| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 کاشت ابرو

کاشت ابرو

دی ۲۱, ۱۴۰۰ | جراحی سر و گردن | ۱۰۹ دیدگاه ها

کاشت ابرو با هدف بازیابی موی دارای قابلیت رشد در ابروهای نازک، از دست رفته یا آسیب دیده در اثر بر جای ماندن جای زخم، بیماری، تاتو یا بسیاری علل دیگر طراحی شده است. اگر نگران وضعیت ابروهایتان هستید، این نوید را به شما می دهیم که تکنیک های پیشرفته در این زمینه، دارای قابلیت ایجاد چهره ای طبیعی و جوان تر از طریق ارائه خدمات مربوط به درمان مشکلات و بازیابی ابروهایتان می باشند، پس اگر خواهان داشتن ابروهایی جذاب برای ارتقا دادن زیبایی چهره خود هستید و به دنبال راهی برای کسب اطلاعات جامع و کامل در این خصوص می باشید، راز جراحی به شما توصیه می کند تا فرصت را برای خواندن مقاله جامع و کامل کاشت ابرو را از دست ندهید. پس با ما باشید.

کاشت ابرو - راز جراحی

کاشت ابرو چیست ؟

برای انجام پروسه کاشت ابرو ، تارهای مو پیوندی را معمولاً از پشت سر یا نواحی ما بین دو گوش بر می دارد. موهای پیوندی به همراه فولیکول های خود از محل خارج می شوند. زیرا وظیفه ساخت و رشد مو بر عهده آن ها می باشد. پس از ان فولیکول های استخراج شده در قسمت هایی از ابرو که کم پشت بوده یا به هر علتی دچار موهای ان دچار ریزش شده اند ، پیوند زده می شوند. فولیکول های بعد از قرارگیری در ابرو ، مادام العمر در آن قسمت ها باقی می مانند و شما می توانید همچون ابروهای طبیعی خود با آن ها رفتار کنید.

نکاتی که باید هنگام کاشت ابرو به آن ها توجه نمود :

 • تار موی ابرو در هر قسمت از آن خواب و جهت رویش متفاوتی دارد
 • مورد دیگری که باید به آن توجه کرد زاویه رشد ابروهاست. رویش موهای ابرو در راستای افقی است اما موهای سر در جهت عمودی به رشد خود ادامه می دهند.
 • موهای سر می تواند رشد گروهی داشته باشند. یعنی همچون دسته های چندتایی ، ۲ تایی یا بیشتر، هم زمان با پروسه رشد ادامه دهند. اما این امر برای تار موهای ابرو صادق نیست. هر یک از تارهای ابرو رشد جداگانه ای دارند.
 • مسئله بعدی بازه زمانی رشد تارهای موی سر و ابرو می باشد که تفاوت بسیاری بین آن هاست.

چه کسانی گزینه مناسبی جهت کاشت ابرو به حساب می آیند؟

چشم ها گیرا ترین عضو صورت محسوب می شوند و زیبا به نظر رسیدن آن ها ، وابستگی زیادی به فرم ابروها دارد. هر چه ابروها ظاهری مناسب تر داشته باشند ، بر جذابیت چشم ها و به طور کلی صورت فرد افزوده می شود. به همین دلیل است که کسانی که به سبب ریزش شدید ، ابروهای آنان کم پشت و توخالی شده اند به کاشت ابرو روی می آورند. ریزش ابرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در نتیجه ان فرد را به یک گزینه مناسب برای انجام پروسه پیوند ابرو مبدل می سازند.

تعدادی از این فاکتورها در حیطه سلامتی قرار دارند. گاهی اوقات اختلالات غده تیروئید یکی از دلایل ریزش شدید ابروها می باشد. حوادث غیرقابل پیش بینی مانند سوختگی نیز می توانند از رشد ابرو های جلوگیری کنند.  در بعضی افراد عوامل مادرزادی و ژنتیکی سبب بروز چنین عارضه ای می شود. قرار گرفت تحت پروسه های زیبایی مانند هاشور و فیبروز که به طور غیر اصولی انجام می شوند ، ممکن است ریز ابروها را به دنبال داشته باشند.

تفاوت مدل ابروها در زنان و مردان

واضح است که چهره مردان و زنان از جوانب متعددی با یکدیگر متفاوت هستند. در مورد تفاوت موجود میان فرم ابروهای مردان و زنان میتوان گفت که معمولاً آقایان ابروهای پهن تری دارند و به سبب ضخامت موهایشان ، ابرو ها پر تر به نظر می رسند. همچنین انتهای ابرو آقایان تراکم مویی بیشتری داشته و ابرو خم کمتری دارد. قسمت پایانی ابرو در آقایان معمولاً در بخش بالایی گوشه خارجی چشم قرار می گیرد.

