| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 جراحی چانه

جراحی چانه

آبان 18, 1400 | جراحی سر و گردن | ۳۳ دیدگاه ها

جراحی چانه یا ژینوپلاستی، یک روند جراحی برای شکل دهی مجدد چانه از طریق بزرگ کردن با پروتز یا کوچک کردن استخوان در طی یک فرایند جراحی می باشد. جراح با اجرای روندهایی بر روی خط پایینی فک و ناحیه چانه، تناسب بخش های مختلف صورت را بهبود بخشیده و به این ترتیب به بالا رفتن اعتماد به نفس و رضایت فرد از ظاهر خود کمک می کند. بنابراین، اگر قصد انجام این جراحی را دارید و به دنبال منبع کاملی برای کسب اطلاعات جامع درباره این فرایند می گردید، در راز جراحی با ما باشید تا با بهره مندی از اطلاعات کامل گردآوری شده، صحیح ترین قدم را در دستیابی به بهترین نتیجه و خلق تحولاتی شگرف در زندگی تان، بردارید.

جراحی چانه - راز جراحی

جراحی چانه یک روند کاملاً شخصی بوده و می تواند تغییر بزرگی را در زندگی فرد ایجاد نماید. شما باید حتماً این روند را تنها به خاطر خودتان، نه به خواست فرد یا افراد دیگر انجام دهید.

جراحی بزرگ کردن چانه یا ژینوپلاستی افزایشی

ژینوپلاستی - راز جراحی

بزرگ کردن چانه یک روند زیبایی است که ساختار زیرین چانه در آن تغییر داده می شود. این جراحی چانه شامل استفاده از پروتز ها یا فیلرها یا حتی دستکاری استخوان فک بمنظور تغییر شکل دادن چانه و دستیابی به یک چهره متوازن تر می باشد.

این دستاورد مشکلاتی از قبیل چانه بسیار فرو رفته یا آویختگی در اطراف چانه و فک را تحت درمان قرار می دهد. علاوه بر جوانسازی صورت، بزرگ کردن چانه می تواند چانه برجسته تری را خلق کند که تقارن و هارمونی را در کل صورت ایجاد کرده و نیمرخ بیمار را بهبود می بخشد.

بسیاری از زنان و مردان که با مشکلاتی در ناحیه چانه خود درگیر هستند، این روند را بعنوان گزینه ای مطلوب بر می گزینند. برخی از مزایایی که جراحی بزرگ کردن چانه یا پروتز چانه​ می تواند برای شما به ارمغان آورد عبارتند از:

 • تقویت چانه ضعیف که به خوبی رشد نکرده
 • ایجاد یک شکل مثلثی جذاب در ناحیه فک
 • افزایش ارتفاع و پهنای چانه
 • به حداقل رساندن غبغب
 • ایجاد توازن بین بینی و چانه
 • تغییر شکل تو رفته در چانه

انواع جراحی بزرگ کردن چانه یا جراحی چانه افزایشی به شرح زیر می باشد:

پروتز چانه

جراح می تواند چانه بیمار را با اضافه کردن پروتز های پلاستیکی یا سیلیکونی در اطراف استخوان چانه، تغییر شکل داده، بلند تر کرده یا ارتقا دهد.

در طول روند، جراح ایمپلنت را بر روی استخوان چانه قرار داده و آن را با استفاده از بخیه و پیچ های جراحی محکم می کند.

تزریق فیلرهای پوستی نیز یک روش جایگزین غیر جراحی موقتی برای پروتز چانه محسوب می شوند.

این نوع بزرگ کردن چانه شامل تزریق فیلرها بمنظور بهبود شکل چانه و شکل ظاهری کلی صورت می باشد. فیلرها، شامل چربی ها، هیدروکسی لاپاتیت ها یا پلی کاپرولاکتون می باشند.

روند جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه تقریباً یک ساعت به طول می انجامد. روند عمل چانه معمولاً شامل مراحل زیر می باشد:

 1. جراح یک برش کوچک را در داخل دهان یا در زیر چانه ایجاد می کند.
 2. وی از طریق این برش، ایمپلنت یا پروتز چانه را وارد کرده و آن را بر روی استخوان چانه در موقعیت مناسب قرار می دهد. سپس ایمپلنت را به استخوان وصل می کند.
 3. پس از عمل پروتز چانه، برش را با استفاده از بخیه می بندد.

