیگر اشیاء سخت و وارد آوردن فشار به لمینت ها خودداری کنید.
 • دندان هایی که دارای لمینت هستند نیز می توانند دچار پوسیدگی شوند. در این حالت پوشش دادن دندان به طور کامل با استفاده از یک تاج، الزامی می باشد.

طول عمر لیمنت دندان چقدر است؟

لمینت دندان معمولاً بین ۷ تا ۱۵ سال ماندگار می باشد. بعد از این مدت، تعویض لمینت دندان الزامی می باشد.

جایگزین های لمینت دندان

جایگزین های لمینت دندان شامل باندینگ و تاج ها می باشند. لمنیت دندان گزینه ای است که جایگاه آن در میان این دو گزینه واقع شده است. اگر می خواهید شکل دندان های خود را به میزان اندکی تغییر دهید، باندینگ گزینه پیشنهادی می باشد، ولی برای تحقق این هدف، تاج گزینه مناسبی محسوب نمی شود.

مراقبت های بعد از لمینت دندان

اکنون که لمینت بر روی دندان های شما گذاشته شده است، شما علیرغم بهره مندی از به روز ترین تکنیک ها و بهترین مواد، باید بدانید که دنبال کردن دستورالعمل ها و آگاهی داشتن از اطلاعات درباره مراقبت های بعد از درمان، بخشی اجتناب ناپذیر در روند درمانی شما محسوب می شود.

مراقبت های بعد از لمینت دندان

دستورالعمل هایی که باید بعد از لمینت دندان به آنها اهتمام داشته و به خوبی رعایت کنید، در زیر برای شما گردآوری شده است.

جویدن: مثل دندان های طبیعی خود، از جویدن غذاهای بسیار سفت با دندان های لمینت شده نیز خودداری کنید. برخی از این غذاها، شامل شکلات، یخ، هویج خام، استخوان، و غیره می باشد. در صورت جویدن غذاهایی از این قبیل، احتمال شکستگی لمینت در زیر وارد آمدن فشار بسیار زیاد، وجود خواهد داشت.

تداوم و استمرار مراقبت: برای انجام آزمایشات لازم، و چک آپ ها طبق برنامه مقرر شده از سوی دندانپزشک خود، به طور مرتب، هر شش ماه یک بار در دوره های مربوطه برای آزمایش شدن لمینت دندان های خود به پزشک تان مراجعه کنید. اغلب مشکلاتی که ممکن است در لمینت دندان شما پدیدار شود، در مراحل اولیه شناسایی شده و به راحتی قابل ترمیم و درمان می باشد، ولی اگر زمان طولانی سپری شود و این مشکل، مورد بی توجهی قرار گیرد، درمان و رفع آن نیز با پیچیدگی بیشتری روبرو خواهد شد. بنابراین در هنگام فرا رسیدن زمان چک آپ، حتماً طبق برنامه زمانبندی شده عمل نمایید.

روندهای پیشگیرانه : برای دست یابی به بیشترین ماندگاری از لمینت دندان، و پیشگیری از بروز پوسیدگی دندان و مراقبت و پشتیبانی از تخریب بافت، لطفاً روندهای پیشگیرانه زیر را با دقت دنبال کنید:

 • با خمیر دندان های حاوی فلوراید، دندان هایتان را مسواک کرده و بعد از غذا خوردن و قبل از خواب، دندان ها را نخ دندان بزنید.
 • با محلول حاوی فلوراید حداقل به مدت ۳۰ ثانیه بر یک مبنای روزانه، داخل دهان را شستشو دهید. بهترین زمان بلافاصله قبل از خواب شبانگاهی می باشد.
 • قرار دادن محافظ برای مراقبت از دندان ها در طول شب را فراموش نکنید. این کار باعث جلوگیری از ساییدن دندان ها به یکدیگر می شود.

آینده : انتظار بر این است که در صورت رعایت صحیح از لمنیت های دندان خود، بتوانید برای سال های طولانی از آنها استفاده کنید. البته وقوع برخی از موقعیت های زیر، البته به صورت هر از چند گاهی، دور از انتظار نمی باشد. در صورت وقوع آنها، بازیابی یا تعویض لمینت الزامی خواهد بود.

