| خانه 4 بلاگ 4 هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو

آبان 30, 1400 | بلاگ | ۰ دیدگاه

از دست رفتن مو در زنان و مردان، به دلیل نقش بارز آن در چهره، اغلب تاثیرات روانشناختی معکوسی را بر جای می گذارد. کاملاً واضح است که کم شدن مو یا طاسی باعث نارضایتی فرد از ظاهر خود شده و می تواند مشکلاتی از قبیل افسردگی و اضطراب را به همراه داشته باشد. این دغدغه ها می تواند فرد را از داشتن یک زندگی روزمره نرمال، بازدارد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم، به دنبال راه چاره این مشکل، یعنی کاشت مو، روی می آورند. یکی از مهم ترین یا شاید اصلی ترین مواردی که در زمان تصمیم به انجام یک روند زیبایی از جمله کاشت طبیعی مو که یک گزینه کاملاً گزینشی محسوب می شود، ذهن ما را به خود درگیر می کند، این است که آیا هزینه کاشت مو در حدی هست که بتوانیم از عهده پرداخت آن برآییم؟ از یک سو دوست داریم با بهترین روش برای کاشت مو ، از مزایای داشتن موهایی زیبا و تاثیر گذار بر روی چهره مان برخوردار باشیم و از طرفی دیگر به دلیل بی اطلاع بودن از هزینه آن، نمی توانیم یک تصمیم قطعی در این باره بگیریم. پاسخ این سوال از یک نگاه منطقی، باید بعنوان بخشی از یک جلسه مشاوره رایگان خوب طراحی شده و استاندارد، که در آن مشاور، به طور کامل، به بیمار اطلاع رسانی می کند، گنجانده شده باشد.

هزینه کاشت مو

راز جراحی، با ارائه این مقاله، فاکتورهای تعیین کننده قیمت کاشت مو از جنبه های مختلف، از قبیل نوع تکنیک های استفاده شده برای کاشت و غیره، هزینه کاشت مو برای خانمها و آقایان و بسیاری موارد دیگر را پوشش داده و درباره آنها به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

هزینه کاشت موی سر چقدر است؟

کاشتن مو روندی برای درمان و بازیابی مو در بخش های فاقد مو در سر بوده و یک روند کاملاً گزینشی در گروه عمل های زیبایی می باشد. با توجه به این موضوع، کل هزینه این روند، بر عهده خود شما بوده و شرکت های بیمه، هیچ بخشی از هزینه کاشت مو را پوشش نمی دهند. عوامل متعددی در تعیین هزینه کاشت مو طبیعی دخیل می باشند که در ذیل به ذکر آنها می پردازیم:

تاثیر موقعیت جغرافیایی در هزینه کاشت مو

وقتی موقعیت جغرافیایی بعنوان یکی از عوامل تاثیر گذار بر رو مبلغ کاشت مو ذکر می شود، شاید شما را متعجب کند. ولی باید بگوییم قیمت کاشت مو در ایران، در شهرهای مختلف، و حتی در منطقه های مختلف یک شهر، متفاوت است. برای مثال وقتی قیمت کاشت مو در تهران را با مثلاً هزینه کاشت مو در قم ، شیراز ، اصفهان ، تبریز ، مشهد ، شمال و غیره مقایسه می کنید، به راحتی متوجه تفاوت آنها می شوید.