جراحی چانه اسلایدینگ

در طول ژنیوپلاستی اسلایدینگ، جراح از یک اره مخصوص برای بریدن استخوان چانه و جدا کردن آن  از بقیه فک استفاده می کند.

وی چانه را با لغزاندن آن به جلو یا عقب، بمنظور تنظیم موقعیت آن حرکت می دهد.

جراح می تواند عدم تقارن چانه را درمان کرده و شکل طرفین چانه را با یکدیگر هماهنگ نماید.

پس از تغییر موقعیت استخوان چانه، جراح آن را با استفاده از پیچ های مخصوص جراحی، به فک پیوند می زند.

روند جراحی چانه اسلایدینگ

ژنیوپلاستی اسلایدینگ شامل مراحل زیر می باشد:

 1. جراح برشی را در طول مرز لثه پایینی و در داخل لب پایینی ایجاد می کند.
 2. سپس لایه بافت نرم را جهت دسترسی به استخوان چانه برش می دهد.
 3. وقتی دسترسی به استخوان چانه اتفاق افتاد، یک برش عمودی کوچک در چانه ایجاد می شود که بعنوان نقطه مرجع در طول جراحی چانه مورد استفاده قرار می گیرد.
 4. جراح یک برش افقی را در زیر ریشه های دندان های پایین ایجاد می کند. وی می تواند ارتفاع چانه را با برش دادن در زوایای مختلف، تغییر دهد.
 5. جراح، تکه استخوان را به سمت جلو، عقب یا پهلوها حرکت می دهد. بعد از قرار دادن چانه در موقعیت مناسب، تنظیمات لازم انجام شده و استخوان اضافی در طول خط آرواره، سوهان کشیده می شود.
 6. استخوان چانه با استفاده از پیچ ها و یک صفحه فلزی مخصوص، دوباره وصل می شود. برخی جراحان از صفحات یا پیچ های تجزیه پذیر به جای نمونه های فلزی بمنظور عدم احساس شدن پیچ ها در زیر پوست استفاده می کنند.
 7. جراح با استفاده از بخیه، برش ها را می بندد. سپس نوار چسب مخصوص را بر روی ناحیه جلویی و پهلوی چانه بمنظور کاهش دادن تورم قرار می دهد.

جراحی کوچک کردن چانه یا ژینوپلاستی کاهشی

برخی افراد تصور می کنند چانه شان بیش از حد بزرگ بوده و با دیگر ویژگی های صورت شان هماهنگ نمی باشد. با شکل دهی ملایم استخوان و دیگر بافت های ساختاری، جراحی چانه می تواند کانتور جذاب تری را در صورت خلق نماید.

در این روند، ایمپلنت صورت مورد نیاز نمی باشد و نتایج طبیعی به نظر می رسند. جراحی کوچک کردن چانه، با برجسته تر نمودن زیبایی های بینی و سایر بخش های صورت که در اثر بزرگ بودن بیش از حد چانه پنهان شده بودند، می تواند جذابیت مضاعفی را در چهره فرد خلق نماید. جراحی چانه یک راه حل مناسب برای خلق کانتور و برجسته نمودن زیبایی های صورت محسوب می شود.

روند جراحی کوچک کردن چانه

در مرحله آماده شدن برای جراحی چانه کاهشی، بیمار باید از مصرف آسپرین و داروهای حاوی آن بمنظور پیشگیری از تشدید خونریزی اجتناب نماید. بعلاوه، قطع مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی نیز حداقل یک هفته قبل از جراحی ، الزامی می باشد. این داروها دارای قابلیت رقیق کردن خون و در نتیجه افزایش احتمال خونریزی و کبودی می باشند.

در جراحی کوچک کردن چانه، درست مثل روند بزرگ کردن آن، جراحی با ایجاد یک برش در داخل دهان ( نزدیک به لب پایین ) یا در زیر چانه آغاز می شود.

جراح با استفاده از ابزار مخصوص، استخوان را در نوک چانه جدا کرده، سپس آن را شکل داده و استخوان اضافی را برای ایجاد تناسب و خلق کانتور، جدا می کند.

