| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 هزینه جراحی چانه

هزینه جراحی چانه

مرداد 23, 1400 | جراحی سر و گردن | ۵ دیدگاه ها

جراحی چانه یا ژینوپلاستی، در دسته عمل های زیبایی قرار می گیرد. جراح متخصص با متناسب کردن استخوان چانه، زیبایی چهره را افزایش می دهد و اعتماد به نفس شما را بالا می برد. این عمل زیبایی با توجه به شکل طبیعی چانه، به صورت های مختلف انجام می شود. با توجه به نوع عمل چانه و تکنیک بکار گرفته شده، هزینه جراحی چانه ممکن است متفاوت باشد. هزینه یکی از فاکتورهای مهمی است که فرد هنگام تصمیم گیری برای انجام عمل جراحی زیبایی، آن را مد نظر قرار می دهد. در ادامه این مطالب، به جزئیات دخیل در تعیین هزینه جراحی چانه می پردازیم. پیش از این، مقاله ای کامل درباره جراحی چانه را در اختیار شما قرار داده ایم. پیشنهاد می شود برای تکمیل دانسته های خود در این باره، حتماً مقاله مربوطه را مطالعه کنید. این اطمینان را به شما می دهیم که مطالب راز جراحی پاسخگوی تمام پرسش های شما خواهد بود.

هزینه جراحی چانه

هر جراح معمولاً پیش از عمل، یک لیست از فاکتورهایی که در امر هزینه دخیل هستند، تهیه می کند. البته موارد ذکر شده در لیست جراحان متفاوت، ممکن است مختلف باشد. همچنین امکان دارد هزینه هایی که هر کدام از آن ها برای موارد مختلف در نظر می گیرند با دیگری یکسان نباشند. در ادامه به موارد احتمالی ذکر شده در فهرست هزینه جراحان می پردازیم.

فاکتورهای دخیل در تعیین هزینه جراحی چانه

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم قیمت جراحی چانه تمام جراحان یکسان نیست. حتی ممکن است این هزینه برای دو فردی که به یک دکتر جراح چانه مراجعه کرده اند نیز یکسان نباشد. اما فاکتورهایی که در تعیین قیمت آن دخیل می باشند، تقریباً مشابه هستند.

محل جغرافیایی

محل اشتغال جراح ممکن است کیف پول شما را به خطر بی اندازد. هزینه در نظر گرفته شده برای این فاکتور در هر شهر متفاوت است. حتی گاهی اوقات این هزینه در مناطق مختلف یک شهر نیز تفاوت دارد.

بنابراین هزینه جراحی چانه در تهران را نمی توان با هزینه جراحی چانه در اصفهان ، شیراز ، تبریز، مشهد ، اهواز ، شمال و غیره یکسان دانست.

دستمزد جراح

مهارت، تجربه و معروفیت جراح، در بالا و پایین بود هزینه جراحی چانه مؤثر است، اما به این نکته توجه داشته باشید اگر به یک جراح خوب مراجعه کنید، درصد بروز عوارض جانبی حاصل از جراحی را به صفر می رسانید.

تجهیزات اتاق عمل و داروهای بی هوشی

در صورتی که عمل زیبایی چانه با استفاده از به روزترین تکنولوژی انجام شود، عمل بی هوشی نیز با بکارگیری تجهیزات پیشرفته انجام پذیرد و پرسنل اتاق عمل کارکنانی مجرب و حرفه ای باشند، بر افزایش قیمت اثر می گذارند.

هزینه های جانبی

داروهای تجویز شده توسط جراح به منظور مصرف در طول عمل یا پس از آن، آزمایش های مربوط به قبل و پس از جراحی، ویزیت پس از عمل و استفاده از ایمپلنت چانه، از دیگر مواردی است که می توانند هزینه جراحی را تغییر دهند.

همچنین باید گفت که نوع عمل چانه نیز در امر هزینه دخیل است. زیرا برخی از عمل ها پیچیده تر بوده و جراح باید مدت زمان زیادی را برای آن صرف کند؛ در نتیجه هزینه آن بیشتر خواهد بود. اما جراحی های ساده تر که تغییرات اعمال شده نیز کمتر می باشند، هزینه پایین تری برای آن صرف می شود.

هزینه پروتز چانه

جراحی بزرگ کردن چانه یا ژینوپلاستی افزایشی به کمک ایمپلنت یا همان پروتز انجام می شود. جراح یک برش درون دهان یا زیر چانه ایجاد می کند و پروتز را مستقیماً بر روی استخوان چانه قرار می دهد. این پروسه تحت بی حسی موضعی انجام می شود و حدود ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان می برد.

عوامل تعیین کننده هزینه جراحی پروتز چانه عبارتند از دستمزد جراح، نوع بیهوشی، مواد و داروهای استفاده شده در طول جراحی و همچنین هزینه ایمپلنت کار گذاشته شده در چانه.