برای بانوان دنباله ابرو  کمی بیشتر از گوشه بیرونی چشم ادامه می یابد و البته این قسمت از ابروی آنان باریک تر و کم پشت تر می باشد. به جهت افزایش زیبایی چهره ، در یک سوم پایانی ابروهای زنان ، قوس و خم شکل می گیرد. بخش میانی ابروها در خانم ها تراکم مویی بالاتری دارد.

نحوه کاشت ابرو - راز جراحی

نحوه کاشت ابرو

محل و چگونگی جای گذاری فولیکول های جدید در ابرو ، در طبیعی به نظر رسیدن نتیجه نهایی نقش مهی را ایفا می کنند. از این رو متخصص باید هنگام کاشت تار موها در ابرو اصول زیر را رعایت کنند :

نقطه شروع ابرو : قسمت ابتدایی ابرو در جهت یک خط عمودی ، از بخش خارجی پره های بینی در نظر گرفته می شود. البته فاصله گفته شده می تواند با توجه به فضای بین دو ابرو نیز تغییر کند. بدین خاطر که ابروها در فاصله بسیار دور یا بسیار نزدیک از هم قرار نگیرند. مثلاً در صورتی که ابروها بیش از حد از هم دور  باشند ، ابتدا ابرو  باید موازی با فرورفتگی چشم باشد.

نقطه انتهایی ابرو : قسمت انتهایی ابرو ها در جهت خطی در نظر گرفته می شود که از بخش خارجی چشم تا ناحیه بیرونی پره های بینی امتداد یافته است. حال اگر فردی بخواهد که دنباله ابرو کشیده تر شود ، متخصص طبق خواسته ایشان نقطه انتهایی را بالاتر یا پایین تر می آورد.

خم ابرو : زاویه خم ابرو یکی از مواردی است که متخصص هنگام کاشت باید دقت زیادی برای آن خرج کند. زیرا عدم تناسب آن با صورت ، حالت چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. بدین نحو که اگر خم ابرو از حالت طبیعی بسیار بالاتر رود ، چهره شخص متعجب به نظر می رسد. بالا و پایین رفتن قسمت خارجی ابرو نیز میتواند موجب عصبی یا غمگین به نظر رسیدن چهره فرد شود.

عمل کاشت ابرو

ابروها ویژگی های مهمی در صورت هستند که بخشی از نگاه اطرافیان را به خود جلب کرده و در چهره فرد ایفای نقش می نمایند. وقتی ابروهای یک فرد از فاصله دور قابل تشخیص نباشد، اینجاست که به اهمیت ابروها در تکمیل زیبایی صورت پی می برید. بر خلاف موهای سر، ریزش موهای ابرو از نگاه عمومی قابل قبول نمی باشد، چون ریزش ابروها، بعنوان بخش طبیعی فرایند پیری محسوب نمی شوند.

این جراحی برای آندسته از افرادی که بنا به دلایل مختلف ابروهایشان را از دست داده اند، گزینه منحصر به فردی محسوب می شود. با توجه به تنوع روندهای کاشت ابرو، درک کامل این روند ها و بهره مندی از دانش کافی بمنظور اطمینان از دستیابی به نتایج جذاب الزامی می نماید.

فیلم کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

مرحله ارزیابی بیمار

نخست سوالاتی در خصوص وجود برخی بیماری هایی از قبیل هپاتیت نوع B،C یا ایدرز که مانع انجام کاشت ابرو محسوب می شود، از بیمار پرسیده شده و سپس بیمار با انجام تست های خون، تحت ارزیابی های دقیق قرار می گیرد.

مرحله طراحی مدل ابرو

مثل کاشت مو ، طراحی در کاشت ابرو نیز از الویت برخوردار است. در طراحی ابرو در زنان، ابروها به سمت انتها، نازک تر شده و در کاشت ابرو مردان، ابروهای پهن تر و متراکم تر ترجیح داده می شود.

همچنین در فرایند طراحی ابرو، شکل بینی فرد نیز در نظر گرفته می شود.

پس از تعیین محل دریافت و قرار دادن فولیکول ها، فرایند جراحی آغاز می شود.

مرحله بی حسی

اولین قدم در فرایند جراحی کاشت ابرو، بی حسی موضعی در ناحیه دهنده و ناحیه ای است که قرار است کاشتن ابرو در آن انجام گیرد.

پس از تزریق ترکیب بی حسی، بیمار در طول کاشت، هیچ دردی را تجربه نخواهد کرد.

