| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 لیفت صورت

لیفت صورت

اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱ | جراحی سر و گردن | ۲ دیدگاه ها

لیفت صورت یک روند جراحی برای بالا کشیدن و محکم کردن بافت افتاده صورت جهت بازیابی چهره طبیعی تر و جوان تر می باشد. لیفت صورت اغلب به عنوان روند بازگرداندن زمان به عقب و کمک به خلق نسخه جوانتر از یک فرد، تعریف می شود. با برداشتن پوست افتاده و اضافی، صاف کردن چین های عمیق و بالا کشیدن و محکم کردن بافت های عمیق صورت، جراحی لیفت صورت می تواند به جوان تر و حتی بهتر شدن چهره بیمار کمک کند، اگر قصد انجام این روش جوانسازی را دارید توصیه می کنم حتما حتما حتما این مقاله را که تیم راز جراحی برای شما عزیزان آماده کرده است بخوانید تا با دید بازتری اقدام به این جراحی کنید.

لیفت صورت

هدف از لیفت صورت چیست؟

با بالا رفتن سن، پوست شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود کرده و بافت های صورت حجم خود را از دست می دهند. به تدریج پوست در ناحیه تحتانی در قسمت فک و گردن، حالت افتاده پیدا می کند. البته هر چند این بخش طبیعی روند پیری است، ولی برخی افراد از این علائم رنج برده و در نتیجه لیفت صورت می تواند راه حل خوبی برای آنها محسوب شود.

انتخاب جراح زیبایی صورت

جراحی لیفت صورت، یک روند پیچیده است که به دانش جامع درباره آناتومی صورت و مهارت ویژه در زمینه تکنیک های جراحی و داشتن یک نگاه هنری به جزئیات زیبایی روند نیاز دارد.

در زمان مشاوره با جراحان بالقوه زیبایی، از آموزش های ویژه و تجربه آنها درباره جراحی زیبایی صورت سوال کنید. همچنین، تعداد جراحی های لیفت صورت انجام شده توسط آنها را کشف کرده و حتماً گالری عکس های قبل و بعد از روند را در طول جلسه مشاوره، مشاهده کنید. این کار به شما کمک می کند تا سبک هنری جراح زیبایی را درک کنید. مردانی که قصد انجام لیفت صورت را دارند، حتماً باید این کار را به یک پزشک جراحی که در زمینه جراحی لیفت صورت مردانه تخصص دارد، بسپارند. آناتومی صورت مردان منحصر به فرد و یونیک می باشد و دستاورد به کار برده شده در آن با لیفت صورت زنان متفاوت است.

انواع لیفت صورت

جراحی لیفت صورت متناسب با نیازهای بیمار بوده و جراح تکنیک های متناسب با آن را مورد استفاده قرار می دهد.

مینی لیفت صورت

بیماران دارای درجه ملایمی از افتادگی پوست فک، اغلب داوطلب خوبی برای مینی لیفت صورت محسوب می شوند. این یک تکنیک کمتر تهاجمی می باشد که به جراح اجازه می دهد تا بافت های عمیق صورت را از طریق برش های کوچک معمولاً در راستای خط رشد مو در بالا یا اطراف گوش ها محکم کند. از طریق این برش ها، بافت های ساختاری اطراف گونه ها بالا کشیده می شوند و چهره خسته و پیر، جوانسازی می گردد.

برحسب مورد، مینی لیفت صورت را می توان تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام داد. جراح زیبایی شما، بهترین گزینه را برای رفع نیازهای فردی شما توصیه می کند. مینی لیفت صورت می تواند به درمان علائم ناخوشایند پیری قبل از شدت یافتن آنها، و به تعویق انداختن نیاز به انجام جراحی های جامع کمک کند.

لیفت صورت استاندارد

لیفت صورت استاندارد، علائم پیری پیشرفته تر در اطراف بخش میانی صورت و گردن را درمان می کند. این روند در مقایسه با مینی لیفت صورت، جامع تر می باشد و در نتیجه زمان ریکاوری در آن طولانی تر بوده و نتایج نیز قابل ملاحظه تر هستند. از طریق برش های ایجاد شده در پشت خط رشد مو، که از ناحیه شقیقه و بخش جلوی گوش آغاز می شود، جراح بافت های عمیق تر زیر پوست را در موقعیت جدید قرار داده، پوست اضافی را برای از بین بردن چین و چروک ها برداشته و پوست افتاده در ناحیه فک، و زیر چانه را درمان می کند. پزشک این برش ها را در موقعیت های استراتژیک قرار می دهد و به طور طبیعی کانتور جوانی در صورت و گردن را بازیابی می نماید.