نوع پروتز استفاده شده، حتی محل انجام جراحی و میزان تغییرات اعمال شده نیز در میزان هزینه این جراحی تأثیر گذار است. همچنین در خصوص هزینه پروتز چانه در سال های مختلف مانند سال ۹۹ ، سال ۱۴۰۰ به این نکته توجه داشته باشید که هر ساله درصدی به قیمت جراحی افزوده می شود.

همچنین بهتر است بدانید قیمت پروتز چانه با دلار محاسبه می شود، و بالا و پایین آمدن قیمت دلار بر روی هزینه جراحی پروتز چانه تاثیر گذار است.

لازم به ذکر است که جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار ندارند.

هزینه جراحی کوچک کردن چانه

در جراحی کوچک کردن چانه یا ژینوپلاستی کاهشی، جراح با برداشتن بافت استخوانی، ظاهر چانه را بهبود می بخشد. هدف اصلی این جراحی کاهش برجستگی بیش از حد چانه می باشد که در نتیجه آن ، زیبایی دیگر اجزای صورت نیز نمایان می شود.

روند این جراحی در میان افراد مختلف، متفاوت است؛ بنابراین هزینه آن نیز ممکن است متغیر باشد. اما به طور کلی به فاکتورهای که در بخش های بالاتر اشاره کردیم بستگی دارد.

هزینه عمل جلو آوردن چانه

در این عمل، جراح چانه با جا به جا کردن استخوان چانه به سمت جلو، ظاهر آن را بهبود می بخشد. جراح با ایجاد یک برش درون دهان و تغییر محل قرار گیری استخوان های صورت در آن ناحیه، این جراحی را انجام می دهد. این پروسه با توجه به تغییرات مورد نیاز، ممکن است حداقل ۱ ساعت و حداکثر ۳ ساعت به طول می انجامد.

عوامل متعددی بر میزان هزینه پرداختی جهت عمل زیبایی چانه مؤثر هستند. همانند موارد قبلی، پزشک و میزان تجربه وتبحر آن، محل جراحی و هزینه های مربوط به بیمارستان، داروهای مصرفی در طول جراحی و پس از آن و همچنین میزان تغییرات اعمال شده از جمله این عوامل هستند.

جراحی چانه اقساطی

در برخی از مواقع جراح پرداخت هزینه جراحی را به صورت اقساطی آن هم نه به صورت بلند مدت بلکه پرداخت در دو مرحله قبول می کند، آن هم به این صورت که بخشی از هزینه جراحی قبل از عمل و الباقی آن در روز عمل یا بعد از آن باید پرداخت شود، اما تاکید می کنیم این مورد شامل تمامی جراحان نمی شود و امری اختیاری است.

هزینه جراحی چانه در سال ۱۴۰۰

با توجه به تورم و گران شدن هزینه ها افرادی که قصد انجام جراحی های زیبایی چانه را دارند این سوال برایشان ممکن است ایجاد شود که هزینه جراحی چانه در سال ۹۹ ، ۹۸ یا ۱۴۰۰ و غیره چقدر می باشد و چند درصد افزایش یافته است یا چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که در این مقاله توضیح داده شد قیمت جراحی چانه به عوامل متعددی بستگی دارد، اما برای دانستن دقیق هزینه فرد می تواند به مطب جراح مورد نظر مراجعه کند، اما بهتر است بدانید هزینه وسایل مورد نیاز جراحی چانه اعم از پلاک و پیچ ، پروتز و غیره وارداتی هستند و معمولا با قیمت روز محاسبه می شوند.

بنابراین صرف هزینه های فوق برای دستیابی به نتیجه مطلوب و ایده آل حیاتی می باشد.

آیا می توان با توجه به هزینه عمل زیبایی چانه ، جراح مناسب را انتخاب کرد؟

خواه جراحی مد نظر شما پروسه ای ساده باشد، خواه پیچیده، بدون شک هزینه فاکتوری است که در انتخاب جراح پلاستیک نمی توان از آن چشم پوشی کرد. البته باید متوجه باشید که این مورد اولویت شما در انتخاب پزشک متخصص نباشد. در جامعه امروزی همه به دنبال تخفیف و قیمت ارزان هستند، اما این امر در باب جراحی چانه می تواند شک برانگیز باشد.

هرگز، صرفاً به دلیل پایین بودن هزینه عمل یک جراح، آن را انتخاب نکنید. در این حالت باید از خودتان بپرسید که این جراح با این هزینه کم، چگونه عمل جراحی را مدیریت می کند. احتمال آن که  او از ارائه یک سری خدمات در طول جراحی و پس از آن صرف نظر کند، زیاد است.

