| خانه 4 بلاگ 4 فیلم جراحی بینی

فیلم جراحی بینی

آبان ۱۸, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۱ دیدگاه

تا حالا جدا از مطالعه مطالب نوشته شده پیرامون روند جراحی بینی و موارد مربوط به آن ، به تماشای فیلم جراحی بینی پرداخته اید؟ مشخصاً جلوه های دیداری در فهم بهتر پروسه ، به شما کمک بسیاری می کنند. از آن جایی که عمل جراحی زیبایی بینی در میان مردم سراسر دنیا بسیار باب شده است ، لازم است که آگاهی بیشتری نیز راجع به آن در دسترس همه قرار گیرد؛ حال به صورت متن ، انیمیشن یا حتی فیلم از یک جراحی واقعی. هر چند تیم راز جراحی با زبانی رسا و کلامی قابل درک بسیاری از جوانب مختلف رینوپلاستی را در مقالات جداگانه در اختیار زیباجویان عزیز قرار داده است ؛ اما برای کمک بیشتر، در این بخش ویدیوها و توضیحات تکمیلی مربوط به پروسه مذکور را ارائه داده تا اطلاعات شما در این زمینه تکمیل شود.

فیلم جراحی بینی

معمولاً تمام افراد تمایل دارند بدانند حین عمل دماغ ، زمانی که تحت بیهوشی یا حتی بی حسی قرار دارند ، در اتاق عمل چه می گذرد ، جراح چگونه برش را ایجاد کرده و استخوان ها را جا به جا می کند یا بافتی را به دماغ پیوند می زند. به عبارتی دوست دارند بدانند به چه نحوی بینی قبلی شان به یک بینی دیگر تبدیل می شود. ما در این قسمت خواسته شما را برایتان مهیا کرده ایم. فیلم های جراحی بینی قرار داده شده ، بسیاری از ابهامات شما پیرامون روند این جراحی را برطرف می سازد.

درباره عمل جراحی بینی

در ابتدا می خواهیم یه توضیح کامل راجع به عمل بینی بدهیم. در یک دید کلی تمام انواع جراحی های بینی طبق یک روال انجام می شود. بدین صورت که فرد بیهوش شده ، برش ها ایجاد می شوند ، تغییرات لازم به انجام می رسند و در نهایت محل برش ها بخیه می شوند. اما این دیدگاه بسیار بسیار کلی می باشد. چرا که این جراحی جزئیات بسیاری دارد و از جوانب مختلف باید به آن پرداخته می شود. به طوری که حتی می توان گفت عمل های بینی دو شخص هیچ گاه کاملاً مشابه به یکدیگر انجام نمی پذیرند.

دماغ در راستای دو هدف درمانی و زیبایی تحت جراحی قرار می گیرد. ناهنجاری هایی همچون انحراف سپتوم و پولیپ بینی که مشکلات تنفسی را در پی دارند طی این عمل بهبود می یابند. همچنین معایب ظاهری از قبیل افتادگی نوک بینی ، پهن بودن پره های آن و قوز یا برآمدگی استخوان دماغ با انجام رینوپلاستی برطرف می شوند.

بسته به نوع ساختار بینی و بافت های تشکیل دهنده آن (استخوانی یا گوشتی) ، می توانید یکی از سه مدل طبیعی ، فانتزی یا نیمه فانتزی را برای دماغ خود انتخاب کنید. هر یک از این موارد فوق ، مشخصه های خاص خود را دارا می باشند که پیش از این در مقاله ای دیگر  به آن ها پرداخته شده است.

تکنیک های جراحی نیز در دو گروه باز و بسته خلاصه می شوند. جراح با توجه به هدف جراحی ، ایرادات بینی و میزان تغییرات لازم ، برای هر فرد روش مناسب را اتخاذ می کند.

موفقیت در عمل و رضایت از نتیجه بدست آمده عوامل متعددی را در بر می گیرد. انتخاب یک جراح حاذق و پیروی از راهنمایی های او ، آگاهی کامل از پروسه پیش رو و رعایت تمام نکات مربوط به آن از مهم ترین فاکتورها می باشند.

این توضیحات صرفاً جهت ایجاد پیش زمینه ای در ارتباط با عمل بینی بود. اگر تمایل دارید راجع به هر یک از موارد اشاره شده اطلاعات بیشتری بدست آورید ، به صفحه اصلی سایت راز جراحی رجوع کرده و مطلب مورد نظر خود را جستجو نمایید.