مرحله اجرای فرایند جراحی

بعد از بی حسی، بیمار آماده جراحی است. جراحی با برداشت فولیکول های مو از ناحیه دهنده شروع شده و با باز کردن کانال ها و قرار دادن ریشه های مو در آن خاتمه می یابد.

مرحله برداشتن و جمع آوری ریشه ها از ناحیه دهنده

ناحیه دهنده استفاده شده برای کاشت ابرو معمولاً درست بالای پشت گردن و اطراف گوش ها می باشد. فولیکول های موی بدست آمده از ناحیه دهنده، با کمک پانچ ها در دستگاهی به نام میکروموتور برداشته می شوند.

میکروموتورتضمین می کند که پانچ ها به طور خودکار اطراف فولیکول مو چرخیده و ریشه ها را از پوست جدا کرده و آنها را شل می کنند.

بعد از شل شدن، فولیکول ها، با ابزار پزشکی به نام پنس برداشته شده و بر اساس تعداد ریشه ها در ظرفی حاوی سرمی بنام پتری برای جلوگیری از آسیب دیدگی فولیکول مو، قرار داده می شوند.

مرحله باز کردن داکت ها در ناحیه ابرو ( جهت و زاویه)

در جراحی کاشت ابرو، سوراخ های داکت در بخش میانی ابرو به صورت عمودی باز شده و هر چه به سمت انتهای ابرو پیش می رویم این داکت ها، افقی تر می شوند.

مرحله قرار دادن ریشه های جمع آوری شده

برای جلوگیری از مصنوعی به نظر رسیدن نتیجه کاشت، موهای ضخیم تر در بخش میانی و موهای نازک تر در لبه ها و انتهای آن قرار داده می شوند.

از آنجاییکه ابروها دارای چارچوب سه بعدی هستند، موهای زبر لبه ابروها به سبک استخوان ماهی چیده می شوند.

مزایای کاشت ابرو

ابرو جنبه مهمی در صورت می باشد. همه ما بر این باوریم که ابروهای خوب نگهداری شده، می توانند مهمترین ویژگی های صورت بخصوص چشم ها را بهتر نمایش دهند. به همین دلیل است که بسیاری زنان با آرایش کردن، بهترین شکل را در ابروهای خود خلق می نمایند. امروزه کاشت ابرو به عنوان یک گزینه جدید فریبا و جذاب در حوزه جراحی زیبایی شهرت زیادی یافته است. شما می توانید با مطالعه مزایای ذکر شده در زیر، از تنگنای مشکلات ایجاد شده در ابروهایتان رهایی یابید.

۱ . ابروهای ضخیم

ابروهای ضخیم راز جراحی

کاشت ابرو می تواند با رفع مشکل از دست رفتن مو یا نازک شدن ابروها، چارچوب بهتری را برای چشمان شما خلق کند.

۲ . افزایش اعتماد به نفس

اعتماد بنفس - کاشت ابرو

هرچند همیشه می توانید ابروهایتان را با مداد ابرو پر کنید، ولی کاشت ابرو با خلق ابروهایی ضخیم، زاویه دار و زیباتر، می تواند اعتماد به نفس متفاوتی را در شما ایجاد کرده و رضایت مندی از ظاهر را در شما ارتقا دهد.

۳ . بهبود حالات صورت

بهبود حالات صورت کاشت ابرو

حالات صورت در ارتباطات فردی بسیار حائز اهمیت بوده و بر هیچکس پوشیده نیست که ابروها نقش مهمی را در نشان دادن این حالات ایفا می کنند. کاشت ابرو می تواند شکل و زاویه مناسبی را در ابروهایتان خلق کرده و به بروز حالات مثبت در صورت کمک کند.

۴ . بهبود چهره

بهبود چهره کاشت ابرو

کاشت ابرو می تواند به شما در دستیابی به ابروهای زیبا کمک کرده و چهره شما را زیباتر نماید.

۵ . یک راه حل دائمی

کاشت ابرو، دائمی بوده و می توانید سال ها از آن لذت ببرید. این تکنیک، روش منحصر بفردی برای پنهان کردن جای زخم یا آثار سوختگی در ناحیه ابرو می باشد. همچنین می توانید با انتخاب این روش، از نتایج بسیار طبیعی تراکم خوب مو، لذت ببرید.

مدت زمان کاشت ابرو چقدر است؟

بیشتر بیماران برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود، تنها لازم است یک بار تحت درمان قرار گیرند. در برخی موارد، مثلاً در بیماران دارای جای زخم بر جای مانده از آسیب دیدگی، یا روندهایی از قبیل میکرونیدلینگ یا تاتو، یک روند ثانویه نیز مورد نیاز می باشد. این بدان علت است که بافت اسکار، جریان خون را کاهش داده و برخی از فولیکول های کاشته شده نمی توانند به خوبی در محل خود استقرار یابند. با این حال، بسیاری از بیمارانی که تاتو یا میکرونیدلینگ انجام داده اند، نیازی به روند ثانویه نخواهند داشت.