از طرفی نباید مهارت و توانایی های جراح را تنها با توجه به هزینه اعلام شده ارزیابی کنید. بدین معنا که جراحی که قیمت و مبلغ پرداختی بیشتری را اعلام می کند، دلیل بر بهترین و با تجربه بودن او نیست. شما باید جراح را باتوجه به سوابق کاری، تجربه و میزان مهارت او بسنجید.

مشخصاً هزینه نقش بسزایی را در انتخاب جراح ایفا می کند. اما توجه داشته باشید که که این مورد را زمانی برای مقایسه جراحان در نظر بگیرید که لیستی از بهترین جراحان را تهیه کرده اید و حال می خواهید نسبت به مناسب ترین هزینه، جراح پلاستیک خود را انتخاب کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.8 10 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمد
محمد
1 ماه قبل

از چه سنی میشه جراحی کرد

نگار عزیزی
نگار عزیزی
1 ماه قبل

به زاویه فک هم مربوطه؟

ریما فلاح
ریما فلاح
1 ماه قبل

دوره نقاهتش چند روزه

مالک
مالک
1 ماه قبل

هزینش چقدر هست؟

مقالات مرتبط

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی معمولاً مطلوب ترین نتایج را ارائه می دهد. از گذشته تا کنون بینی های استخوانی، در نزد جراحان بسیار محبوب بوده و هستند؛ زیرا این بینی ها به دلیل ساختار مناسبی که دارند، پس از جراحی نتیجه بسیار زیبا و رضایت بخشی را هم برای جراح و هم برای فرد رقم می...

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان یک راه حل فوق العاده برای داشتن لبخندی زیبا می باشد که می تواند اعتماد به نفس را به ارمغان آورده و یک تاثیر مثبت ماندگار را بر جای گذارد. اصلاح طرح لبخند با لمینت بعنوان یک روند دندانپزشکی زیبایی بدون درد، می تواند دامنه وسیعی از دغدغه های رایج در دندان را...

پولیپ بینی

پولیپ بینی

پولیپ بینی، بافت نرم، ناهنجار، متورم و کیسه ای شکلی می باشد که در پوشش داخلی بینی یا سینوس های شما رشد می کند. سینوس ها گروهی از فضاهای پر شده با هوا در داخل استخوان های سر شما می باشند. آنها به حفره بینی متصل می شوند. این حفره، یک فضای بزرگ پر شده با هوا در پشت بینی...

جراحی چانه

جراحی چانه

جراحی چانه یا ژینوپلاستی، یک روند جراحی برای شکل دهی مجدد چانه از طریق بزرگ کردن با پروتز یا کوچک کردن استخوان در طی یک فرایند جراحی می باشد. جراح با اجرای روندهایی بر روی خط پایینی فک و ناحیه چانه، تناسب بخش های مختلف صورت را بهبود بخشیده و به این ترتیب به بالا رفتن...

پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه عبارتی است که به تنوع وسیعی از روندها برای بهبود چانه جهت ارتقا دادن ویژگی های زیبایی صورت مربوط می شود. این روندها در دامنه ای از گزینه های بدون جراحی تا گزینه های جراحی، گسترده است. یک دستاورد واحد برای پروتز چانه وجود ندارد. در نظر گرفتن شکل منحصر به فرد...

جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی گوش ، نوعی جراحی زیبایی و درمانی است که عمدتاً برای درمان گوش های برجسته که به شکلی نامتناسب، بزرگ بنظر می رسند، مورد استفاده قرار می گیرد. در طول جراحی گوش یک جراح پلاستیک شکل و موقعیت گوش های شما را درمان می کند. عمل گوش می تواند اینگونه مشکلات گوش را در...

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی ، در واقع جراحی بینی است که در پی دست نیافتن به نتایج مطلوب، بعد از انجام جراحی بینی اولیه، پا به میدان گذاشته و ایفای نقش می نماید. جراحان بینی، در این شرایط، بینی شما را مورد ارزیابی قرار داده تا با انجام روندهایی، آنچه در جراحی اولیه، از دست رفته یا...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو در دسته پروسه های زیبایی و جوانسازی چشم و نواحی اطراف آن قرار می گیرد. به مرور زمان و با افزایش سن ، پوست رفته رفته استحکام و کشسانی خود را از دست می دهد. از طرفی نیز کلاژن سازی پوست متوقف می شود. تمام این موارد به بروز چین و چروک بر روی قسمت های مختلف صورت...

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت یک روند جراحی برای بالا کشیدن و محکم کردن بافت افتاده صورت جهت بازیابی چهره طبیعی تر و جوان تر می باشد. لیفت صورت اغلب به عنوان روند بازگرداندن زمان به عقب و کمک به خلق نسخه جوانتر از یک فرد، تعریف می شود. با برداشتن پوست افتاده و اضافی، صاف کردن چین های...