| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 لیپوماتیک غبغب 😊 راز جراحی

لیپوماتیک غبغب 😊 راز جراحی

آبان ۸, ۱۴۰۱ | جراحی سر و گردن | ۱ دیدگاه

آیا در ناحیه گردن شما توده چربی سرسختی تجمع یافته که علیرغم دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم و برنامه های ورزشی منظم، از بین نمی رود؟ غبغب مشکلی است که بسیاری از زنان و مردان را صرفنظر از سن، وزن، یا ساختار بدن، به خود درگیر کرده است. اغلب عوامل ژنتیک و فرایند طبیعی بالا رفتن سن، باعث تجمع چربی سرسخت در برخی از نواحی بدن می شود. خوشبختانه، این چربی ها با استفاده از فرایند لیپوماتیک ، قابل برداشته شدن می باشند. همانطور که در بالا ذکر شده، چربی سرسخت تجمع یافته در ناحیه گردن باعث ایجاد غبغب می شود که نقش بسیار منفی در کاهش یافتن جذابیت صورت دارد. راهکار درمانی موثر همچون لیپوماتیک غبغب ، توانسته است راه حل دائمی را برای این مشکل طاقت فرسا ارائه داده و مردان و زنان بیشماری را در دستیابی به کانتور و داشتن چهره ای جوان کمک کند.

لیپوماتیک غبغب - راز جراحی

لیپوماتیک غبغب چه مزایایی دارد؟

 • غبغب زیر گلو را از بین می برد.
 • بافت ناحیه گردن را تراش داده و در آن کانتور خلق می کند.
 • خط بین گردن و صورت را مشخص کرده و بین ویژگی های صورت، تعادل و هارمونی برقرار می کند.
 • جوانی ماندگار را به صورت هدیه می دهد.

فرایند لیپوماتیک غبغب چگونه است؟

کانتورینگ چانه و گردن با استفاده از این تکنیک حداقل تهاجمی انجام می شود که به طور خاص برای سفت کردن ناحیه در زیر چانه و گردن، طراحی شده است. بهترین جراح لیپوماتیک با استفاده از برش های بسیار ریز، که در نهایت، پس از سپری شدن دوره بهبود، ناپدید می شوند، چربی های سرسخت را با ملایمت و به آرامی برمی دارد و پوست این ناحیه از صورت را محکم تر، صاف تر و جذاب تر می نماید. این روند به شکل فوق العاده ای بر روی چهره به شکل مثبت تاثیر گذار بوده و هارمونی را بین بخش های مختلف صورت از جمله بینی و گونه، ایجاد می کند. مهم تر از همه اینکه چربی برداشته شده در پی لیپوماتیک غبغب، برای همیشه از ناحیه زیر چانه حذف شده و دیگر دارای قابلیت بازگشت نخواهد بود. این را می توان به معنی ماندگاری جوانی در این ناحیه صورت تعبیر نمود. بر حسب کیفیت پوست، لیپوماتیک غبغب، به تنهایی برای محکم کردن پوست ناحیه درمان شده، کفایت می کند.

اقدامات قبل از جراحی لیپوماتیک غبغب

وقتی برای جراحی لیپوماتیک غبغب آماده می شوید، داشتن انتظارات منطقی از نتایج درمان، بسیار حائز اهمیت است. شما می توانید با پرسیدن برخی سوالات از پزشک خود، به منطقی بودن یا نبودن انتظارات خود پی ببرید.

برخی از این سوالات عبارتند از:

 • چه نتایجی از روند، منطقی هستند؟
 • آیا سلامت، پوست یا چهره من از شرایط لازم برای دستیابی به نتیجه خوب از درمان برخوردار است؟
 • زمان ریکاوری بعد از درمان چقدر است؟
 • چگونه می توانم بروز عوارض جانبی را به حداقل برسانم؟

بعلاوه باید با یکی از دوستان یا نزدیکان جهت بازگرداندن شما به منزل، بعد از تکمیل پروسیجر، هماهنگی های لازم را به عمل آورید.

لباس های راحت که ترجیحاً از جلو با دکمه یا زیپ بسته می شوند بپوشید تا در موقع عوض کردن لباس ناچار نشوید آن را از ناحیه سر از تن در آورید.

در منزل، تا زمان صلاحدید پزشک، وعده های غذایی و میان وعده های نرم میل کنید. بهتر است برخی از این غذاها را از قبل تهیه کرده و در یخچال نگهداری کنید تا در طول دوره ریکاوری، دغدغه تهیه غذا نداشته باشید.