کاشت ابرو روی شکستگی یا جای زخم

مو به طور طبیعی بر روی بافت اسکار رشد نمی کند، چون هیچ فولیکول مویی در یک اسکار وجود ندارد.

فولیکول های مو کپسول هایی در زیر پوست مو هستند که مو را نگه داشته و دوباره رشد می دهد. رگ های خونی در زیر فولیکول ها به رشد و بازتولید آنها کمک می کنند. ولی وقتی بر روی پوست آسیب دیده، اسکار شکل می گیرد، فولیکول های مو دوباره رشد نمی کنند. این بدان علت است که اسکارها از بافت فیبروز ضخیم بنام کلاژن ساخته می شوند که برای حفاظت از زیر پوست شکل می گیرند.

در این شرایط هیچ فضایی برای فولیکول های مو، رگ های خونی، یا حتی در بعضی موارد، اعصاب باقی نمی ماند. این پوست اصلاً شبیه پوست طبیعی نیست، بنابراین بافت اسکار نمی تواند یک کاشت معمولی را که در آن مو در فولیکول های موجود قرار داده می شود، بپذیرد.

بمنظور کاشت ابرو در یک اسکار، پزشک مو را در فولیکول های حفظ شده در اسکار، بمنظور اطمینان از انجام موفق کاشت، می کارد.

انواع کاشت ابرو - راز جراحی

انواع کاشت ابرو

بر خلاف تصور بسیاری، ابروها نقش مهمی در زیبایی کلی صورت دارند. در مردان و زنان، ابروها در زمان پر و متقارن تر بودن چارچوب طبیعی تری را برای چشم ها خلق می کنند.

اگر ابروهای شما نازک و نامتقارن است می توانید با بهره مندی از تکنیک های پیشرفته حداقل تهاجمی، ابروهای از دست رفته یا نامتقارن خود را بازیابی کنید.

فهرستی از انواع روش کاشت ابرو و کاربرد آنها در زیر آمده است:

کاشت ابرو با روش FUE: تکنیک FUE که بعنوان یک تکنیک حداقل تهاجمی از سوی بسیاری از زنان و مردان انتخاب می شود، با برداشتن نواری از پوست از ناحیه دهنده آغاز می شود.

این تکنیک مناسب ترین روش بوده و هیچگونه دردی را به همراه نداشته و اثر یا جای زخم خطی را بر جای نمی گذارد. موهای جدید بلافاصله بعد از تکمیل جلسه کاشت نمایان شده و نتایج نهایی با تامین منبع خون غنی در ناحیه درمان، بعد از ۴-۶ ماه پدیدار می گردد. بعد از کاشت ابرو، رشد موهای جدید در طول یک دوره ۱۲ ماهه اتفاق خواهد افتاد.

کاشت ابرو با روش DHI: تا همین اواخر روش FUE، یکی از برترین روش ها در کاشت ابرو بوده است و هر چند این روش در مقایسه با تکنیک های قبلی، بسیار حساس تر و پیشرفته تر می باشد، ولی خطرات و نقاط ضعف خود را نیز به همراه دارد.

بهمین دلیل با توافق متخصصین، روشی بنام DHI ابداع گردیده است. دلیل تمایل متخصصین به استفاده از روش DHI، حذف برخی خطرات مربوط به تکنیک FUE با استفاده از این روش می باشد. در تکنیک DHI برخلاف FUE، فرو رفتگی بر روی پوست بر جای نمی ماند.

دلیل دیگر این است که فولیکول های مو، بعد از جمع آوری برای مدت زمان کمتری خارج از پوست باقی می مانند. همین امر باعث می شود که احتمال چسبیدن فولیکول های مو به پوست و زنده ماندن آنها بعد از کاشت بیشتر شده و در نتیجه از بین رفتن ریشه ها در مقایسه با روش FUE، کاهش یابد.

آیا کاشت ابرو دائمی است؟

وقتی به فرایند کاشت ابرو می اندیشید، به یاد گذشته ای می افتید که ابروهایی پر پشت داشتید. تکنولوژی کاشت ابرو مسیر طولانی را بخصوص در دهه های گذشته طی کرده است.

کاشت ابرو که گاهی فرایند بازیابی ابرو نیز نامیده می شود، درمان سرپایی است که از تکنولوژی میکروگرافتینگ برای اعطای فولیکول های موی خود شما از یک ناحیه به ناحیه دیگر، استفاده می کند.