لیفت صورت تا چه اندازه تاثیر گذار است؟

تکنیک دقیق استفاده شده توسط جراح زیبایی در طول لیفت صورت، به تعداد فاکتورها از جمله آناتومی و اهداف شخصی بیمار، دامنه لیفت صورت و نیاز به انجام روندهای دیگر به همراه لیفت، وابسته است.

بعد از ایجاد برش های اولیه، پوست از بافت همبند پایه جدا می شود تا بافت عمیق تر صورت در موقعیت جدید قرار گرفته و بیمار از شر پوست افتاده خلاص شود.

سپس پوست اضافی برداشته می شود و پوست باقی مانده به آرامی به عقب کشیده می شود و ظاهری جوان تر و کانتوری زیباتر را با پوستی محکم تر خلق می نماید.

آیا لیفت صورت پلک ها را نیز بهبود می بخشد؟

به تصور بسیاری لیفت صورت شامل جراحی کل صورت بوده و ابروها، چشم ها، گونه ها و چانه را شامل می شود. این موضوع قابل درک است. چشم ها و پیشانی نیز بخشی از صورت هستند. البته لیفت صورت دو سوم پایین صورت را درمان می کند.

بسیاری از بیماران در زمان انجام لیفت صورت، لیفت پلک، لیفت ابرو یا کانتورینگ گردن را نیز انجام می دهند. گاهی جراح این روندها را به طور همزمان انجام داده و گاهی به صورت روندهای مجزا اجرا می نماید. البته بیمارانی که تنها می خواهند علائم پیری در اطراف چشم ها یا گردن را رفع کنند، می توانند به اهداف خود از طریق لیفت پلک و گردن دست پیدا کنند.

زندگی بعد از لیفت صورت

لیفت صورت یک روند پیچیده است که به مهارت استثنایی جراحی نیاز دارد، ولی فرایند ریکاوری نیز به شکلی شگفت انگیز، برای برخی بیماران، سریع می باشد. بیماران معمولاً در حدود دو هفته بعد از لیفت صورت استاندارد به فعالیت های نرمال برگشته و این چارچوب زمانی به طور نرمال در مینی لیفت صورت کوتاه تر است. با توجه به اینکه بهبود بیماران متفاوت است، جراح زیبایی شما دستورالعمل های دقیق را برای مراقبت های بعد از روند و بازگشت به فعالیت های نرمال، ارائه می دهد.

یکی از دغدغه های اولیه بیماران، کبودی و تورم می باشد که کاملاً طبیعی بوده و دو روز بعد از جراحی به حالت نرمال بر می گردد. بعد از بهبود تدریجی کبودی و تورم، بیماران می توانند در محافل عمومی حضور یافته و آرایش کنند.

بعد از لیفت صورت، مراقبت از صورت در برابر نور خورشید بسیار حائز اهمیت است. شما در طول چند هفته بعد از جراحی، در برابر نور خورشید حساس بوده و باید برای کمک به بهبود جای زخم، از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، خودداری کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار توصیه می شود.

مراحل جراحی لیفت صورت

مرحله اول: بیهوشی

داورهایی برای ایجاد احساس راحتی در طول روند جراحی، مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه ها شامل بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی می باشد. پزشک بهترین گزینه را برای شما توصیه می کند.

مرحله دوم : برش

برحسب درجه تغییر، گزینه لیفت صورت شامل لیفت صورت سنتی، لیفت صورت با برش های محدود یا لیفت گردن می باشد.

در لیفت صورت سنتی، برش از خط رشد مو در شقیقه آغاز شده و تا اطراف گوش ادامه یافته و تا ناحیه پایین تر پوست سر خاتمه می یابد.

برش محدود

در این روند از یک برش کوچک تر در جلوی لاله گوش ایجاد شده و تا پشت گوش ادامه می یابد و در پشت گوش خاتمه پیدا می کند.