سپس بخش باقی مانده چانه در موقعیت مناسب قرار داده شده و با استفاده از سیم و صفحات مخصوص در محل جدید خود تثبیت می شود.

در تکمیل روند، برش ها با استفاده از بخیه بسته می شوند.

اقدامات قبل از جراحی چانه

دستورالعمل های زیر برای داشتن یک تجربه بی خطر و دستیابی به یک نتیجه خوب، بعد از عمل زیبایی چانه الزامی می باشد.

بین موعد دقیق جراحی و زمان تصمیم گیری شما برای انجام این روند، چند هفته فاصله زمانی وجود دارد. در این مدت ملاحظاتی وجود دارد که باید به دقت دنبال کنید:

 • سیگار کشیدن را ترک کنید. شما باید حداقل ۶ هفته قبل از جراحی زیبایی چانه، مصرف نیکوتین و کلیه محصولات مرتبط را کنار بگذارید.
 • لطفاً حداقل ۷۲ ساعت قبل از جراحی، الکل ننوشید.
 • یک سبک زندگی سالم را بمنظور بهره مندی از بهترین سلامت و بهداشت، دنبال کنید.
 • در صورت ابتلا به سرماخوردگی یا هر بیماری دیگر، پزشک را در جریان قرار دهید.
 • تست های تجویز شده قبل از جراحی چانه را بطور کامل انجام داده و در روز جراحی، نتایج آنها را به همراه داشته باشید.
 • ۱۰ روز قبل از جراحی از مصرف آسپرین، داروهای حاوی آسپرین، ایبوپروفن، داروهای ضد التهابی، ویتامین E، مکمل های سیر، چای سبز یا عصاره چای سبز خودداری کنید.
 • مکمل های استروژن و قرص های ضد بارداری، باعث افزایش خطر رشد لخته های خون بعد از جراحی می شود. بهمین منظور، قبل از جراحی، لیست کامل داروهایی که در حال مصرف آنها هستید را در اختیار پرشک قرار دهید.
 • در صورت احساس درد ، مصرف تیلنول بلامانع می باشد.
 • در صبح روز جراحی، دوش بگیرید، ولی از استعمال کرم های پوستی، مرطوب کننده ها، دئودورانت، اسپری مو، عطر، یا لوازم آرایش خودداری کنید.
 • بعد از ساعت ۱۲ نیمه شب روز قبل از جراحی چیزی نخورید و ننوشید. هر چیزی غیر از اندکی آب برای مسواک زدن یا میل کردن دارویی می تواند باعث کنسل شدن جراحی شود.

مراقبت های بعد از جراحی چانه - راز جراحی

مراقبت های بعد از جراحی چانه

شب جراحی

 • حرکت کردن الزامی است. حتماً از تخت خواب خود بلند شوید و بلافاصله بعد از جراحی، قدم زدن را آغاز کنید. وقتی در تخت خواب یا روی کاناپه دراز می کشید، حتماً پاهای خود را حرکت دهید. مرتباً نفس عمیق بکشید.
 • حتی المقدور صحبت نکنید. صحبت کردن زیاد، خندیدن و جویدن باعث تشدید درد و تورم می شود.
 • در هنگام خوابیدن به پشت بخوابید و سر خود را تحت زاویه ۳۰ تا ۴۰ درجه، با قرار دادن ۲ تا ۳ بالش، در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. به پهلو نخوابید. برای به حداقل رساندن تورم، بدن را در موقعیت قائم قرار دهید. این کار را به مدت ۱ تا ۲ هفته ادامه دهید.
 • بعد از جراحی یک نوار چسب قهوه ای بر روی ناحیه برش داده شده قرار داده می شود. این نوار چسب تا جلسه فالوآپ بعدی که ۷ روز بعد از جراحی چانه می باشد دست نخورده باقی مانده و در این جلسه توسط جراح برداشته می شود.

