| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 لیفت صورت

لیفت صورت

آبان 5, 1400 | جراحی سر و گردن | ۲ دیدگاه ها

لیفت صورت یک روند جراحی برای بالا کشیدن و محکم کردن بافت افتاده صورت جهت بازیابی چهره طبیعی تر و جوان تر می باشد. لیفت صورت اغلب به عنوان روند بازگرداندن زمان به عقب و کمک به خلق نسخه جوانتر از یک فرد، تعریف می شود. با برداشتن پوست افتاده و اضافی، صاف کردن چین های عمیق و بالا کشیدن و محکم کردن بافت های عمیق صورت، جراحی لیفت صورت می تواند به جوان تر و حتی بهتر شدن چهره بیمار کمک کند، اگر قصد انجام این روش جوانسازی را دارید توصیه می کنم حتما حتما حتما این مقاله را که تیم راز جراحی برای شما عزیزان آماده کرده است بخوانید تا با دید بازتری اقدام به این جراحی کنید.

لیفت صورت

هدف از لیفت صورت چیست؟

با بالا رفتن سن، پوست شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود کرده و بافت های صورت حجم خود را از دست می دهند. به تدریج پوست در ناحیه تحتانی در قسمت فک و گردن، حالت افتاده پیدا می کند. البته هر چند این بخش طبیعی روند پیری است، ولی برخی افراد از این علائم رنج برده و در نتیجه لیفت صورت می تواند راه حل خوبی برای آنها محسوب شود.

انتخاب جراح زیبایی صورت

جراحی لیفت صورت، یک روند پیچیده است که به دانش جامع درباره آناتومی صورت و مهارت ویژه در زمینه تکنیک های جراحی و داشتن یک نگاه هنری به جزئیات زیبایی روند نیاز دارد.

در زمان مشاوره با جراحان بالقوه زیبایی، از آموزش های ویژه و تجربه آنها درباره جراحی زیبایی صورت سوال کنید. همچنین، تعداد جراحی های لیفت صورت انجام شده توسط آنها را کشف کرده و حتماً گالری عکس های قبل و بعد از روند را در طول جلسه مشاوره، مشاهده کنید. این کار به شما کمک می کند تا سبک هنری جراح زیبایی را درک کنید. مردانی که قصد انجام لیفت صورت را دارند، حتماً باید این کار را به یک پزشک جراحی که در زمینه جراحی لیفت صورت مردانه تخصص دارد، بسپارند. آناتومی صورت مردان منحصر به فرد و یونیک می باشد و دستاورد به کار برده شده در آن با لیفت صورت زنان متفاوت است.

انواع لیفت صورت

جراحی لیفت صورت متناسب با نیازهای بیمار بوده و جراح تکنیک های متناسب با آن را مورد استفاده قرار می دهد.

مینی لیفت صورت

بیماران دارای درجه ملایمی از افتادگی پوست فک، اغلب داوطلب خوبی برای مینی لیفت صورت محسوب می شوند. این یک تکنیک کمتر تهاجمی می باشد که به جراح اجازه می دهد تا بافت های عمیق صورت را از طریق برش های کوچک معمولاً در راستای خط رشد مو در بالا یا اطراف گوش ها محکم کند. از طریق این برش ها، بافت های ساختاری اطراف گونه ها بالا کشیده می شوند و چهره خسته و پیر، جوانسازی می گردد.

برحسب مورد، مینی لیفت صورت را می توان تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام داد. جراح زیبایی شما، بهترین گزینه را برای رفع نیازهای فردی شما توصیه می کند. مینی لیفت صورت می تواند به درمان علائم ناخوشایند پیری قبل از شدت یافتن آنها، و به تعویق انداختن نیاز به انجام جراحی های جامع کمک کند.