نتیجه کاشت ابرو، ماندگار است و بعنوان یک درمان دائمی در نظر گرفته می شود. اجرای این فرایند اندکی زمانبر است و شامل فرایند ریکاوری و بهبود نیز می باشد. بهمین دلیل، افرادی که موهای ابروی آنها دچار ریزش شده و از دست رفتن میزان قابل ملاحظه ای از موهای ابروی خود را تجربه کرده اند، داوطلبین خوبی برای کاشت ابرو محسوب می شوند.

پس از اینکه فولیکول های مو در نواحی که مو در آنها کم و ضعیف شده است پیوند زده شد، مدتی زمان لازم است تا بعد از اجرای جراحی، روند بهبود سپری شود.

بهبود به مدت زمانی در حدود ۶ تا ۱۲ ماه زمان نیاز دارد. وقتی فرایند بهبود تکمیل شد، فولیکول های کاشته شده شروع به رشد کرده و قسمتی از ابرو را که موها در آن ناحیه ضعیف و کم پشت بودند، پر می کنند. این مو نیز مانند بقیه موهای واقع در این ناحیه، روند پیری خود را طی می کند. بنابراین به تدریج، مثل سایر موها رشد آنها نیز نهایتاً متوقف می شود.

اقدامات قبل از کاشت ابرو

۱ . مرکز مناسبی را برای کاشت ابروی خود انتخاب کنید.

جستجو برای یافتن یک کلینیک خوب دارای جراحان مشهور در انجام روند کاشت ابرو، ایده بسیار خوبی می باشد. به بیماران در خصوص عوارض جانبی و مشکلات احتمالی که ممکن است بعد از جراحی اتفاق بیافتد، اطلاع رسانی لازم می شود. همچنین پزشکان به کلیه سوالات شما در خصوص روند، پاسخ خواهند داد.

۲ . از نوشیدنی های الکلی دوری کنید.

پزشکان به همه بیماران توصیه می کنند که حداقل یک هفته قبل از پیوند ابرو بنا به دلایل زیر، از نوشیدن الکل خودداری کنند:

 • مصرف الکل باعث رقیق شدن خون و در نتیجه بالا رفتن احتمال خونریزی می شود.
 • مصرف الکل باعث طولانی تر شدن دوره ریکاوری می شود.
 • مصرف الکل باعث گشاد شدن عروق پیرامونی شده و جریان خون به برخی نواحی خاص را محدود می کند.

۳ . از استعمال سیگار دوری کنید.

قبل از کاشت ابرو به شما توصیه می شود تا حداقل یک هفته قبل از جراحی از استعمال سیگار خودداری کنید. سیگار کشیدن علاوه بر مضر بودن برای سلامت کلی، آثار منفی از جمله موارد زیر را بر روی روند کاشت ابرو بر جای می گذارد:

 • سیگار کشیدن، جریان خون را کند کرده و بهبود زخم را به تعویق می اندازد.
 • اگر پوست در بهبود و بستن زخم ها دچار مشکل شود، پوسته در دوره های طولانی تر، بر روی پوست نمایان می شود. به این ترتیب جای زخم ضخیم تری بر روی بافت شکل می گیرد.
 • سیگار کشیدن خطر مرگ پوست را افزایش داده و بر حسب تعداد سیگار های استعمال شده در گذشته، تاثیرات جزئی یا وسیعی را بر جای می گذارد.
 • استعمال سیگار باعث افزایش احتمال خونریزی در طول روند می شود.
 • در اثر استعمال سیگار، به دلیل دسترسی کمتر به مواد مغذی و اکسیژن، ادامه حیات و زنده ماندن گرافت های کاشته شده، دچار نقصان می شود.

۴ . شما باید از مصرف هر نوعی از آسپرین، خودداری کنید.

آسپرین، عملکرد برخی مولفه های اصلی خون که به توقف خونریزی کمک می کنند را متوقف می نماید و بنابراین مصرف آن باید ۱۰ روز قبل از شروع درمان کنار گذاشته شود.

۵ . از مصرف چای سبز و مکمل های غذایی خودداری کنید.

شما باید حداقل دو هفته قبل از کاشت ابرو، مصرف موادی از قبیل چای سبز و برخی مکمل های غذایی، ویتامین ها، و داروهای گیاهی را کنار بگذارید؛ چون مصرف این مواد باعث افزایش خونریزی و کاهش پایداری فولیکول های مو در پوست سر می شود.

۶ . از مصرف محصولات حاوی منوکسیدیل خودداری کنید.

شما باید از مصرف هر نوع دارو، لوسیون یا شامپوی حاوی منوکسیدیل که به توقف ریزش مو کمک می کند، حداقل یک ماه قبل از کاشت ابرو، خودداری کنید. علت توقف مصرف این محصول، تاثیر آن بر روی تقویت جریان خون و افزایش احتمال خونریزی در طول روند می باشد.