مرحله سوم : بستن برش ها

برش ها با استفاده از بخیه جذبی یا غیر جذبی بسته می شوند. درصورت غیر جذبی بودن بخیه ها، جراح چند روز بعد از جراحی آنها را می کشد. بعد از سپری شدن روند بهبود، خطوط بر جای مانده از برش، به خوبی در موقعیت های استراتژیک، پنهان می شوند.

آیا می توان لیفت صورت به روش غیر جراحی انجام داد؟

اگر دوست دارید از روش های جراحی اجتناب کنید یا به دنبال راهی برای حفظ نتایج به دست آمده از درمان هستید، چند گزینه مفید حداقل تهاجمی وجود دارد. هر چند این روش های درمان غیر جراحی پوست افتاده را درمان نکرده یا بافت را در موقعیت جدید قرار نمی دهد، ولی می تواند به شکل موثری نتایج خوبی را بر جای گذارد. گزینه های لیفت صورت بدون جراحی رایج عبارتند از:

صاف کردن پوست با لیزر:

این روند می تواند چین و چروک ها و خطوط را صاف کرده، لکه های پوستی، اسکار آکنه و تغییر رنگ پوست را درمان کند و کیفیت پوست را بهبود بخشد.

رینووین (Renuvion ). این روند، پوست شل و بافت های زیر پوستی را با استفاده از انرژی رادیوفرکانس (آر اف) و پلاسمای هلیم محکم کند. ترکیب آر اف و پلاسما، به جراح اجازه می دهد تا حرارت دهی و خنک سازی را تنظیم کند. در این روند بافت ها تا دمای مطلوب حرارت داده می شود و در عین حال، سلامت و ایمنی بیمار نیز حفظ می گردد. انرژی آر اف، تولید کلاژن در بخش عمیق در پوست برای خلق پوستی جوان تر و محکم تر را تحریک می کند. این روند در ناحیه ابرو، بخش تحتانی گونه ها، گردن و ناحیه چشم ها برای محکم کردن پوست قابل اجرا می باشد.

فورما (Forma). این روند از انرژی آر اف برای لیفت، محکم کردن و صاف کردن پوست صورت و گردن از طریق حرارت دهی لایه های زیر پوستی بافت استفاده می کند. در این رویکرد از حرارت برای بهبود تولید کلاژن جهت خلق چهره ای سالم تر در طول چند ماه پس از درمان، استفاده می شود.

اولتراپی (Ultherapy) . در این روند از انرژی اولتراسوند برای محکم کردن لایه های عمیق پوست و ماهیچه پایه در صورت و گردن استفاده می شود. این تکینک با فرایندی که بدن را به بازتولید کلاژن برای به دست آوردن رشد پوست جدید سالم تحریک می کند، آغاز می شود.

میکرو نیدلینگ آر اف . میکرونیدلینگ آر اف، انرژی آر اف در پوست صورت و گردن را با حرارت دهی لایه های پوستی عمیق و تحریک تولید کلاژن و فیبر الاستین برای داشتن پوستی صاف تر و محکم تر، القا می کند.

فیلرهای پوستی . این فیلرها یکی از رایج ترین گزینه های بدون جراحی جوانسازی صورت بوده و به بیماران در چند دهه جوان تر شدن کمک می کند. فیلرها به صورت استراتژیکی در زیر پوست برای بازیابی حجم از دست رفته گونه ها، شقیقه ها، لب ها، زیر چشم ها و چین و چروک های بین بینی و لب و بهبود تقارن صورت مورد استفاده قرار می گیرند. یک پزشک ماهر، از فیلرهای مختلف برای بهبود نواحی مختلف صورت استفاده می کند.

تزریق بوتاکس . وقتی سخن از کاهش موقتی چین و چروک های دینامیک صورت به میان می آید، بوتاکس می تواند با تزریق شدن به صورت، چین و چروک های افقی پیشانی، خطوط اخم، خطوط پنجه کلاغی و خطوط عمودی اطراف لب را درمان کند.