قیمت تکنیک های مختلف کاشت

قیمت کاشت مو SUT

در کاشت موی سر به روش SUT، بیهوشی مورد نیاز نبوده و هیچ آثاری از برش و اسکار یا عوارض جانبی، در آن وجود نخواهد داشت. در این روش، از دستگاه های کاملاً اتوماتیک تحت نظارت متخصص حرفه ای استفاده شده و فرآیند برداشتن و کاشتن مو بر روی ۱۴۰۰۰ رشته موی واقعی، انجام می شود. این تعداد، سه برابر تعداد موی برداشت و کاشته شده در روش های قدیمی می باشد. با این روش، شما شاهد تراکم بالا و طبیعی خواهید بود. همچنین به دلیل پیشرفته بودن این تکنیک، بیمار ناچار نیست زمان طولانی تحت درمان قرار گیرد و در نتیجه، این روند درمان، خستگی را برای بیمار به همراه ندارد. در این تکنیک، احتمال از دست رفتن فولیکول، صفر است. با در نظر گرفتن فاکتورهایی از قبیل شناسایی الگوی ریزش مو، تعداد گرافت های مورد نیاز و اینکه این روش فاقد ایرادات سایر روش های کلاسیک کاشت می باشد، هزینه کاشت مو به این روش، تعیین می گردد.

هزینه کاشت مو به روش DHI

تکنیک DHI ورژن تغییر شکل یافته ای از روش FUE می باشد و همان روند مشابه را دنبال می کند. جراح، فولیکول های مو را از بخشی از پوست سر، معمولاً در پشت سر،  برمی دارد و آن را در نواحی طاس، می کارد. این فولیکول ها به تدریج رشد کرده و نهایتاً به موهای جدید تبدیل می شوند.

تکمیل این روند جراحی تقریباً به ۸ ساعت زمان نیاز دارد ولی زمان دقیق آن به تعداد فولیکول های مورد نیاز برای کاشته شدن، وابسته است. مثل سایر روش ها، ویژگی های فرد، تراکم مورد نظر، تبحر متخصص کاشت و برخی فاکتورهای دیگر، در تعیین هزینه این روند کاشت، تاثیر گذار هستند.

هزینه کاشت مو FUE

پیوند مو به روش FUE یا استخراج واحد فولیکولار، از طریق خارج کردن فولیکول های مجزا از پوست سر و کاشت آنها در ناحیه دیگر می باشد. تکنیک FUE در واقع، جایگزینی برای تکنیک کلاسیک FUT می باشد. تفاوت این دو تکنیک، در نوع برداشت فولیکول از ناحیه دهنده است. همانطور که در بالا اشاره شد، در تکنیک FUE، فولیکول های مو به طور مجزا از پوست سر برداشت می شوند، ولی در تکنیک FUT، تکه ای از پوست سر به همراه فولیکول های آن برداشت شده و در ناحیه هدف، کاشته می شود. مزیت روش FUE  در مقایسه با  روشFUT، در بر جای گذاشتن جای زخم یا اسکار محدود تر، بعد از تکمیل روند می باشد. دامنه هزینه کاشت مو FUE ، بر اساس فاکتورهای مختلفی از قبیل وسعت ناحیه درمان، تعداد فولیکول های مورد نیاز و غیره متغیر است.

هزینه کاشت مو به روش FIT

در این تکنیک نیز پشت سر، ناحیه دهنده می باشد. این تکنیک نیز از مزیت های خاص خود برای ایجاد تراکم در ناحیه نیازمند به درمان، برخوردار است. این تکنیک یک روند حداقل تهاجمی است که پس از طرح پردازی در نواحی گیرنده و اهدا کننده مو، استخراج و آماده سازی فولیکول ها اجرا می شود. این روش در جلسات کوتاه، برگزار شده و برای افرادی که در مراحل اولیه ریزش مو هستند مناسب می باشد. هزینه کاشت مو به روش FIT نیز پس از انجام آزمایشات و بررسی های لازم بر روی بیمار در طول جلسه مشاوره، تعیین می شود.