داورها

 • داروهایی برای کنترل درد بعد از جراحی تجویز می شود. درد بعد از جراحی چانه چندان شدید نبوده و با داروهای مسکن قابل مدیریت می باشد. با توجه به اینکه بیشتر داروهای مسکن تجویز شده برای تسکین درد حاوی تیلنول می باشد، همراه این داروها، تیلنول به صورت جداگانه مصرف نکنید. در یک دوره ۲۴ ساعته، بیشتر از ۴۰۰۰ میلی گرم تیلنول مصرف نکنید. برای به حداقل رساندن خطر حالت تهوع، دارو را به همراه غذا میل کنید.
 • اگر حالت تهوع که بعد از بیهوشی عمومی رایج بوده و بعنوان عارضه جانبی برخی داروهای مسکن قوی محسوب می شود را تجربه کردید، مصرف داروهای ضد تهوع را توصیه می کنیم.
 • اگر داروهای مسکن نارکوتیک مصرف کنید، دچار یبوست خواهید شد. میرالاکس و دیگر داروهای روان ساز بدون نسخه توصیه می شود. تا زمان دچار شدن به یبوست، مصرف روان ساز را به تعویق نیاندازید.
 • از مصرف الکل، نیکوتین و کافئین اجتناب کنید. این مواد به میزان قابل ملاحظه ای فرایند بهبود را کند خواهد کرد.
 • تنها داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید. از مصرف داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن به مدت دو هفته بعد از جراحی، خودداری کنید. این داروها باعث تشدید خونریزی می شوند.

تغذیه

 • در طول یک هفته اول بعد از جراحی چانه، غذاهای نرم که نیاز به جویدن زیاد ندارند، میل کنید. سالاد و غذاهای سفت نخورید و از جویدن آدامس خودداری کنید. جویدن می تواند باعث افزایش درد و تورم شود.
 • با نوشیدن روزانه  ۸ تا ۱۰ لیوان آب، بدن خود را هیدراته نگه دارید. سعی کنید در زمان نوشیدن مایعات از نی استفاده کنید. در حین مصرف داروهای مسکن، از نوشیدن الکل خودداری کنید.

فعالیت

در طول دوره ریکاوری، استراحت اجتناب ناپذیر می باشد. چند روز بعد از جراحی چانه می توانید فعالیت های نرمال روزمره خود را از سر بگیرید. خم نشوید، به ناحیه درمان فشار وارد نکنید و در طول هفته اول بعد از جراحی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. از پوشیدن لباس هایی که از ناحیه سر از تن در آورده می شوند خودداری کنید.

 • ورزش های سبک را می توانید ۳ هفته بعد از جراحی زیبایی چانه از سر بگیرید. در صورت انجام ورزش های سنگین، شرایط را برای تشدید تورم مساعد نموده اید.
 • تا ۲۴ ساعت اول بعد از عمل چانه یعنی تا زمانی که داروهای نارکوتیک مصرف می کنید، از رانندگی کردن و اخذ تصمیم های مهم خودداری کنید.
 • بیشتر بیماران می توانند تقریباً ۵ تا ۷ روز بعد از جراحی چانه ، بر حسب مسئولیت شغلی و میزان تعاملات رو در رو، به محل کار خود بازگردند.
 • زمانی که احساس کردید برای شروع فعالیت های جنسی تان آمادگی لازم را دارید، می توانید آن را از سر بگیرید. در این زمان، باید هیچگونه محدودیتی از سوی پزشک شما اعلام نشده و زخم هایتان به خوبی بهبود یافته باشند.
 • استفاده از کمپرس های سرد یا نخود های منجمد پیچیده شده در یک حوله پارچه ای تمیز، بر روی چانه، اقدام مفیدی می باشد. این کار را می توانید به مدت ۲۰ دقیقه در هر ساعت، برای کمک به تسکین درد و تورم در طول ۴۸ ساعت اول بعد از جراحی انجام دهید.

حمام کردن

 • روز بعد از جراحی چانه می توانید طبق روند نرمال، صورت و موهای خود را بشویید. با زخم ها با ملایمت رفتار کنید.
 • تا زمان بهبود زخم ها از رفتن به سونا، جکوزی یا استفاده از وان خودداری کنید. محدودیت زمانی برای این کار اغلب دو هفته می باشد. بمنظور جلوگیری از آلودگی باکتریایی، این کار را تا یک ماه به تعویق بیاندازید.