داروهای تجویز شده توسط پزشک را تهیه کرده و در منزل بگذارید.

مکانی مناسب را در منزل جهت گذراندن دوره ریکاوری آرام و هموار، تعیین کرده و آن را به هر آنچه فکر می کنید می تواند برایتان سرگرم کننده باشد، تجهیز کنید.

جلسه مشاوره لیپوماتیک غبغب

برنامه ریزی برای قرار گرفتن تحت جراحی لیپوماتیک غبغب، با سپری کردن یک تایم یک ساعته با پزشک برای انجام مشاوره درباره جنبه های مختلف فرایند، از قبیل گزینه ها و تکنیک های مورد استفاده برای بهبود چهره در ناحیه چانه و گردن و از بین بردن چربی سرسخت این ناحیه، آغاز می شود. یک آزمایش کامل بمنظور ارزیابی رسوبات چربی و خاصیت ارتجاعی پوست، انجام می پذیرد. بیماران دارای خاصیت ارتجاعی خوب در پوست خود، به کانتور زیبایی در گردن خود تنها با استفاده از فرایند مستقل لیپوماتیک غبغب دست پیدا خواهند کرد. البته برخی بیماران دیگر، به اجرای تکنیک های دیگری در کنار لیپوماتیک غبغب برای سفت کردن پوست در ناحیه درمان نیاز دارند.

پزشک با در نظر گرفتن اهداف بیمار، طرح درمان ایده آلی را برای شکل دهی ناحیه زیر چانه و گردن، ترسیم می کند. وی در خصوص روند، اطلاعات لازم را در اختیار بیمار خود قرار می دهد تا تصمیم گیری برای بهره مند شدن از درمان، با یک نگاه آگاهانه انجام پذیرد.

چه کسانی داوطلب ایده آل لیپوماتیک غبغب می باشند؟

افراد دارای سلامت عمومی که انتظارات منطقی از درمان دارند، داوطلبین خوبی برای بهره مند شدن از این پروسیجر درمان محسوب می شوند. بمنظور دستیابی به بهترین نتیجه از درمان تنها با استفاده از فرایند مستقل لیپوماتیک غبغب، بیماران باید دارای خاصیت ارتجاعی خوب در پوست بوده و ترجیحاً در حال سپری کردن دهه چهارم زندگی خود باشند. بافت سفت تضمین می کند که وقتی سلول های چربی از ناحیه درمان حذف شدند، پوست کشیده می شود و کانتور مورد نظر را در ناحیه درمان خلق می گرد.

اگر پوست خیلی شل باشد، آویزان می شود، بنابراین تکنیک های فیس تایت ( face tite ) و برخی تکنیک های دیگر برای محکم کردن پوست مورد استفاده قرار خواهند گرفت. بعلاوه، پزشک به بیمار خود توصیه می کند تا وزن خود را قبل از قرار گرفتن تحت فرایند لیپوماتیک غبغب در سطح ایده آل حفظ کند.

ریکاوری و مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب

بجز تورم، کبودی و بیرنگ شدن موضعی جزئی که بلافاصله بعد از روند، مشاهده می شود، جراحی لیپوماتیک غبغب، عارضه جانبی چندانی را به همراه ندارد. بی حسی موقتی یا گزگز کردن نیز ممکن است توسط برخی بیماران تجربه شود. درد بعد از فرایند نیز ملایم بوده و به راحتی با داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک، قابل کنترل می باشد. در طول یک دوره هفت تا ده روزه، کبودی و تورم به میزان قابل ملاحظه ای بهبود می یابد. پس از حدوداً شش هفته شما شاهد کانتوری زیبا در ناحیه صورت خود خصوصاً از نمای نیمرخ خواهید بود. یک نوار مخصوص برای تحت فشار قرار دادن ناحیه درمان بلافاصله بعد از اجرای روند، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوار به پیشگیری از تجمع مایعات و به حداقل رسیدن تورم کمک می کند. پزشک به بیمار خود توصیه می کند که در ابتدا به صورت ۲۴ ساعته این نوار را بر روی ناحیه درمان شده، حفظ نموده و پس از آن تنها در طول شب، آن را مورد استفاده قرار دهد.

اکثر بیماران می توانند پس از چند روز فعالیت های نرمال خود را از سر گیرند. البته، ورزش کردن و انجام فعالیت های فیزیکی سنگین، باید تا بازگشت بدن به حالت نرمال، به تعویق انداخته شود.