کمترین هزینه کاشت مو

گاهی در شبکه های اجتماعی، خصوصاً در کلان شهرها، با تبلیغاتی از قبیل کمترین هزینه کاشت مو، یا مثلاً کاشت مو ارزان در تهران ، اصفهان ، شیراز ، تبریز ، شمال ، مشهد و غیره ، روبرو می شویم. شاید این تبلیغات گاهی وسوسه برانگیز بوده و برای کشیده شدن به سمت آنها با امید درمان مشکل نواحی فاقد مو در سر، در ما ایجاد انگیزه نمایند. اگر اندکی منطقی به موضوع نگاه کنیم، می بینیم که با توجه به بالا بودن تعداد اعضای ارائه دهنده خدمات در تیم پیوند مو، استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، زمان صرف شده برای ارائه درمان، و بسیاری فاکتورهای دیگر، چیزی به نام کاشت مو ارزان یا کاشت موی قسطی، جز یک ترفند برای هدایت شما به سمت یک انتخاب نادرست، و از بین رفتن و بی ثمر ماندن هزینه و زمان صرف شده تان ، نمی باشد.

بسیاری از مراکزی که چنین تبلیغاتی را انجام می دهند، از سوی وزارت بهداشت تائیدیه نداشته و به طور غیر قانونی در حال فعالیت می باشند.

قیمت هر تار مو چقدر است؟

خدمات زیبایی از جمله پیوند مو طبیعی ، به دلیل تفاوت در وسعت ناحیه درمان و نیز تنوع در تکنیک های موجود در این حوزه، دارای دامنه هزینه ثابتی نمی باشد. بنابراین، متخصص شما بعد از انجام بررسی های لازم در جلسه مشاوره و مورد آزمایش قرار دادن ناحیه نیازمند به درمان، می تواند هزینه تقریبی را مشخص نماید.

یکی از فاکتورهایی که در تعیین هزینه کاشت مو نقش تعیین کننده دارد، تعداد تارمو یا گرافت های مورد نیاز برای کاشته شدن می باشد. تعداد گرافت های استفاده شده، در کنار تکنیک به کار رفته، میزان تبحر متخصص کاشت، خدمات ارائه شده در کلینیک و غیره، فاکتورهای تاثیر گذار بر روی کاشت مو می باشند.

قیمت شامپو بعد از کاشت مو

با توجه به اهمیت مراقبت از موهای تازه کاشته شده، خصوصاً در دوره ریکاوری، پزشک به بیمار خود توصیه می کند تا حداقل ۲۴ ساعت، از شستشوی مو، اجتناب نماید. گاهی بر حسب روند جراحی استفاده شده، و صلاحدید پزشک، این چارچوب زمانی، طولانی تر می شود.

تیم کاشت موی شما همچنین در خصوص انتخاب شامپوی مناسب نیز توصیه هایی را در اختیار تان قرار می دهد. استفاده از شامپوی توصیه شده از سوی این تیم بسیار حائز اهمیت است. در اکثر موارد، شامپوی بچه ملایم، برای شستشوی موها و تمیز کردن ناحیه جراحی، بدون تحریک کردن پوست سر و فولیکول های کاشته شده، توصیه می شود.

با توجه به متنوع بودن شامپوهای موجود و متفاوت بودن نمونه های توصیه شده از سوی کلینیک های مختلف، قیمت های هر گزینه نیز متفاوت خواهد بود.

قیمت کاشت مو برای خانم ها

هزینه کاشت مو برای خانمها مثل آقایان، عمدتاً به مقدار موی از دست رفته، کمیت و کیفیت ناحیه اهدا کننده مو و تعداد واقعی گرافت هایی که باید پیوند زده شود، وابسته است. بیشتر خانم ها نیز مثل آقایان از ناحیه پیشانی دچار ریزش مو می شوند و یکی از مواردی که درباره آن سرچ می کنند، هزینه کاشت مو در پیشانی زنان می باشد.  علاوه بر هزینه خود جراحی، فرایند ریکاوری نیز دارای هزینه هایی از قبیل تهیه برخی داروها، می باشد که باید مد نظر قرار داده شود. بعلاوه، برخی برنامه های بعد از درمان، از قبیل لیزردرمانی نیز باید به هزینه های کلی درمان، اضافه شود. به طور کلی، تعیین هزینه دقیق بر اساس متنوع بودن طرح درمان، و سفارشی بودن هر طرح درمان متناسب با نیازهای یونیک هر بیمار، چیزی است که بر عهده تیم درمان شما می باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.4 7 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر یا پارگی آن ، یک عارضه بسیار دردناک می باشد. امروزه رژیم های غذایی نامناسب و کم تحرکی ، سبب شده که افراد بسیاری به عارضه بواسیر مبتلا شوند. نمی توانید فردی را بیابید ، که حتی یک بار هم در زندگی خود به عارضه یبوست دچار نشده باشد. یبوست در صورت تداوم و عدم...