نحوه مراقبت از زخم ها پس از جراحی چانه

 • به بخیه های دست نزنید. در جلسه ویزیت بعد از عمل چانه ، پزشک شما، بخیه های لازم را خواهد کشید. همه بخیه های باقی مانده جذبی بوده و به صورت خودبخود به مرور زمان محو خواهند شد.
 • پس از افتادن نوار چسب واقع بر روی زخم، پوسته هایی پدیدار می شود. پوسته ها را با دست جدا نکنید. می توانید با یک گوش پاک کن آغشته به پراکسید هیدروژن، آنها را به آرامی تمیز کرده و سپس بر روی آن، پماد آنتی بیوتیک قرار دهید.
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید. در زمان خروج از منزل، از کرم ضد آفتاب SPF30 یا بالاتر استفاده کنید. حتی یک آفتاب سوختگی ملایم نیز می تواند باعث تشدید تورم، حساس شدن زخم در حال بهبود و ایجاد بی رنگی دائمی جای زخم شود.
 • بعد از بهبود کامل برش ها و در زمان صلاحدید پزشک، برای کمک به بهبود جای زخم از ژل سیلیکون موضعی استفاده کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.8 77 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
33 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
زهرا پارسا
زهرا پارسا
4 ماه قبل

امکانش هست بعد عمل خونریزی ایجاد بشه ؟ اگه بعد جراحی چانه دچار خونریزی شدیم چه کار کنیم تا خونریزی بند بیاد ؟

الهام عزیزی
الهام عزیزی
4 ماه قبل

با جراحی چانه، میشه فک رو هم زاویه دار کرد؟

نغمه رضایی
نغمه رضایی
4 ماه قبل

پروتز چانه عوارض داره ؟

ترنم عبدلی
ترنم عبدلی
4 ماه قبل

دوره نقاهت جراحی پروتز چانه چقدره؟

صنم سهرابی
صنم سهرابی
4 ماه قبل

برای بهبود فرم چونه، جراحی چانه بهتر جوابگو هست یا پروتز چانه؟

پارمیوا پورجهان
پارمیوا پورجهان
4 ماه قبل

نقاهت جراحی چانه چند روزه؟

نیکا صالحی
نیکا صالحی
4 ماه قبل

جراحی پروتز چانه بهتر جواب میده یا جراحی چانه با جابجایی استخوان

پریسا حسینی
پریسا حسینی
4 ماه قبل

هزینه ی جراحی چانه چقدره

لیلا جوادی
لیلا جوادی
4 ماه قبل

انجام پروتز چانه محدودیت سنی دارد؟

شهره کاظمی
شهره کاظمی
4 ماه قبل

پروتز چانه بعد از چند سال نیاز به ترمیم نداره؟

معصومه ناصری
معصومه ناصری
2 ماه قبل

سلام دوران نقاهت بعد از جراحی چانه چقدره؟

آسمان حمیدی
آسمان حمیدی
1 ماه قبل

بعد جراحی تا چند وقت نباید غذا های سفت خورد مثل گوشت ؟

سمیه آقایی
سمیه آقایی
1 ماه قبل

چندتا بخیه میخوره؟

سلیمان
سلیمان
1 ماه قبل

قبل جراحی میشه دندان عقل کشید

رضا محبی
رضا محبی
1 ماه قبل

چند وقت بعد جراحی میشه از غذاهای معمولی و سفت بعد جراحی چانه استفاده کرد؟

هوشنگ میری
هوشنگ میری
1 ماه قبل

ممنون از مقالتون

اتنا توکل
اتنا توکل
1 ماه قبل

صورت کشیده تر میشه 🌸

افسانه جانپور
افسانه جانپور
1 ماه قبل

من به تازگی جراحی کردم

شهره داور
شهره داور
1 ماه قبل

خال اگه سر چانه باشه بر میدارن قبل جراحی؟

میرحداد
میرحداد
1 ماه قبل

جراحی چانه عوارض شدید هم داره؟

سپیده
سپیده
1 ماه قبل

جراحی چانه هم مثل هر عمل دیگه ای باید درصورت نیاز انجام بشه و در این صورت باید حتما به یه پزشک خوب مراجعه کنیم