لیفت صورت استاندارد

لیفت صورت استاندارد، علائم پیری پیشرفته تر در اطراف بخش میانی صورت و گردن را درمان می کند. این روند در مقایسه با مینی لیفت صورت، جامع تر می باشد و در نتیجه زمان ریکاوری در آن طولانی تر بوده و نتایج نیز قابل ملاحظه تر هستند. از طریق برش های ایجاد شده در پشت خط رشد مو، که از ناحیه شقیقه و بخش جلوی گوش آغاز می شود، جراح بافت های عمیق تر زیر پوست را در موقعیت جدید قرار داده، پوست اضافی را برای از بین بردن چین و چروک ها برداشته و پوست افتاده در ناحیه فک، و زیر چانه را درمان می کند. پزشک این برش ها را در موقعیت های استراتژیک قرار می دهد و به طور طبیعی کانتور جوانی در صورت و گردن را بازیابی می نماید.

لیفت صورت تا چه اندازه تاثیر گذار است؟

تکنیک دقیق استفاده شده توسط جراح زیبایی در طول لیفت صورت، به تعداد فاکتورها از جمله آناتومی و اهداف شخصی بیمار، دامنه لیفت صورت و نیاز به انجام روندهای دیگر به همراه لیفت، وابسته است.

بعد از ایجاد برش های اولیه، پوست از بافت همبند پایه جدا می شود تا بافت عمیق تر صورت در موقعیت جدید قرار گرفته و بیمار از شر پوست افتاده خلاص شود.

سپس پوست اضافی برداشته می شود و پوست باقی مانده به آرامی به عقب کشیده می شود و ظاهری جوان تر و کانتوری زیباتر را با پوستی محکم تر خلق می نماید.

آیا لیفت صورت پلک ها را نیز بهبود می بخشد؟

به تصور بسیاری لیفت صورت شامل جراحی کل صورت بوده و ابروها، چشم ها، گونه ها و چانه را شامل می شود. این موضوع قابل درک است. چشم ها و پیشانی نیز بخشی از صورت هستند. البته لیفت صورت دو سوم پایین صورت را درمان می کند.

بسیاری از بیماران در زمان انجام لیفت صورت، لیفت پلک، لیفت ابرو یا کانتورینگ گردن را نیز انجام می دهند. گاهی جراح این روندها را به طور همزمان انجام داده و گاهی به صورت روندهای مجزا اجرا می نماید. البته بیمارانی که تنها می خواهند علائم پیری در اطراف چشم ها یا گردن را رفع کنند، می توانند به اهداف خود از طریق لیفت پلک و گردن دست پیدا کنند.

زندگی بعد از لیفت صورت

لیفت صورت یک روند پیچیده است که به مهارت استثنایی جراحی نیاز دارد، ولی فرایند ریکاوری نیز به شکلی شگفت انگیز، برای برخی بیماران، سریع می باشد. بیماران معمولاً در حدود دو هفته بعد از لیفت صورت استاندارد به فعالیت های نرمال برگشته و این چارچوب زمانی به طور نرمال در مینی لیفت صورت کوتاه تر است. با توجه به اینکه بهبود بیماران متفاوت است، جراح زیبایی شما دستورالعمل های دقیق را برای مراقبت های بعد از روند و بازگشت به فعالیت های نرمال، ارائه می دهد.

یکی از دغدغه های اولیه بیماران، کبودی و تورم می باشد که کاملاً طبیعی بوده و دو روز بعد از جراحی به حالت نرمال بر می گردد. بعد از بهبود تدریجی کبودی و تورم، بیماران می توانند در محافل عمومی حضور یافته و آرایش کنند.

بعد از لیفت صورت، مراقبت از صورت در برابر نور خورشید بسیار حائز اهمیت است. شما در طول چند هفته بعد از جراحی، در برابر نور خورشید حساس بوده و باید برای کمک به بهبود جای زخم، از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، خودداری کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار توصیه می شود.

مراحل جراحی لیفت صورت

مرحله اول: بیهوشی

داورهایی برای ایجاد احساس راحتی در طول روند جراحی، مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه ها شامل بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی می باشد. پزشک بهترین گزینه را برای شما توصیه می کند.

مرحله دوم : برش

برحسب درجه تغییر، گزینه لیفت صورت شامل لیفت صورت سنتی، لیفت صورت با برش های محدود یا لیفت گردن می باشد.