۷ . هر گونه بیماری و مداخلات قبلی را به پزشک اطلاع دهید.

در صورت رنج بردن از هر گونه بیماری از قبیل دیابت یا فشار خون، آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

برخی جراحی های قبلی مثل جراحی مجاری گوارشی، به میزان قابل ملاحظه ای بر روی ریزش مو اثر می گذارد. بنابراین پزشک با علم کامل بر تاریخچه پزشکی شما، می تواند ارزیابی بهینه را در خصوص مشکل شما انجام دهد.

کاشت ابرو بر روی تاتو

یکی از نواحی تاثیر گذار بر روی زیبایی یک زن، ابروها و طبیعی و ضخیم بودن آنها می باشد. ابروهایی با حجم و شکل ویژه، باعث می شوند که چهره فرد زیبا تر به نظر برسد. گاهی اوقات نازک بودن ابروها و ریزش موهای ابرو باعث می شود که زن ناچار به انجام تاتو بر روی ابروهای از دست رفته خود شود.

بیشتر زنان معمولاً برای داشتن ابروهایی متفاوت به انجام تاتو بر روی ابروهای خود متوسل می شوند و سپس از تاتو کردن ابروهای خود، به شدت پشیمان می شوند.

بیشتر مواقع مواد تاتو برای از بین بردن تاتو از روی ناحیه ابرو مورد استفاده قرار می گیرد و همین موضوع باعث می شود که رشد ابرو ها دچار آسیب دیدگی شوند. همین امر باعث می شود که از بین بردن تاتو با استفاده از لیزر، به امری دشوار تبدیل شود.

روش های از بین بردن تاتو

روش های از بین بردن تاتو :

الف ) برای از بین بردن تاتو با استفاده از لیزر، شما می توانید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

ب ) بهترین درمان برای ضخیم کردن ابروها استفاده از ترکیبات دارویی در صورت انجام نگرفتن کاشت ابرو می باشد

پ ) در روش کاشت ابرو، مو از پشت سر به صورت یک به یک برداشته شده و در ناحیه ای که در آن سوراخ های ظریف خلق شده است، کاشته می شود. جهت و میزان خوابیدگی مو باید در جهت موهای طبیعی باشد تا شکل ظاهری طبیعی تری خلق شود.

ت ) موهای کاشته شده دو هفته بعد از کاشت ریزش کرده و سه ماه بعد دوباره رشد نموده و ماندگار خواهند بود.

با توجه به توضیحات فوق می بینیم که تاتو راه حل خوبی برای جبران موهای از دست رفته در ابرو نمی باشد. کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای بازیابی موهای از دست رفته در ابرو یا در افرادی می باشد که از ابتدا ابروهای نازکی داشته و خواهان داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم هستند.

اگر قبلاً در ناحیه ابروهای خود تاتو انجام داده اید و اکنون با دیدن نتایج کاشت ابرو در افراد دیگر، هیجان زده شده اید و با مشاهده نتیجه شگفت انگیز کاشت ابرو، خواهان انجام این روند بر روی ابروهای خود هستید، اصلاً نگران نباشید چون تاتو هیچگونه محدودیتی را برای کاشت ابرو برای شما ایجاد نکرده و با مراجعه به یک پزشک متخصص و پاک کردن آثار تاتو از ابروهای خود می توانید به راحتی این ناحیه را برای بهره مند شدن از کاشت ابرو مهیا و آماده کنید.

نکته جالب تر اینکه حتی اگر در ناحیه ابروهای خود تاتو داشته باشید، با توجه به اینکه بعد از کاشت ابرو، بعنوان بخشی از سیکل کاشت، موهای کاشته شده برای مدتی ریزش پیدا کرده و دوباره شروع به رشد می کنند، در دوره ریزش موهای پیوند زده شده، تاتو می تواند نواحی که ریزش موقتی در آنها اتفاق افتاده است را پوشش دهد.

حتی برخی از متخصصان کاشت ابرو بر این باورند که پاک کردن و از بین بردن آثار رنگ تزریق شده در تاتو، برای مهیا نمودن ناحیه ابرو برای کاشت، مورد نیاز نمی باشد و به راحتی می توان کاشت ابرو را بر روی ناحیه تاتو شده در ابرو انجام داد.

انواع مدل کاشت ابرو - راز جراحی

انواع مدل کاشت ابرو

مثل مدل های کاشت مو، مدل کاشت ابرو نیز با توجه به ترجیح و پیشنهاد متخصص کاشت ابرو، با در نظر گرفتن مشخصه هایی که می تواند در روند کاشت ابرو، برازنده صورت شما یوده و با سایر ویژگی های صورت خصوصاً چشم ها هماهنگی داشته باشد، طراحی می شود.