هر چند پزشک تلاش می کند تا برش ها را در موقعیت استراتژیک قرار دهد تا اصلاً به چشم نیایند، ولی این برش ها در هر حال، در ابتدای فرایند بهبود، اندکی برجسته و قرمز می شوند. در طول چند ماه بعد از فرایند، این حالت برجسته و قرمز شدن جای زخم، از بین می رود و به خوبی در چین های طبیعی گردن، پنهان می شود.

با کاهش یافتن هر چه بیشتر تورم و بهبود ناحیه، شما شاهد کانتوری زیباتر در ناحیه گردن و چانه خود خواهید بود.

هزینه لیپوماتیک غبغب

هزینه جراحی لیپوماتیک غبغب به دستاورد جراحی استفاده شده وابسته است. این تکنیک یک فرایند حداقل تهاجمی بوده و به دلیل ظرافت روند، اندکی وقت گیر است. برخی فاکتورهای تاثیر گذار در هزینه این جراحی، شامل موارد زیر می باشد:

 • مدت زمان صرف شده برای انجام جراحی
 • هزینه امکانات در اختیار قرار داده شده و خدمات پرسنل
 • هزینه ابزار و داروهای مصرف شده
 • هزینه های بیهوشی

فرایند مرحله به مرحله جراحی لیپوماتیک غبغب

 1. جراح، چانه و گردن را آزمایش کرده و با قلم برای مشخص کردن نواحی که قرار است کانولا در آن وارد شود، علامت گذاری هایی را انجام می دهد.
 2. پوست به طور کامل با یک محلول ضد عفونی کننده برای کاهش دادن احتمال بروز خطر عفونت، تمیز می شود.
 3. پزشک دارویی را برای بی حس کردن محل درمان مورد استفاده قرار می دهد.
 4. چند برش کوچک در پوست ایجاد می شود. این برش ها به اندازه ای هستند که بتوان کانولا را برای بیرون کشیدن چربی ها در آن وارد کرد.
 5. سپس کانولا وارد می شود و با یک سری حرکات رو به عقب و جلو، چربی ها تخلیه می شوند. پزشک به دقت مقدار چربی تخلیه شده را تحت کنترل قرار می دهد تا مطمئن شود ناحیه درمان به طور یکنواخت صاف خواهد شد.
 6. در نهایت، ناحیه درمان پانسمان می شود و نوارهای مخصوص تا زمان بهبود کامل برای مورد پشتیبانی قرار دادن چانه مورد استفاده قرار می گیرند.

ناحیه مورد هدف در جراحی لیپوماتیک غبغب

جراحی لیپوماتیک غبغب، برای آندسته از افرادی که در ناحیه گردن خود دارای چربی اضافی بوده یا چین و چروک داشته یا پوست اضافی زیادی در آن شکل گرفته است، مناسب می باشد.

عوارض جانبی جراحی لیپوماتیک غبغب

هر زمان که یک شیء خارجی وارد پوست شود، قطعاً عوارض جانبی را به همراه خواهد داشت. پزشک قبل از روند، در این خصوص به طور کامل با شما گفتگو خواهد کرد.

برخی خطرات مرتبط با جراحی لیپوماتیک غبغب عبارتند از :

 • عدم تقارن در میان ویژگی های صورت
 • خونریزی
 • مشکلات ناشی از بیهوشی مثل مشکلات تنفسی
 • کاهش حساسیت پوست
 • درد
 • عفونت
 • آسیب دیدن عصب
 • برجای ماندن جای زخم
 • تورم

چه مدت بعد از تخلیه چربی ، نتیجه نهایی نمایان می گردد؟

به طور معمول ، انتظار داشته باشید که نتیجه پایانی از لیپوماتیک غبغب ، بین یک الی سه ماه بعد از انجام پروسه مشخص گردد. دلیل آنکه بلافاصله ظاهر اصلی مشخص نمی گردد این است که پوست برای سازگار شدن با کانتور جدید زیر چانه به زمان نیاز دارد. اما این را هم بدانید که پس از تخلیه ، شما متوجه تغییرات ایجاد شده می شوید.

به کمک این راهکارها ، نتیجه نهایی را در زمان کوتاه تری کسب کنید:

برای اینکه ثمره لیپوماتیک غبغب در سریع ترین زمان ممکن نمایان گردد ، باید از سلامتی پوست و بالا بودن سطح کشسانی آن مطمئن شوید. برای این امر استراتژی هایی وجود دارد که در ادامه به مهمترین آن ها می پردازیم :

 • هیدارته نگهداشتن بدن 

مصرف مایعات در دوره ریکاوری ، نکته بسیار مهمی است. به همین خاطر مصرف آب و نوشیدنی های سالم به میزان کافی توصیه می شود. البته میزان نیازمندی بدن به آب به عواملی مثل جنسیت ، وزن ، سطح فعالیت و نوع رژیم غذایی بستگی دارد. اگر در رژیم غذایی تان پتاسیم زیادی مصرف می کنید ، مشخصا در روز نیاز شما به مایعات هم بیشتر می شود.