در لیفت صورت سنتی، برش از خط رشد مو در شقیقه آغاز شده و تا اطراف گوش ادامه یافته و تا ناحیه پایین تر پوست سر خاتمه می یابد.

برش محدود

در این روند از یک برش کوچک تر در جلوی لاله گوش ایجاد شده و تا پشت گوش ادامه می یابد و در پشت گوش خاتمه پیدا می کند.

مرحله سوم : بستن برش ها

برش ها با استفاده از بخیه جذبی یا غیر جذبی بسته می شوند. درصورت غیر جذبی بودن بخیه ها، جراح چند روز بعد از جراحی آنها را می کشد. بعد از سپری شدن روند بهبود، خطوط بر جای مانده از برش، به خوبی در موقعیت های استراتژیک، پنهان می شوند.

آیا می توان لیفت صورت به روش غیر جراحی انجام داد؟

اگر دوست دارید از روش های جراحی اجتناب کنید یا به دنبال راهی برای حفظ نتایج به دست آمده از درمان هستید، چند گزینه مفید حداقل تهاجمی وجود دارد. هر چند این روش های درمان غیر جراحی پوست افتاده را درمان نکرده یا بافت را در موقعیت جدید قرار نمی دهد، ولی می تواند به شکل موثری نتایج خوبی را بر جای گذارد. گزینه های لیفت صورت بدون جراحی رایج عبارتند از:

صاف کردن پوست با لیزر:

این روند می تواند چین و چروک ها و خطوط را صاف کرده، لکه های پوستی، اسکار آکنه و تغییر رنگ پوست را درمان کند و کیفیت پوست را بهبود بخشد.

رینووین (Renuvion ). این روند، پوست شل و بافت های زیر پوستی را با استفاده از انرژی رادیوفرکانس (آر اف) و پلاسمای هلیم محکم کند. ترکیب آر اف و پلاسما، به جراح اجازه می دهد تا حرارت دهی و خنک سازی را تنظیم کند. در این روند بافت ها تا دمای مطلوب حرارت داده می شود و در عین حال، سلامت و ایمنی بیمار نیز حفظ می گردد. انرژی آر اف، تولید کلاژن در بخش عمیق در پوست برای خلق پوستی جوان تر و محکم تر را تحریک می کند. این روند در ناحیه ابرو، بخش تحتانی گونه ها، گردن و ناحیه چشم ها برای محکم کردن پوست قابل اجرا می باشد.

فورما (Forma). این روند از انرژی آر اف برای لیفت، محکم کردن و صاف کردن پوست صورت و گردن از طریق حرارت دهی لایه های زیر پوستی بافت استفاده می کند. در این رویکرد از حرارت برای بهبود تولید کلاژن جهت خلق چهره ای سالم تر در طول چند ماه پس از درمان، استفاده می شود.

اولتراپی (Ultherapy) . در این روند از انرژی اولتراسوند برای محکم کردن لایه های عمیق پوست و ماهیچه پایه در صورت و گردن استفاده می شود. این تکینک با فرایندی که بدن را به بازتولید کلاژن برای به دست آوردن رشد پوست جدید سالم تحریک می کند، آغاز می شود.

میکرو نیدلینگ آر اف . میکرونیدلینگ آر اف، انرژی آر اف در پوست صورت و گردن را با حرارت دهی لایه های پوستی عمیق و تحریک تولید کلاژن و فیبر الاستین برای داشتن پوستی صاف تر و محکم تر، القا می کند.

فیلرهای پوستی . این فیلرها یکی از رایج ترین گزینه های بدون جراحی جوانسازی صورت بوده و به بیماران در چند دهه جوان تر شدن کمک می کند. فیلرها به صورت استراتژیکی در زیر پوست برای بازیابی حجم از دست رفته گونه ها، شقیقه ها، لب ها، زیر چشم ها و چین و چروک های بین بینی و لب و بهبود تقارن صورت مورد استفاده قرار می گیرند. یک پزشک ماهر، از فیلرهای مختلف برای بهبود نواحی مختلف صورت استفاده می کند.