الف . وارد آمدن یک فشار خارجی و آسیب دیدگی لمینت دندان می تواند باعث شکستگی لمینت دندان درست مثل زمان وارد آمدن فشار و شکسته شدن دندان  های طبیعی شود. در هنگام انجام فعالیت های ورزشی برخوردی و شرکت در موقعیت های دیگری که احتمال وارد آمدن فشار و ضربه شدید و آسیب دیدن لمینت های دندان وجود داشته باشد، دقت و مراقبت لازم را به کار ببندید. چیزهای بسیار سفت را با دندان گاز نگیرید. شکستگی لمینت دندان معمولاً به ساخت مجدد و در واقع تعویض شدن آن نیاز دارد، ولی در برخی موارد نیز قابل تعمیر بوده و تعویض مورد نیاز نمی باشد.

ب . بعد از چند سال، در برخی بخش های لمینت در اطراف لبه ها، لکه هایی پدیدار می شوند. لطفاً در صورت وقوع چنین حالتی پزشک خود را در جریان امر قرار دهید. معمولاً این مشکل با اجرای تکنیک هایی قابل ترمیم می باشد.

پ . لثه ها گاهی در مقایسه با موقعیت لمنیت ها، اندکی عقب نشینی کرده و ساختار تغییر رنگ داده شده دندان های زیر لمینت، تا حدودی، بیرون زده شده و نمایان می شوند. این اتفاق اغلب در طول چندین سال اتفاق می افتد و در این شرایط، تعویض لمینت الزامی می باشد.

پزشک تمام تلاش خود را می کند تا لمینت هایی با بهترین کیفیت را که در حال حاضر موجود می باشد برای بازیابی دندان های شما مورد استفاده قرار دهد تا سطح بروز مشکلات و عوارض جانبی به حداقل میزان خود رسیده و شما بتوانید برای سال های طولانی، از دندان های لمینت شده و زیبای خود لذت ببرید.

هزینه لمینت دندان

قیمت لمینت دندان به فاکتورهای مختلفی از قبیل نوع لمینتی که انتخاب می کنید، نام برند منتخب شما، و تجربه جراح دندانپزشک تان وابسته است. اما به این نکته توجه داشته باشید صرفا به خاطر هزینه لمینت دندان به دندانپزشکی های ارزان مراجعه نکنید و ابتدا درباره آن دندانپزشک و نوع لمینتی که استفاده می کند تحقیق کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 27 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
15 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ساحل محمدی
ساحل محمدی
5 ماه قبل

لمنت دندان نا مرتبی دندان رو هم برطرف میکنه؟

شیدا علی بخشی
شیدا علی بخشی
5 ماه قبل

برای سفید کردن دندان ها ، لمینت بهتره با کامپوزیت؟

ستایش نادری
ستایش نادری
5 ماه قبل

سلام یک سوال داشتم ممکنه لمینت دندان بعد از یک مدت بیوفته ؟

پریسا پریچهری
پریسا پریچهری
5 ماه قبل

لمینت دندون نیار به ترمیم داره

مرجان جوکار
مرجان جوکار
4 ماه قبل

رنگ لمینت دندان بعد چند وقت عوض میشه

زهرا پارسا
زهرا پارسا
2 ماه قبل

بعد از لمینت دندان میشه چای و قهوه مصرف کرد؟

تمنا حسینی
تمنا حسینی
2 ماه قبل

من لمینت دندان انجام دادم ولی خیلی درد میکنه عادیه؟

زهرا پارسا
زهرا پارسا
2 ماه قبل

اگه لمینت دندان بشکنه آیا قابل ترمیمه؟

دیاناصدری
دیاناصدری
2 ماه قبل

درصورت حساسیت به لمینت دندان چه کاری میشه انجام داد؟

نیما نوازش
نیما نوازش
1 ماه قبل

اگه دندون های عصب کشی شده داشته باشیم چطور؟

مرجان دادگر
مرجان دادگر
1 ماه قبل

لمینیت دندان به شخصه می پسندم

زهرا محمدی
زهرا محمدی
1 ماه قبل

چند جلسه طول می کشه؟

مقالات مرتبط

کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو با هدف بازیابی موی دارای قابلیت رشد در ابروهای نازک، از دست رفته یا آسیب دیده در اثر بر جای ماندن جای زخم، بیماری، تاتو یا بسیاری علل دیگر طراحی شده است. اگر نگران وضعیت ابروهایتان هستید، این نوید را به شما می دهیم که تکنیک های پیشرفته در این زمینه، دارای...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

دندان ها اعضایی از بدن هستند که علاوه بر لزوم داشتن آن ها برای برخورداری از یک فرایند جویدن صحیح غذا،  نقش شان نیز در زیبایی لبخند و چهره، انکار ناپذیر است. متاسفانه، در طول سال های زندگی، به دلایل مختلف، از قبیل مراقبت نامناسب از دندان ها، آسیب دیدگی آنها در رویداد...