در طول روند کاشت ابرو، بعد از ارائه مشاوره در خصوص بهترین مدل، مناسب ترین گزینه متناسب با نیازهای فردی شما، ارائه می شود. سپس متصدی کاشت، ناحیه درمان را بی حس نموده و این کار را با هدف به حداقل رساندن احساس درد انجام می دهد

برای کاشت ابرو، اغلب یکی از دو روش استخراج واحد فولیکولی (  FUE ) یا کاشت واحد فولیکولی (FUT ) مورد استفاده قرار می گیرد.

FUE یک روش بسیار رایج و مشهور بوده و در آن دسته های کوچکی از فولیکول ها از یک ناحیه قوی که بعنوان بانک مو در نظر گرفته می شود، استخراج می گردد. بانک مو باید حاوی موهای سالم باشد. معمولاً از یک دستگاه پانچ برای برداشتن فولیکول از ناحیه دهنده استفاده شده و سپس موها در ناحیه گیرنده قرار داده می شوند. FUT روندی استت که در آن یک رشته یا نوار از واحد های فولیکولی حاوی موهای ۵ تا ۱۰ سانتی متری از ناحیه انتخاب شده به عنوان بانک مو گرفته می شود.

FUE در مقایسه با FUT جای زخم کمتری را بر جای می گذارد، ولی روش هایی بر حسب مقدار موی از دست رفته در ناحیه ویژه انتخاب می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 83 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
109 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الهه ناصری
الهه ناصری
6 ماه قبل

اگه رو ابرو زخم باشه میشه کاشت انجام داد؟

مهشیدغفارمنش
مهشیدغفارمنش
6 ماه قبل

برای کاشت ابرو نیاز به بیهوشی هست؟

مینا رضوی
مینا رضوی
6 ماه قبل

برای کاشت ابرو از موهای خودمون استفاده میشه؟

منیره کارگر
منیره کارگر
6 ماه قبل

بهترین بانک مو برای کاشت ابرو چیه؟

ندا فرهنگیان
ندا فرهنگیان
6 ماه قبل

هزینه کاشت ابرو چقدره؟

موسا ظهیری
موسا ظهیری
6 ماه قبل

من قبلا فیبروز ابرو انجام بدم، اگر کاشت ابرو انجام بدم جای فیبروز از بین میره یا مشخص میمونه؟

pedlerson
pedlerson
6 ماه قبل

کاشت ابرو چند سال دوام دارد ؟

مهسا ملکی
مهسا ملکی
6 ماه قبل

افرادی که حساسیت پوستی دارن میتونن انجام بدن؟

لیلا غفاری
لیلا غفاری
6 ماه قبل

اگه بعد از کاشت ابرو، ابروهای کاشته شده رو با موچین اصلاح کنیم و فرم بدیم ؛ ابروهایی که برداشته شدن ، دوباره رشد می کنن یا خیر ؟