تزریق بوتاکس . وقتی سخن از کاهش موقتی چین و چروک های دینامیک صورت به میان می آید، بوتاکس می تواند با تزریق شدن به صورت، چین و چروک های افقی پیشانی، خطوط اخم، خطوط پنجه کلاغی و خطوط عمودی اطراف لب را درمان کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سارا
سارا
1 ماه قبل

لیفت صورت عوارض نداره؟

نازگل رضایی
نازگل رضایی
1 ماه قبل

نخ ها از چه برندی هست ؟

مقالات مرتبط

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی معمولاً مطلوب ترین نتایج را ارائه می دهد. از گذشته تا کنون بینی های استخوانی، در نزد جراحان بسیار محبوب بوده و هستند؛ زیرا این بینی ها به دلیل ساختار مناسبی که دارند، پس از جراحی نتیجه بسیار زیبا و رضایت بخشی را هم برای جراح و هم برای فرد رقم می...

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان یک راه حل فوق العاده برای داشتن لبخندی زیبا می باشد که می تواند اعتماد به نفس را به ارمغان آورده و یک تاثیر مثبت ماندگار را بر جای گذارد. اصلاح طرح لبخند با لمینت بعنوان یک روند دندانپزشکی زیبایی بدون درد، می تواند دامنه وسیعی از دغدغه های رایج در دندان را...

پولیپ بینی

پولیپ بینی

پولیپ بینی، بافت نرم، ناهنجار، متورم و کیسه ای شکلی می باشد که در پوشش داخلی بینی یا سینوس های شما رشد می کند. سینوس ها گروهی از فضاهای پر شده با هوا در داخل استخوان های سر شما می باشند. آنها به حفره بینی متصل می شوند. این حفره، یک فضای بزرگ پر شده با هوا در پشت بینی...

جراحی چانه

جراحی چانه

جراحی چانه یا ژینوپلاستی، یک روند جراحی برای شکل دهی مجدد چانه از طریق بزرگ کردن با پروتز یا کوچک کردن استخوان در طی یک فرایند جراحی می باشد. جراح با اجرای روندهایی بر روی خط پایینی فک و ناحیه چانه، تناسب بخش های مختلف صورت را بهبود بخشیده و به این ترتیب به بالا رفتن...

پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه عبارتی است که به تنوع وسیعی از روندها برای بهبود چانه جهت ارتقا دادن ویژگی های زیبایی صورت مربوط می شود. این روندها در دامنه ای از گزینه های بدون جراحی تا گزینه های جراحی، گسترده است. یک دستاورد واحد برای پروتز چانه وجود ندارد. در نظر گرفتن شکل منحصر به فرد...

جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی گوش ، نوعی جراحی زیبایی و درمانی است که عمدتاً برای درمان گوش های برجسته که به شکلی نامتناسب، بزرگ بنظر می رسند، مورد استفاده قرار می گیرد. در طول جراحی گوش یک جراح پلاستیک شکل و موقعیت گوش های شما را درمان می کند. عمل گوش می تواند اینگونه مشکلات گوش را در...

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی ، در واقع جراحی بینی است که در پی دست نیافتن به نتایج مطلوب، بعد از انجام جراحی بینی اولیه، پا به میدان گذاشته و ایفای نقش می نماید. جراحان بینی، در این شرایط، بینی شما را مورد ارزیابی قرار داده تا با انجام روندهایی، آنچه در جراحی اولیه، از دست رفته یا...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو در دسته پروسه های زیبایی و جوانسازی چشم و نواحی اطراف آن قرار می گیرد. به مرور زمان و با افزایش سن ، پوست رفته رفته استحکام و کشسانی خود را از دست می دهد. از طرفی نیز کلاژن سازی پوست متوقف می شود. تمام این موارد به بروز چین و چروک بر روی قسمت های مختلف صورت...

جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک که تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، یک روند جراحی برای کاهش پف پلک های پایینی و برداشتن پوست اضافی از پلک های بالایی می باشد. این جراحی معمولاً با اهداف زیبایی انجام می شود، ولی می تواند به عنوان یک روش موثر برای بهبود بینایی در بیمارانی که افتادگی...