مراقبت های بعد از لیفت صورت

  1. توصیه می شود از جویدن غذاهای سفت ، صحبت کردن زیاد ، و استفاده از محصولات وابسته به تنباکو در طول هفته اول بعد از عمل لیفت صورت خودداری کنید. مصرف مایعات و غذاهای نرم در طول روزهای اول بعد از جراحی ، توصیه می شود. در موقع حرکت کردن ، بلند شدن از جا یا تغییر موقعیت دادن ، آهسته عمل کنید.
  2. در طول روزهای اول بعد از عمل ، به دلیل تاثیر داروی بیهوشی و روند جراحی ، احساس خستگی می کنید. توصیه می شود که حداقل به مدت ۲۴ ساعت ، استراحت کرده و در طول هفته اول ، سطح فعالیت های خود را محدود کنید.
  3. ۷۲ ساعت بعد از عمل لیفت صورت ، از جا بلند شوید و قدم بزنید. ورزش هایی که احتمال برخورد در آنها وجود دارد را تا سه هفته به تعویق بیاندازید. فعالیت های ورزشی و فیزیکی سنگین نیز نباید تا شش هفته انجام شود.
  4. لوله های تخلیه ترشحات روز بعد از جراحی برداشته می شوند. پانسمان نیز ۲۴ ساعت بعد توسط پزشک در جلسه ویزیت تعویض خواهد شد.
  5. به جای دوش گرفتن ، حمام کنید تا پانسمان شما خیس نشود. در زمان صلاحدید پزشک ، می توانید دوش گرفتن را آغاز کنید.
  6. در طول ۴۸ تا ۷۲ ساعت اول بعد از عمل در فواصل زمانی ۲۰ دقیقه ، بر روی ناحیه درمان ، کیسه یخ قرار دهید. در زمان استراحت و خوابیدن ، به پشت بخوابید و با استفاده از چند بالش ، موقعیت سر به بدن را تحت زاویه ۴۵ درجه قرار دهید. در روز سوم بعد از جراحی لیفت صورت ، کمپرس گرم را جایگزین کمپرس سرد کنید.
  7. تورم صورت و گردن با اندکی کبودی بعد از لیفت صورت ، قابل انتظار می باشد. درجه تورم و کبودی در بیماران مختلف ، متغیر است. این دو عارضه ، ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از عمل ، فروکش می کند.
  8. افزایش درد ، تورم یا تب را بلافاصله به پزشک گزارش دهید.
  9. برش ها را به آرامی سه بار در روز با ترکیب حاوی ۵۰ درصد پراکسید و ۵۰ درصد آب ، با استفاده از یک گوش پاک کن یا پنبه ، تمیز کنید. بعد از هر بار تمیز کردن ، به آرامی پماد باسیتراسین را بر روی خطوط برش قرار دهید. این به کاهش قرمزی برش ها و پوسته پوسته شدن ، کمک می کند.
  10. می توانید در زمان صلاحدید پزشک ، به آرامی موهای خود را شامپو کنید. از محصولاتی از قبیل ژل که بر روی مو باقی می ماند ، استفاده نکنید. از کشیدن شانه بر روی برش ها خودداری کنید. به مدت دو هفته از سشوار استفاده نکنید. اگر می خواهید کارهایی از قبیل فر کردن یا رنگ کردن مو را انجام دهید ، آن را به مدت ۶ هفته به تعویق بیاندازید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا
سارا
2 سال قبل

لیفت صورت عوارض نداره؟

نازگل رضایی
نازگل رضایی
2 سال قبل

نخ ها از چه برندی هست ؟

مقالات مرتبط

کاشت مو

کاشت مو

همیشه این سوال براتون پیش میاد که بعد از کاشت مو (Hair transplant) میزان تراکم به چه صورت میشه آیا مثل قبل موهای پرپشتی میتونید داشته باشید ؟؟!! یا اینکه خط رویش مو میتونه طبیعی باشه که کسی متوجه پیوند مو شما نشه ؟؟؟!! یا این سوال که آیا موها بصورت فلپ برداشته میشه یا...

جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک که تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، یک روند جراحی برای کاهش پف پلک های پایینی و برداشتن پوست اضافی از پلک های بالایی می باشد. این جراحی معمولاً با اهداف زیبایی انجام می شود، ولی می تواند به عنوان یک روش موثر برای بهبود بینایی در بیمارانی که افتادگی...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست و چگونه انجام می شود، نوع بینیتون چیه و چه مدل بینی برای چهره شما مناسب تره توصیه میکنم...