مرضیه
مرضیه
1 ماه قبل

قبلش باید ارتودنسی انجام بشه؟

المیرا خسروی
المیرا خسروی
1 ماه قبل

من باید جراحی چانه برای کوچیک کردنش انجام بدم اما یکم میترسم

آزیتا نافع
آزیتا نافع
1 ماه قبل

اصولا چندتا بخیه میخوره ؟

سمیه استاد
سمیه استاد
1 ماه قبل

خیلی دوست دارم جراحی چانه انجام بدم اما پزشک مناسبی پیدا نکردم

امیر حسین حسینی
امیر حسین حسینی
27 روز قبل

کشیدن دندان بعد از جراحی ممکن هست ؟

حمیدرضا
حمیدرضا
24 روز قبل

درد تا چه زمانی هست بعد از جراحی؟

امیر محمد مرادی
امیر محمد مرادی
22 روز قبل

کامل بود مطالب مرسی

مقالات مرتبط

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی معمولاً مطلوب ترین نتایج را ارائه می دهد. از گذشته تا کنون بینی های استخوانی، در نزد جراحان بسیار محبوب بوده و هستند؛ زیرا این بینی ها به دلیل ساختار مناسبی که دارند، پس از جراحی نتیجه بسیار زیبا و رضایت بخشی را هم برای جراح و هم برای فرد رقم می...

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان یک راه حل فوق العاده برای داشتن لبخندی زیبا می باشد که می تواند اعتماد به نفس را به ارمغان آورده و یک تاثیر مثبت ماندگار را بر جای گذارد. اصلاح طرح لبخند با لمینت بعنوان یک روند دندانپزشکی زیبایی بدون درد، می تواند دامنه وسیعی از دغدغه های رایج در دندان را...

پولیپ بینی

پولیپ بینی

پولیپ بینی، بافت نرم، ناهنجار، متورم و کیسه ای شکلی می باشد که در پوشش داخلی بینی یا سینوس های شما رشد می کند. سینوس ها گروهی از فضاهای پر شده با هوا در داخل استخوان های سر شما می باشند. آنها به حفره بینی متصل می شوند. این حفره، یک فضای بزرگ پر شده با هوا در پشت بینی...

پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه عبارتی است که به تنوع وسیعی از روندها برای بهبود چانه جهت ارتقا دادن ویژگی های زیبایی صورت مربوط می شود. این روندها در دامنه ای از گزینه های بدون جراحی تا گزینه های جراحی، گسترده است. یک دستاورد واحد برای پروتز چانه وجود ندارد. در نظر گرفتن شکل منحصر به فرد...

جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی گوش ، نوعی جراحی زیبایی و درمانی است که عمدتاً برای درمان گوش های برجسته که به شکلی نامتناسب، بزرگ بنظر می رسند، مورد استفاده قرار می گیرد. در طول جراحی گوش یک جراح پلاستیک شکل و موقعیت گوش های شما را درمان می کند. عمل گوش می تواند اینگونه مشکلات گوش را در...

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی ، در واقع جراحی بینی است که در پی دست نیافتن به نتایج مطلوب، بعد از انجام جراحی بینی اولیه، پا به میدان گذاشته و ایفای نقش می نماید. جراحان بینی، در این شرایط، بینی شما را مورد ارزیابی قرار داده تا با انجام روندهایی، آنچه در جراحی اولیه، از دست رفته یا...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو در دسته پروسه های زیبایی و جوانسازی چشم و نواحی اطراف آن قرار می گیرد. به مرور زمان و با افزایش سن ، پوست رفته رفته استحکام و کشسانی خود را از دست می دهد. از طرفی نیز کلاژن سازی پوست متوقف می شود. تمام این موارد به بروز چین و چروک بر روی قسمت های مختلف صورت...

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت یک روند جراحی برای بالا کشیدن و محکم کردن بافت افتاده صورت جهت بازیابی چهره طبیعی تر و جوان تر می باشد. لیفت صورت اغلب به عنوان روند بازگرداندن زمان به عقب و کمک به خلق نسخه جوانتر از یک فرد، تعریف می شود. با برداشتن پوست افتاده و اضافی، صاف کردن چین های...

جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک که تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، یک روند جراحی برای کاهش پف پلک های پایینی و برداشتن پوست اضافی از پلک های بالایی می باشد. این جراحی معمولاً با اهداف زیبایی انجام می شود، ولی می تواند به عنوان یک روش موثر برای بهبود بینایی در بیمارانی که افتادگی...