فیلم جراحی بینی با بی حسی موضعی

روند بیهوشی این عمل براساس فاکتورهای مختلفی انتخاب می شود. جراح با بررسی پیشینه پزشکی و سوابق بیماری فرد و در نظر گرفتن سلامت عمومی متقاضی ، میزان پیچیدگی و دشواری عمل و سطح استرس و اضطراب او ، نوع بیهوشی را برمی گزیند. بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی رایج ترین روندهایی هستند که متخصص برای انجام عمل از آن ها کمک می گیرند.

در این قسمت فیلم جراحی بینی با بی حسی موضعی را برای شما آپلود کرده ایم تا به طور واضح تری با آن آشنا شوید. البته که توضیحات تکمیلی را نیز برایتان شرح می دهیم.

در این نوع از بیهوشی ، داروی بی حسی به محل مورد نظر که بینی می باشد ، تزریق می گردد. بدین نحو فرد به طور کامل هوشیاری خود را از دست نمی دهد ، بلکه بیدار بوده اما دردی را احساس نمی کند. در صورت لزوم برای کاهش استرس فرد و آرامش بیشتر در حین عمل ، به او داروی آرام بخش درون وریدی نیز تزریق می شود.

برای انتخاب بی حسی موضعی ، پزشک در وهله اول سلامت بیمار را در نظر می گیرد. چنانچه شخص در گذشته تحت عملی قرار گرفته و پس از آن ، بدن او نسبت به بیهوشی عمومی واکنش شدیدی نشان داده باشد ، جراح به منظور جلوگیری از وقوع حادثه ای ناگوار و حفظ زندگی شخص ، بی حسی موضعی را اتخاذ می کند.

از طرفی کسانی که اضطراب بسیار زیادی برای انجام رینوپلاستی داشته و ممکن است هوشیار بودن در طول عمل شوک بیشتری به آن ها وارد سازد ، بی حسی موضعی انتخاب مناسبی نمی تواند باشد. پس از اثر گذاری دارو ، زمان آغاز جراحی فرا می رسد.

فیلم جراحی بینی با لیزر

همه افراد برای انجام انواع پروسه ها ، چه زیبایی چه درمانی ، به دنبال یک تکنیک کم دردسر می گردند. روشی که بعد از آن دوره نقاهت کوتاه و ساده ای را در پیش داشته باشند و در عین حال به بهترین نتیجه دست یابند. لیزر یکی از پیشرفت های تحسین برانگیز بشر می باشد که ورود آن به هر عرصه ،  نتایج چشمگیری را در پی دارد. حال چه چیزی بهتر از این که بتوان جراحی را به کمک لیزر انجام داد.

حتماً تا الان در بسیاری از سایت ها و نوشته های تبلیغاتی به این موضوع برخورد کرده اید : جراحی بینی با لیزر ! اما حقیقتاً این موضوع چقدر صحت دارد؟ هر چقدر که این پیشرفت در علم پزشکی و جراحی های زیبایی می تواند خوشحال کننده باشد ولی باید گفت که متأسفانه تا به امروز این امر قابل اجرا نبوده است.

در طول عمل ، بافت های سخت استخوانی و غضروفی بسیاری ، درگیر هستند و عمده تغییرات بر روی ساختار درونی دماغ انجام می پذیرد. علاوه برآن ، پوست و بافت های تشکیل دهنده بینی بسیار حساس می باشند. با توجه به این موارد باید متوجه شده باشید که بدون برش نمی توان به ساختمان داخلی آن دسترسی پیدا کرد و تغییرات لازم را اعمال نمود. بنابراین لیزر برای انجام عمل دماغ تا این لحظه کارایی نداشته است. تنها کمکی که در این زمینه می تواند بکند ، این است که ضخامت پوست بینی های گوشتی را کاهش دهد.

فیلم جراحی بینی استخوانی

یکی از محبوب ترین عمل ها نزد جراحان بینی ، عمل زیبایی بینی استخوانی است. علل مختلفی باعث این امر شده اند. ساختار محکم و مقاوم دماغ های استخوانی و پوست نازک قرار گرفته بر روی آن ها ، اعمال هر گونه تغییر را برای جراح فراهم می کند. این دسته از بینی ها به هر سه مدل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی می توانند عمل شوند. معایبی که در میان این نوع از بینی ها بسیار رایج هستند ، قوز استخوان و انحراف سپتوم بینی می باشند.

جراح برای برطرف سازی هر یک از ایرادات ، تکنیک مناسبی را اتخاذ می نماید. یکی از تکنیک های مورد استفاده در این عمل ، استئوتومی نام دارد. گاهی ممکن است جراح در طول عمل ، مجبور به شکستن استخوان دماغ شود. اما در هر حالت نتیجه ای که از عمل بینی استخوانی بدست می آید ، عموماً رضایت بخش می باشد. در فیلم آپلود شده بوضوح می توانید روند عمل را مشاهده کنید.