کیمیا رجبی
کیمیا رجبی
5 ماه قبل

من ابروهای نازک و کوتاهی دارم، با کاشت ابرو می تونم ابروهامو بلند و پرپشت کنم؟

مژگان عبداللهی
مژگان عبداللهی
5 ماه قبل

علت پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو چیه؟

لیدا کامرانی
لیدا کامرانی
5 ماه قبل

علت دون دون های قرمز بعد از کاشت ابرو چیه؟

سیما قربانی
سیما قربانی
5 ماه قبل

راسته که میگن بعد از کاشت ابرو ، ابروها حالت چمنی پیدا می کنن؟

سهیلا رستم نیا
سهیلا رستم نیا
5 ماه قبل

کاشت ابرو با چه روشی انجام میشه؟

لاله مجیدیان
لاله مجیدیان
5 ماه قبل

بعد از کاشت ابرو، میشه ابروها رو رنگ کرد؟

سهیلا ویسی
سهیلا ویسی
5 ماه قبل

اگه قبلا تتو ابرو انجام داده باشیم میتونیم روی اون کاشت انجام بدیم؟

آخرین ویرایش 5 ماه قبل توسط سهیلا ویسی
مریم ساسانی
مریم ساسانی
5 ماه قبل

قیمت کاشت ابرو رو میفرمایید لطفا؟

مهتاب امیری
مهتاب امیری
5 ماه قبل

توضیحاتتون واقعا عالی و کامل بود ممنون

رومینا اکبرزاده
رومینا اکبرزاده
5 ماه قبل

مقاله تون عالی بود خسته نباشید

ثریا محمدی
ثریا محمدی
5 ماه قبل

آیا موهای کاشته شده در ابرو زبر هستن؟

اسرا رفیعی
اسرا رفیعی
5 ماه قبل

مرسی از توضیحات کامل و عالیتون

هلیا گنجعلی‌خان
هلیا گنجعلی‌خان
5 ماه قبل

با بی حسی انجام میشه؟

الهه محمودی
الهه محمودی
5 ماه قبل

اگه محل رویش ابرو قبلا سوخته باشه کاشت انجام نمیشه؟

فاطمه بابایی
فاطمه بابایی
4 ماه قبل

مطالب درباره کاشت ابرو عالی بود

شراره باقری
شراره باقری
4 ماه قبل

آیا جراحی پلک بالا همزمان با جراحی پلک پایین امکان پذیره

مریم احمدوند
مریم احمدوند
4 ماه قبل

رشد موهای کاشته شده در ابرو مثل ابروی طبیعی هستش؟

زهرا مرادی
زهرا مرادی
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید
هزینه کاشت ابرو چقدره؟

مریم شکیبا
مریم شکیبا
4 ماه قبل

روز بخیر
کاشت ابرو دائمی؟

زهرا خوشخو
زهرا خوشخو
3 ماه قبل

کاشت ابرو انجام دادم خیلی راضیم

زهرابابایی
زهرابابایی
3 ماه قبل

من کاشت ابرو انجام دادمو خیلی راضیم

رضا معرفت
رضا معرفت
3 ماه قبل

ابرو پرپشت و بدون جراحت این فوق العاده هست

میترا خداداد
میترا خداداد
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
کاشت ابرو برای سن پایین هم انجام میشه؟

هوشنگ گلشیری
هوشنگ گلشیری
3 ماه قبل

ممنون از مطالبتون

نسیم
نسیم
3 ماه قبل

چه مکمل های گیاهی بعد کاشت میشه مصرف کرد

نرگس
نرگس
3 ماه قبل

الان دیگه پهن مد شده

سمانه فکور
سمانه فکور
3 ماه قبل

کاشت ابرو حرف نداره

لیلا حسنی
لیلا حسنی
3 ماه قبل

۶ماه کاشت ابرو انجام دادم عالی😍

مجتبی میکائیل
مجتبی میکائیل
3 ماه قبل

هزینه کاشت ابرو چقدره؟

لیلیا
لیلیا
3 ماه قبل

میشه ژل ابرو استفاده کرد؟

پونه رضوانی
پونه رضوانی
3 ماه قبل

خیلی جذاب مخصوصا اگه پهن باشه و لیفت

معصومه کاظمی مهر
معصومه کاظمی مهر
3 ماه قبل

امکان کاشت ابرو تو قسمت هایی که جای آبله مرغون هست امکان داره؟

زهره میرالی
زهره میرالی
3 ماه قبل

۳ماه کاشت ابرو انجام دادم راحت شدم از مدادو سایه ابرو😍

حمیرا چاوشی
حمیرا چاوشی
3 ماه قبل

من انجام دادم فک نمی کردم بهم بیاد عالی شده ابروهام

محمد محمودی
محمد محمودی
2 ماه قبل

کاشت ابرو هم ریزش داره؟

آرزو ناصری
آرزو ناصری
2 ماه قبل

بعد از کاشت چه پمادی بزنیم شب ها ؟

زینب افلاح
زینب افلاح
2 ماه قبل

ریزش رو قطع میکنه؟

سمانه تاجیک
سمانه تاجیک
2 ماه قبل

بسیار عالی

حدیث ذوالفقار
حدیث ذوالفقار
2 ماه قبل

من کاشت ابرو انجام دادم و واقعا راضیم 😍

هانیه کاردان
هانیه کاردان
2 ماه قبل

کاشت ابرو انجام دادم عالی شده

مرسانا
مرسانا
2 ماه قبل

خیلی بهم میاد من انجام دادم

مقالات مرتبط

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

دندان ها اعضایی از بدن هستند که علاوه بر لزوم داشتن آن ها برای برخورداری از یک فرایند جویدن صحیح غذا،  نقش شان نیز در زیبایی لبخند و چهره، انکار ناپذیر است. متاسفانه، در طول سال های زندگی، به دلایل مختلف، از قبیل مراقبت نامناسب از دندان ها، آسیب دیدگی آنها در رویداد...

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان یک راه حل فوق العاده برای داشتن لبخندی زیبا می باشد که می تواند اعتماد به نفس را به ارمغان آورده و یک تاثیر مثبت ماندگار را بر جای گذارد. اصلاح طرح لبخند با لمینت بعنوان یک روند دندانپزشکی زیبایی بدون درد، می تواند دامنه وسیعی از دغدغه های رایج در دندان را...