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

افراد بسیاری وجود دارند که با چربی های اضافه و سرسخت در بدن خود، دائم در حال کشمکش هستند. ورزش و رژیم غذایی نیز نتوانسته است مشکل آن ها را حل کند. خوشبختانه، عمل لیپوساکشن به عنوان یک درمان موثر، قادر است این چربی های سرسخت را از بین ببرد. بیشتر بیماران بعد از قرار...

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

آیا اولین بار است که تصمیم به لیزر موهای زائد خود کرده اید؟ بسیار خب. بهتر از قبل از هر اقدامی، مقاله راز جراحی را بخوانید تا با اولین قدم یعنی اقدامات قبل از لیزر موهای زائد ، آشنا شوید. اصلاح کردن، وکس کردن یا اپیلاسیون، کارهایی وقت گیر و خسته کننده هستند. از طرفی...

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

با توجه به رواج و محبوبیت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان عمل های جراحی زیبایی ، یکی از دغدغه های ذهنی افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، هزینه جراحی پلک می باشد. در این مقاله از راز جراحی ، همه عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار داده و قیمت...

اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

برای بسیاری افراد، مو مهمترین جنبه شخصیتی شان محسوب می شود. سبک زندگی مدرن و برنامه های کاری پر استرس، بسیاری را بر سر دو راهی انتخاب سلامت یا رفاه قرار داده است. افرادی که اهمیت دادن به ظاهر یکی از دغدغه های اصلی زندگی شان است، در صورت تجربه کردن ریزش مو و رنج بردن...

انواع سرطان سینه

انواع سرطان سینه

نوع سرطان سینه ، بر اساس ویژگی های نمونه گرفته شده از تومور، در طول بیوپسی سینه یا در فرد مبتلا به سرطان ، و بررسی آن در زیر میکروسکوپ، تعیین می شود. انواع سرطان سینه همچنین، بر اساس میزان حساسیت به هورمون های استروژن و پروژسترون و سطح ویژه پروتئین های آنها و نقش شان...

تشخیص سرطان سینه

تشخیص سرطان سینه

متاسفانه امروزه آمار بسیار بالایی در راستای بیماری سرطان سینه به دست آمده است. زنان زیادی در کشورهای مختلف با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. گاه تشخیص سرطان سینه در مراحل آغازین بیماری انجام می پذیرد و پس از آن فرد با مراجعه به پزشک و اتخاذ روند درمانی مناسب ،...

مراقبت های بعد از پروتز باسن

مراقبت های بعد از پروتز باسن

پیشرفت ها در علوم پزشکی، درب های زیادی را به روی حوزه جراحی های زیبایی، گشوده است. امروزه با استفاده از تکنیک های پیشرفته، آنچه زمانی برایمان رویا بوده است، به واقعیت تبدیل می شود. یکی از این رویاها، داشتن باسنی برجسته و حجیم می باشد که از طریق پروتز باسن بعنوان گزینه...

لیفت بینی

لیفت بینی

یکی از ایرادات ظاهری بینی که در بسیاری از افراد دیده می شود ، حالت افتاده آن است که به دلایل مختلفی نمود پیدا کرده است. اصولاً همه دوست دارند فرم دماغ شان با دیگر اجزای صورت هماهنگ باشد ؛ چرا که می دانند این فاکتور در جذابیت چهره تاثیر بسیاری دارد. مطمئن ترین راه برای...

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی...