| خانه 4 جراحی بدن 4 لیفت ران

لیفت ران

اسفند ۲۸, ۱۴۰۰ | جراحی بدن | ۱ دیدگاه

لیفت ران نوعی جراحی پلاستیک می باشد که جهت زیباسازی و حذف پوست،چربی ناحیه ران از آن استفاده می شود.این عمل باعث بسیار زیباتر به نظر رسیدن ران ها می شود زیرا با کمک گرفتن از این تکنیک ران ها کشیده تر به نظر می رسد.همچنین از این روش برای افرادی که با استفاده از رژیم های لاغری به وزن ایده آل خود رسیده اند اما در نواحی مختلفی از جمله ران دچار افتادگی پوست شده اند می باشد که با بکارگیری از این روش پوست را در این ناحیه صاف می کنند. در این مقاله راز جراحی به صفر تا صد این موضوع می پردازیم.

لیفت ران - راز جراحی

چه افرادی می توانند از لیفت ران بهره بجویند؟

افرادی که انتظارات واقع بینانه ای در مورد جراحی دارند،غیر سیگاری می باشند، از سلامتی جسمی بسیار خوبی برخوردار هستند.

همچنین اشخاصی که سبک زندگی سالمی را در پیش گرفته اند و به ورزش و سلامتی خود بسیار اهمیت می دهند. همچنین ثابت بودن وزن ولی عدم رضایت از ظاهر ران ها نیز از دیگر نکات مهم می باشد.

شش ماه از دوره رژیم غذایی شان گذشته باشد و به ثبات وزنی رسیده باشند.

مزایای جراحی لیفت ران

این جراحی قادر به کاهش چربی و افتادگی پوست و در نهایت زیبایی محل مورد جراحی می شود.

با کمک این روش می توان چربی های اضافی را از ناحیه ران حذف کرد.

این تکنیک قادر است.

انواع لیفت ران

لیفت ران قادر به حذف پوست اضافی و چربی می باشد انواع مختلفی از لیفت وجود دارند که مدلهای برش مختلفی را نیاز دارند معمولا جراح به شما نوع جراحی که نیاز دارید را پیشنهاد می دهد. در زیر به این گونه های مختلف اشاره می کنیم:

لیفت داخلی ران : رایج ترین شکل این جراحی زیبایی است. از طریق یک برش از کشاله ران به سمت پایین به سمت زانو یا به سمت پشت ناحیه ران، افتادگی پوست در قسمت داخلی ران شما را برطرف می کند.

مینی لیفت ران : ممکن است با توجه  به جراحی که شما برای ران هایتان نیاز دارید پزشک مینی لیفت ران را به شما پیشنهاد دهد.دراین روش برش خیلی کمتری وجود دارد و فقط شامل یک برش در ناحیه کشاله ران شماست. اگر می خواهید فقط روی قسمت داخلی بالای ران خود تمرکز کنید، این تکنیک کاملا برای شما مناسب می باشد.

لیفت ران به همراه لیپوساکشن : در برخی از موارد پوست ناحیه ران دچار الاستیسته مناسب نمی باشد و بنابراین به شما این گزینه را پیشنهاد می دهد که خارج کردن چربی ها و جلوگیری از افتادگی پوست را شامل می شود.

لیفت عمودی ران : در صورتی که مقادیر زیادی پوست اضافی در نواحی ران داشته باشید معمولا نیاز به این روش خواهید داشت که به برش بزرگ تری نیاز دارد که معمولا به دلیل ریسک بالا توسط جراح پیشنهاد نخواهد شد.

لیفت دو طرفه ران در صورتی که هم در قسمت جلویی و هم قسمت بیرونی دارای پوست اضافی باشید باید از این تکنیک استفاده کنید. در این تکنیک برش ها شامل برشی است که از ناحیه کشاله ران شما شروع می‌شود و سپس به سمت بیرون به ناحیه باسن و کمر کشیده می‌شود.

اقدامات لازم قبل از لیفت ران

بعد از اینکه تصمیم به انجام این جراحی گرفتید باید اقداماتی را انجام دهید که پیش از انجام این روش مهم و اساسی می باشند:

بعد از انتخاب جراح و پیدا کردن بهترین جراح لیفت باید با مطب تماس گرفته و جلسه مشاوره ای را با پزشک مورد نظر تنظیم کنید. سعی کنید سوالاتی که در زمینه جراحی تان دارید را از قبل آماده کنید و در خاطر داشته باشید.در مورد معایب و مزایای این عمل نیز می توانید کاملا از پزشک اطلاعات بخواهید.در صورتی که به تازگی مورد جراحی های دیگر قرار گرفته اید،بیماری خاصی دارید یا دارو مصرف می کنید حتما به جراح اطلاع دهید.

از پزشک بخواهید لیست ممنوعیت های دارویی را در اختیارتان قرار دهد.جراح در این جلسه شما را مورد معاینه فیزیکی نیز قرار می دهد و از موضع مورد نظر برای جراحی عکس می گیرد و در صورتی که نیاز به آزمایشات دیگر داشته باشید به شما اطلاع خواهد داد. معمولا نیاز به آزمایش خون خواهید داشت .

بعد از لیفت ران نیاز به همراهی شخصی دیگر خواهید داشت زیرا در بیمارستان بستری نمی شوید وباید به همراه شخصی به منزل برگردید و از او بخواهید یک روز در کنار شما بماند.

پروسه لیفت ران

معمولا این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و برای اینکه در مورد این مساله برایتان مشکلی ایجاد نشود در صورتی که به مواد بیهوشی حساسیت دارید حتما این موضوع را به اطلاع پزشک برسانید. جراح با توجه تکنیکی که اتخاب کرده اید برش را انجام می دهد ،سپس پوست اضافه و چربی را از موضع مورد نظر خارج می کند و توسط بخیه برش را مجددا می بندد.

به طور متوسط انجام این پروسه حدود دو ساعت به طول می انجامد در حالیکه مدت زمانی را در نیاز به اقدامات پیش از جراحی و مراقبت های پس از انجام ان خواهید گذراند.

آیا جای بخیه لیفت ران باقی می ماند؟

ایجاد اثر اسکار یا جای بخیه علاوه بر نوع عمل به جنس پوست زیباجو نیز بستگی دارد. هر چه میزان کلاژن سازی پوست افراد بیشتر باشد ، احتمال ترمیم جای زخم و از بین رفتن آن نیز بیشتر است. اما افرادی که کلاژن سازی پوست آن ها کم است ، می توانند با استفاده از کرم های آب رسان که مورد تایید پزشک هستند ، همچنین پمادهای تجویز شده توسط بهترین جراح لیفت ران نیز می تواند در کاهش اثر اسکار نقش بسزایی داشته باشند.

کاهش احتمال بروز عوارض لیفت ران با مراجعه به بهترین جراح

خطرات جراحی لیفت ران احتمالی هستند و خوشبختانه تا به امروز با عوارض خاصی رو به رو نشده ایم. اما در مواجه شدن یا نشدن با عوارض بعد از عمل ، میزان تبحر پزشک نقش بسزایی دارد. عموما بهترین جراح لیفت ران ، فرآیندی ایده آل را انجام داده و پس از آن با ارائه مراقبت های ویژه ای ایجاد هر گونه عارضه ای جلوگیری به عمل می آورد. با این حال در ادامه برای آشنایی شما به عوارض احتمالی این فرآیند ، مواردی را ذکر کرده ایم:

 • احساس خستگی و عوارض ناشی از بیهوشی ( کوتاه مدت )
 • مواجه با هماتوم یا سروما ( احتمال تجمع مایعات یا خون در زیر پوست که در این صورت توسط پزشک برداشته خواهد شد. )
 • احتمال عفونت و خونریزی
 • اسکار یا ماندن جای برش
 • ایجاد حساسیت و آلرژی به فرآیند عمل
 • تغییر در احساس

نکته !

در صورتی که بهترین جراح لیفت ران را برای انجام این پروسه انتخاب کرده و از توصیه های پزشک بعد از عمل پیروی کنید به احتمال زیاد دچار عوارض خاصی نخواهید شد.

مراحل ریکاوری در لیفت ران به چه صورت پیش می رود؟

بعد از اینکه پزشک محل مورد برش را بخیه می زند در محل بخیه ها برایتان درن قرار می دهد توسط درن مایعات و خون هایی که هنوز وجود دارند خارج می شوند.هنگامی که برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه می کنید او درن را نیز خارج می کند مراقب باشید که نکات بهداشتی را در مورد درن ها رعایت کنید.

مانند تمامی پروسه های دیگر جراحی لیفت ران نیز نیازمند مراقبت هایی می باشد و لازم است که مدت زمانی مشخص را از محل کار خود مرخصی بگیرید و در منزل استراحت کنید. استراحت نکته بسیار مهمی بعد از جراحی است.بعد از گذشت ۲ الی ۳ هفته می توانید به محل کار خود بازگردید.

وجود درد،تورم و کبودی چند روزی بعد از پروسه کاملا معمول می باشد می توانید جهت رفع آن از مسکن هایی که پزشک برایتان تجویز کرده است و کمپرس سرد که درون حوله ای پیچیده می شود استفاده کنید.

بعد از انجام جراحی متوجه خط کانتوری که برایتان ایجاد شده است خواهید شد اما برای مشاهده نتیجه نهایی تا پایان دوره ریکاوری که چند ماه بعد از پروسه لیفت ران می باشد، صبر کنید.

مصرف الکل ،سیگاروداروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود تا زمان بهبودی کامل باید متوقف بماند.

رژیم غذایی کاملا سالم را در پیش بگیرید استفاده از مقادیر بیشتری سبزیجات و میوه ها در برنامه روزانه تان می تواند کمک بسیار بزرگی به بهبودی تان کند.

سعی کنید به میزان کافی آب بنوشید هیدراته ماندن بدن بعد از لیفت ران نکته بسیار مهمی است.

قدم زدن بعد از جراحی بسیار مهم است این کار به کاهش تورم کمک بسیار اساسی خواهد کرد.

به مدت ۶ هفته نباید فعالیت های پرتحرک یا ورزش های سنگین را انجام دهید.

تا زمانی که در دوره درمان توسط داروها می باشید بهتر است رانندگی نکنید.

ممکن است بعد از انجام جراحی نیاز به پوشیدن نوعی گن داشته باشید در صورتی که نیاز به این مورد دارید حتما از پزشک خود در مورد آن سوال کنید.

عوارض لیفت ران

معمولا این جراحی دارای عوارض بسیار کمی می باشد اما در مواردی ممکن است به ندرت میزانی عوارض نیز در پی داشته باشد:

 • واکنش حساسیتی نسبت به مواد بیهوشی
 • عفونت و خونریزی
 • جای اسکار
 • تب و لرز
 • تغییر رنگ در پوست
 • عدم تقارن ران ها
 • تجمع مایعات

پایین امدن میزان الاستیسه در پوست توجه داشته باشید که ریسک ها می تواند با مصرف سیگار استفاده از غذاهایی آماده و فست فود و عدم انجام هرگونه فعالیت بدنی بسیار افزایش پیدا کند.

در صورت مشاهده عوامل زیر لازم است که حتما با پزشک تماس بگیرید:

اگرمواردی چون تنگی نفس شدید ،نامنظم بودن ضربان قلب یا درد شدید در قفسه سینه را تجربه کردید، می بایست خیلی سریع با پزشک تماس بگیرید.

هزینه لیفت ران

تخمین زدن هزینه انجام لیفت ران نیازبه ارزیابی زیادی دارد، این موارد می تواند شامل نوع لیفتی که انتخاب کرده اید، دستمزد پزشک ،هزینه کلینیک یا بیمارستان ،هزینه دستیاران اتاق عمل و پزشک متخصص بیهوشی و داروها و موارد مورد نیاز بعد از جراحی است.این سوال را می توانید در جلسه مشاوره از پزشک خود سوال کنید.

نتیجه گیری

لیفت ران یک جراحی زیبایی است که معمولا برای کمک به برداشتن پوست و چربی اضافی پس از کاهش وزن زیاد استفاده می شود. برای حفظ نتایج، باید چندین ماه قبل از انجام عمل وزن ثابتی داشته باشید.نداشتن نوسان وزنی در مورد نتایج حاصل ازاین عمل بسیار مهم است.

انتخاب یک جراح با تجربه می تواند نقش بسیار پررنگی در پیشگیری عوارض ناشی از جراحی و هرگونه نارضایتی پس از جراحی را خواهد داشت بهتر است در انتخاب خود بسیار دقت کنید. سعی کنید جراحی خود را قربانی مسائل مالی خود نکنید و با تجربه بودن پزشک را در درجه اول قرار دهید.

نتیجه نهایی بعد از گذشت چندین ماه و همچنین مراقبت های به موقع و صحیح پس از جراحی می باشد. وزن خود را ثابت نگه دارید، صبور باشید و زمان لازم برای مشاهده نتیجه نهایی را شکیبایی کنید.این نتایج معمولا دائمی می باشند و نیازی به ترمیم مجدد ندارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمدنیازی
محمدنیازی
2 سال قبل

لیفت ران عوارض شدید و حادی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مقالات مرتبط

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن (Buttock implant) که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم...

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...