البته عمل کردن ساختارهای استخوانی ، پیچیدگی هایی را نیز شامل می شود. به طور مثال جراح باید با کمترین درصد خطا پروسه را به پایان برساند؛ زیرا ضخامت کم پوست دماغ های استخوانی باعث می شود که کوچکترین اشتباه و ناهنجاری بر روی ظاهر بینی پدیدار گردد. افرادی که بینی آن ها استخوانی است ، دوره ریکاوری راحت و آسانی را در پیش خواهند داشت.

فیلم جراحی بینی گوشتی

اعمال تغییر بر روی بینی های گوشتی ، در قیاس با بینی های استخوانی ، دامنه محدود تری را شامل می شوند. ساختار ضعیف آن ها مسبب این امر است. غضروف های ضعیف ، بافت های تشکیل دهنده بسیاری از ساختمان دماغ های گوشتی می باشند. ضخامت بالای پوست هم که مزید بر علت است. تمام این موارد دست به دست هم داده و رینوپلاستی عمل بینی گوشتی را دشوار ساخته اند.

جراح نمی تواند اصلاحات زیادی بر روی چنین ساختاری پیاده کند. به همین جهت در قدم نخست به تقویت ساختمان داخلی دماغ های گوشتی می پردازند. با بکارگیری تکنیک گرافت این مرحله انجام می شود. البته پیوند بافت به بینی نیز تا یک حدی امکان پذیراست. همچنین پوست دماغ را نازک کرده تا به ساختار جدید فشار وارد نسازد.

بهترین و مناسب ترین مدل برای رینوپلاستی بینی هایی که گوشتی هستند ، عمل بینی طبیعی است. جراحی فانتزی یا نیمه فانتزی برای دماغ گوشتی ، نتیجه رضایت بخشی را به همراه نخواهد داشت. دوره ریکاوری بعد از عمل دماغ گوشتی نیز طولانی تر بوده و مراقبت بیشتری را می طلبد. در انیمیشن مربوطه جزئیات این جراحی به طور کامل به نمایش گذاشته شده است.

کلام آخر

در این مقاله سعی داشتیم ، با شرح جزئیات کامل جراحی ، آن هم با استفاده از فیلم و ویدیو ، شما را برای زمانی که می خواهید تحت پروسه قرار بگیرید ، آماده سازیم. حتی اگر خودتان تصمیم یا نیازی به عمل ندارید با دانستن این موارد می توانید دوستان و آشنایان خودتان را که تمایل دارند برای جراحی اقدام نمایند ، کمک کنید. جراحی زیبایی بینی روند پیچیده ای است و تصمیم گیری در جهت انجام آن ، آگاهی از تمام جوانب پروسه را نیازمند است. بدین نحو هم استرس ناشی از عمل برای شما کاهش می یابد هم می توانید تا حدودی به میزان مهارت جراح بینی پی ببرید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی خلج
علی خلج
2 ماه قبل

کمپرس یخ میشه استفاده کرد؟ واسه رفع کبودی

مقالات مرتبط

بهترین دکتر لیفت با نخ

از آنجایی که همه ما به خواهان داشتن زیبایی بیش از حد ، جوان بودن و جوان ماندن هستیم و دوست داریم در هر امری بهترین آن را انتخاب کنیم تا بهترین و زیبا ترین نتیجه را به دست آوریم ، همواره به دنبال بهترین دکتر برای امور جوانسازی پوست خود هستیم. یکی از روش های جوانسازی...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

پوست صورت بخشی از صورت است که بخش عمده ای از زیبایی چهره وابسته به آن است. متاسفانه، این عضو در طول زمان در پی تاثیراتی از قبیل عوامل محیطی، نوسانات وزنی و فرایند طبیعی بالا رفتن سن، دستخوش آسیب هایی می شود. یکی از این آسیب ها، افتادگی پوست صورت است. خوشبختانه امروزه...

بهترین جراح لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت

با بالا رفتن سن و پدیدار شدن  چین و چروک در ناحیه صورت ، اشخاص معمولا به فکر پیدا کردن راه حلی برای رفع این مشکل می افتند تا بتوانند این نشانه ها را در صورت خود برطرف کنند یا بهبود ببخشند. هنگامی که شلی پوست از یک نقطه خاص گذشته است، درمان های تزریقی و غیر تهاجمی اغلب...