 • مصرف مواد مغذی 

یکی دیگر از نکات مهم در دوره نقاهت لیپوماتیک غبغب که به نمایان شدن هر چه سریع تر نتیجه نهایی کمک می کند ، استفاده از مواد غذایی سالم و مقوی است. دقت داشته باشید که غذاهایی که مصرف می کنید حاوی پروتئین باشد. اگر پس از فرایند تخلیه چربی غبغب ، اشتها چندانی برای صرف غذا نداشتید ، پیشنهاد می شود از ماست یونانی که پروتئین بیشتری در مقایسه با ماست های معمولی دارد استفاده کنید.

 • مرطوب نگهداشتن محل ساکشن چربی

علاوه بر مصرف مایعات که از خشکی پوست جلوگیری می کند ، بایستی دو مرتبه در روز از کرم های مرطوب کننده و آبرسان در ناحیه تحت درمان نیز استفاده کنید. البته بسته به تایپ پوستی ، تعداد دفعات استفاده از کرم می تواند برای هر فرد متفاوت باشد. پیش از انجام این کار ناحیه هدف باید خشک و تمیز باشد. همچنین برای استعمال کرم بر روی پوست حتما دستهایتان تمیز باشند.

نتیجه حاصل از لیپوماتیک غبغب تا چه مدتی ماندگار است ؟

با توجه به ماهیت اصلی سلول های چربی ، حذف آن ها از ناحیه زیر چانه باید دائمی باشد. البته باید در نظر داشته باشید که گونه ای از سلول های چربی موجود در ناحیه غبغب ، حتی با انجام پروسه لیپوماتیک هم از بین نمی روند. بنابراین این احتمال وجود دارد که به تدریج تعدادشان زیادتر شده و مجدد در زیر چانه پراکنده شوند. حال برای آن که بتوانید نتیجه بدست آمده را طولانی مدت حفظ کنید ، لازم است کارهایی را در خصوص روند تغذیه و فعالیت خود به انجام رسانید.

کنترل کردن میزان مصرف مواد غذایی :

اگر به طور معمول مقدار غذایی که در هر وعده میل می کنید نسبت به حد نرمال زیاد است ، می توانید برای کنترل آن حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم پیش از صرف غذا ، مقداری آب مصرف کنید.

همچنین با توجه به تحقیقات انجام شده ، گفته می شود که خوردن سوپ قبل از وعده اصلی ، به طور میانگین میزان کالری مصرفی را کاهش می دهد.

روزانه تحرک و فعالیت فیزیکی سالم داشته باید :

پیاده روی روزانه به شما کمک می کند که کالری های اضافه را بسوزانید و وزن تان را ثابت نگه دارید. بدین نحو بعد از لیپوماتیک غبغب از تجمع مجدد سلول های چربی در آن ناحیه جلوگیری می شود. البته بسته به وزن شما و میزان متابولیسم بدن ، ممکن است پیاده روی به تنهایی برای حفظ نتیجه کافی نباشد ؛ در این شرایط باید تمرینات ورزشی جدی تری دنبال شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سلطانی
سلطانی
2 سال قبل

مقاله لیپوماتیک غبغب خیلی کامل بود

مقالات مرتبط

کاشت مو

کاشت مو

همیشه این سوال براتون پیش میاد که بعد از کاشت مو (Hair transplant) میزان تراکم به چه صورت میشه آیا مثل قبل موهای پرپشتی میتونید داشته باشید ؟؟!! یا اینکه خط رویش مو میتونه طبیعی باشه که کسی متوجه پیوند مو شما نشه ؟؟؟!! یا این سوال که آیا موها بصورت فلپ برداشته میشه یا...

جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک که تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، یک روند جراحی برای کاهش پف پلک های پایینی و برداشتن پوست اضافی از پلک های بالایی می باشد. این جراحی معمولاً با اهداف زیبایی انجام می شود، ولی می تواند به عنوان یک روش موثر برای بهبود بینایی در بیمارانی که افتادگی...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست و چگونه انجام می شود، نوع بینیتون چیه و چه مدل بینی برای چهره شما مناسب تره توصیه میکنم...